Uncategorized

Krotko i zwiezle: wiadomosci z Izraela dzien po dniu 17.12 – 18.12


Przerwa swiateczno noworoczna. Nastepne wiadomosci beda 7 stycznia.

Zdrowych swiat i Dosiego Roku


Przyszły premier Benjamin Netanjahu podkreślał w że w ramach porozumienia ze skrajną prawicą zachowa ostateczną możliwość podejmowania decyzji odnośnie Zachodniego Brzegu, ale później przyznał, że nie będzie tam podejmował wszystkich decyzji.


PBS przedstawia “The Adventures of Saul Bellow”, pierwszy szeroko dostępny dokument o żydowskim nobliście, nakręcony przez izraelskiego reżysera Asafa Galaya


Brytyjska firma cateringowa przeprosiła za nazwanie dania z parówek imieniem Anne Frank, nazywając je “Anne Frankfurter”.


Były prezydent USA Donald Trump ma wystąpić na konferencji zorganizowanej przez ortodoksyjną grupę edukacyjną Haredi po tym, jak jego wspólny obiad z dwoma wybitnymi antysemitami wywołał falę krytyki.


Tymczasowy premier Libanu Najib Mikati powiedział w piątek, że osoby odpowiedzialne za zabicie dwa dni temu irlandzkiego żołnierza biorącego udział w misji pokojowej ONZ “zostaną ukarane”.


Izraelskie siły bezpieczeństwa aresztowały czterech podejrzanych o terroryzm i skonfiskowały broń palną


Oddano strzały do samochodu osadnika z Zachodniego Brzegu, w ramach próby ataku terrorystycznego. Kierowca wyszedł z tego bez szwanku. Według niego, Palestyńczyk sygnalizował mu, by zwolnił w trakcie jazdy, zanim rozpoczęła się strzelanina.


Intel Izrael zwalnia dziesiątki osób; tysiące mają otrzymać pakiety emerytalne
Firma twierdzi, że główna dyrekcja nakazała redukcję wydatków o miliardy dolarów w ciągu najbliższych trzech lat, co powoduje zwolnienia w Izraelu i innych krajach.


Ponad 400 Izraelczyków z branży technologicznej podpisało się pod listem skierowanym do nominowanego na premiera Benjamina Netanjahu, ostrzegając go, że zamierzona przez jego koalicję polityka zaszkodzi sektorowi i odstraszy zagraniczne inwestycje.


Brytyjski król Karol zaskoczył ocalałych z Holokaustu na przyjęciu chanukowym w północnym Londynie i dołączył do grupy, w której znalazła się przyrodnia siostra Anne Frank, aby zatańczyć hore.


Obywatel Izraela Alexey Brayman znalazł się wśród siedmiu osób oskarżonych przez amerykańskich prokuratorów w tym tygodniu o przemyt wrażliwych komponentów elektronicznych do Rosji, które potencjalnie mogłyby zostać użyte do produkcji broni jądrowej.


Izraelska firma ubezpieczeniowa PassportCard oraz firma poszukiwawczo-ratownicza Magnus ogłosiły, że wyślą w sobotę samolot do Peru, aby wywieźć Izraelczyków, którzy utknęli tam w wyniku zamieszek i ogłoszonych środków nadzwyczajnych.


Paryż nazywa wschodnią Jerozolimę “okupowaną” po tym, jak Izrael deportował palestyńsko-francuskiego terrorystę


Izraelski ambasador we Francji grozi odejściem z powodu nowego rządu Netanjahu
“Nie jestem pewna, czy mogę reprezentować nowy rząd” – powiedziała ambasador Yael German


Trump: Jestem najlepszym w historii sojusznikiem narodu żydowskiego, Kongres “prawie antyizraelski


Amerykański parlamentarzysta: Cała Judea i Samaria powinna pozostać częścią Izraela
Rep. Andy Harris potępił również jako “nie do przyjęcia” nielegalne palestyńskie budownictwo, które jest finansowane przez Unię Europejską.


Likud zaproponował projekt ustawy, która zobowiązywałaby każdą partię reprezentującą co najmniej 15% społeczeństwa izraelskiego, czyli liczącą 18 lub więcej członków Knesetu, do przeprowadzenia prawyborów w celu wyłonienia swojej listy partyjnej przynajmniej raz na pięć lat.


Rabin Shmuel Rabinovitch, rabin Zachodniego Muru, w liście otwartym powiedzial do dyplomatów ONZ z czterech krajów, którzy odmówili odwiedzenia świętego miejsca ze Żydzi nie potrzebują waszej aprobaty


Minister obrony Izraela Benny Gantz ujawnił w niedzielę, że sąd magistracyjny w Tel Awiwie wydał orzeczenie zatwierdzające zajęcie przez rząd wszelkich aktywów kryptowalutowych z portfeli elektronicznych, które finansowały terroryzm.


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.