Uncategorized

Krotko i zwiezle :wiadomosci z Izraela dzien po dniu 29.1 – 30.1


Arafat Irfaiya został w niedzielę skazany przez sąd okręgowy w Jerozolimie na karę dożywotniego więzienia plus 20 lat za gwałt i zabójstwo Ori Ansbacher w lutym 2019 roku.


Palestyńskie kierownictwo powiedziało, że obarcza “izraelski rząd pełną odpowiedzialnością za niebezpieczną eskalację”, po dwóch atakach terrorystycznych w Jerozolimie w ten weekend.


Eksplozje w wojskowej placówce w Isfahanie. Iran International donosi o eksplozjach w wielu irańskich miastach.


Gabinet Bezpieczeństwa Izraela zatwierdził szereg środków antyterrorystycznych w odpowiedzi na dwa palestyńskie ataki w Jerozolimie w czasie szabatu.


Netanyahu: Odpowiedź na palestyński terror będzie “silna, szybka i precyzyjna


Prezydent Izraela Izaak Herzog złożył kondolencje rodzinom ofiar dwóch ataków terrorystycznych w Jerozolimie .


Minister obrony Joav Gallant i komisarz policji Kobi Szabtai zgodzili się zwiększyć pomoc sił wojskowych dla policji w kilku rejonach kraju. Gallant powiedział: “Poinstruowałem służby bezpieczeństwa, aby zintensyfikowały wysiłki obronne, z naciskiem na obszar wokół Jerozolimy, oraz zwiększyć działania odstraszające i zapobiegawcze przeciwko każdemu, kto jest zaangażowany lub planuje wyrządzić krzywdę ludności cywilnej.”


Ochrona osiedla żydowskiego Kedumim w środkowej Samarii, zidentyfikowała uzbrojonego terrorystę ukrytego na obrzeżach społeczności. Podczas próby zatrzymania zastrzelono terrorystę


Terrorysta wszedł do restauracji przy skrzyżowaniu Almog w pobliżu Jerycha i otworzył ogień z pistoletu, ale po wystrzeleniu jednego pocisku broń zacięła się, a napastnik uciekł. Nikt nie odniósł obrażeń.


Siły IDF na południowych wzgórzach Golan zauważyły dwóch uzbrojonych mężczyzn, którzy próbowali podejść do ogrodzenia bezpieczeństwa, aby przekroczyć granicę z Syrii do Izraela. Zgodnie z procedurą, żołnierze IDF zostali wysłani na miejsce zdarzenia i otworzyli ogień. Jeden z mężczyzn został krytycznie ranny i zmarł pomimo udzielenia mu przez IDF pomocy medycznej, a drugi uciekł z powrotem na terytorium Syrii. 


Izrael stoi za nocnym atakiem drona na fabrykę przemysłu wojskowego w pobliżu centralnego miasta Iranu Isfahan, poinformował w niedzielę Wall Street Journal, powołując się na urzędników amerykańskich i osoby zaznajomione z operacją.


Waszyngton preferuje dyplomatyczną ścieżkę rozwoju z Iranem, ale wszystko – łącznie z opcją wojskową – jest na stole, powiedział w niedzielę sekretarz stanu USA Antony Blinken.


Izraelski gabinet przyjął w niedzielę propozycję zaplombowania domów terrorystów, którzy dokonują nieśmiercionośnych ataków, przy czym polityka ta ma być zastosowana do domu 13-letniego Palestyńczyka, który poważnie ranił dwie osoby w Jerozolimie.


Ambasada USA w Turcji ostrzegła w poniedziałek Amerykanów przed możliwymi “nieuchronnymi atakami odwetowymi” w tym kraju w odpowiedzi na kilka ostatnich incydentów palenia Koranu w Europie.


Prezydent Francji Emmanuel Macron złożył w niedzielę kondolencje premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu z powodu zabicia siedmiu osób w palestyńskim ataku terrorystycznym.


Atak dronów na irański obiekt wojskowy w Isfahanie w niedzielę był dziełem Mossadu. Urzędnicy amerykańscy powiedzieli również, że uderzenie było spowodowane obawami Izraela o własne bezpieczeństwo, a nie potencjalnym eksportem irańskich rakiet do Rosji. Ronen Bergman


Pierwsza rządowa ustawa antyterrorystyczna, która pozwoliłaby na pozbawianie terrorystów obywatelstwa, trafi pod głosowanie w Knesecie.


Zarząd miasta Herzliya poinformował, że pracownicy przedszkola, którzy chwalili masakrę siedmiu osób zabitych przed synagogą, zostaną zwolnieni z pracy.


Sześćdziesiąt osiem procent antysemickich wypowiedzi w mediach społecznościowych pochodzi z palestyńskich lub pro-palestyńskich środowisk – wynika z raportu przedstawionego przez izraelskiego ministra ds. diaspory Amichai Chikli.


Izraelskie ministerstwo obrony wysłało na Ukrainę trzy kuloodporne pojazdy ratownictwa medycznego.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.