Uncategorized

Krotko i zwiezle: wiadomosci z Izraela dzien po dniu 3.12 – 4.12


Wojsko USA wstrzymuje patrole przeciwko Państwu Islamskiemu w Syrii Siły amerykańskie zatrzymały wspólne patrole wojskowe w północnej Syrii, aby przeciwdziałać ekstremistom Państwa Islamskiego, ponieważ tureckie groźby inwazji lądowej utrudniają te misje z siłami kurdyjskimi


Wysłannik ONZ na Bliski Wschód Tor Wennesland powiedział w sobotę, że jest przerażony zabiciem Ammara Mifleha, przez żołnierzy na Zachodnim Brzegu, podczas jego domniemanej próby dźgnięcia nożem oficera w, jak to nazwał, przepychance.


Iran rozpoczął w sobotę budowę nowej elektrowni atomowej na południowym zachodzie kraju – poinformowała irańska telewizja państwowa – w obliczu napięć z USA w związku z rozległymi sankcjami nałożonymi po tym, jak Waszyngton wycofał się z porozumienia nuklearnego Islamskiej Republiki ze światowymi mocarstwami.


Piąta flota amerykańskiej marynarki wojennej powiedziała w sobotę, że przechwyciła 1 grudnia w Zatoce Omańskiej wzdłuż szlaku morskiego z Iranu do Jemenu kuter rybacki przemycający “ponad 50 ton nabojów , zapalników i materiałów napędowych do rakiet”.


W pracach, które składają się na nową wystawę fotografii, “We No Longer Feel the Future”, obrazów i rzeźb ukraińskich artystów w Galerii Migdal Muzeum Erec Israel w Tel Awiwie, jest mnóstwo piękna, smutku i czarnego humoru.


Unilever, firma macierzysta Ben & Jerry’s, poprosiła amerykańskiego sędziego o odrzucenie pozwu od producenta lodów, ponieważ bitwa sądowa o jego próbę bojkotu izraelskich osiedli przeciąga się.


Slivovitz, śliwowica tradycyjnie kojarzona z Paschą przez wielu Żydów aszkenazyjskich, została dodana do listy Organizacji Narodów Zjednoczonych zawierającej pozycje o “niematerialnym dziedzictwie kulturowym”.


Siły Obronne Izraela ogłosiły obszar Hebronu jako zamkniętą strefę wojskową, uniemożliwiając w ten sposób dotarcie do miasta kilkuset izraelskich aktywistów lewicowych, którzy planowali organizację demonstracji przeciwko osadnictwu żydowskiemu.


Izrael przekazał Ukrainie opancerzony ambulans medyczny produkcji firmy Plasan Re’em. Mają być przekazane cztery takie w pełni wyposażone ambulansy.


Iran stwiedza, że używa więcej najemnych zabójców w spiskach przeciwko opozycjonistom, Izraelczykom i Żydom


Ustępujący premier Yair Lapid ogłasza uruchomienie gorącej linii dla rodziców sprzeciwiających się “ekstremalnym i niebezpiecznym treściom” skrajnie prawicowego Noam MK Avi Maoz, o którym stwierdzono, że w przypuszczalnym nadchodzącym rządzie Benjamina Netanjahu ma otrzymać kontrolę nad programami nauczania w szkołach.


Katar ostrzega Hamas przed eskalacją w Strefie Gazy podczas mundialu


Po raz pierwszy we współczesnej historii chrześcijanie stanowią mniejszość w Anglii


Rosyjski oligarcha aresztowany w Londynie to podobno żydowski miliarder Michaił Fridman.Jest onpodejrzany o naruszenie sankcji nałożonych po rosyjskiej inwazji na Ukrainę


Rękopis muzyczny napisany ręcznie przez Ludwiga van Beethovena wraca do spadkobierców najbogatszej rodziny w przedwojennej Czechosłowacji, której członkowie musieli uciekać z kraju przed Holokaustem.


Jedna rakieta została wystrzelona z rządzonej przez Hamas Strefy Gazy w kierunku południowego Izraela w sobotę wieczorem, nie powodując żadnych obrażeń ani szkód.


IDF uderzyło w tunel Hamasu i jeden z „centralnych” zakładów produkujących rakiety grupy terrorystycznej w odpowiedzi na rakietę wystrzeloną w stronę Izraela ze Strefy Gazy. 


Prezydent Isaac Herzog wyjechał na dwudniową wizytę państwową w Bahrajnie, gdzie ma spotkać się z królem Bahrajnu Hamadem bin Isą Al Khalifą


irańskie władze dokonały w niedzielę egzekucji czterech osób oskarżonych o pracę dla izraelskiej agencji wywiadowczej Mossad,


Arcydzieło „Jeanne Dielman”, belgijskiej żydowskiej reżyserki Chantal Akerman zostało wybrane najlepszym filmem wszechczasów w ogromnej i wysoko cenionej ankiecie, w której wzięło udział ponad 1600 krytyków


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Amerykanie to jedyne wojsko na BW, które operuje przeciw resztkom ISIS. To nikomu nie pomaga i nikogo nie obchodzi.
    Ideologie pan islamistyczne są silne jak były ale Amerykanie nie mogą nic zaradzić bo Islamu i BW nie rozumieją. A ci co rozumieją i doradzają, pracują na rzecz wzmocnienia Islamistów. Czas wrócić do domu albo zmienić doktrynę.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.