Uncategorized

Ciekawe artykuly przyslal Adam Mer


Najbardziej absurdalne dowody na sarmackie pochodzenie Polaków

Gdziekolwiek nie wejrzeć w Biblię, w dzieje Żydów, Grecji, Rzymu, wszędzie widać ślady polszczyzny, od której wszystko się zaczęło (…). Babilon to nic innego jak przeinaczone słowa Babie łono, „bo Noego żona «babą im beła»”, Azja miał pochodzić od „Ożyia”, bo ożyła po potopie, bożek Baal miał pochodzić od polskiego „bał”, bo się go bali poganie, „najsławniejsza w Azyjej prowincja Palestyna” to Polaszczyna, (…) tron to przeinaczone „drżą”, a korona miała pochodzić od „czardrzrzona”, czyli drżenia innych carów przed „koroną Polachową”.

Wiecej TUTAJ


Jak umiera filozofia

Od współczesnych filozofów oczekuje się w pierwszym rzędzie informacji o tym, co na „dany temat” mieli do powiedzenia „wielcy filozofowie” z przeszłości. Bo na czym się w końcu zna filozof? Chyba właśnie na tym, co mówili dawni mędrcy.

Wiecej TUTAJ


Pragnie się tego, czego się nie ma

„Pragnie się tego, czego się nie ma, nie można przecież czegoś chcieć, kiedy się już to ma – skoro więc filozof pragnie mądrości, to nie może być mądry.“

Wiecej TUTAJ


Popularny barwnik może powodować zapalenie jelit 

Silniejszy smak, ładniejszy wygląd, przyjemniejsza faktura, dłuższy termin ważności – to korzyści, które ciężko jest uzyskać bez wprowadzania do żywności specjalnych dodatków. Niestety, choć w Europie i innych rozwiniętych rejonach świata dodatki do żywności są ściśle regulowane, naukowcy donoszą o nowo odkrywanych, potencjalnie szkodliwych działaniach tego typu substancji.

Wiecej TUTAJ


Przełomowy wyrok Trybunału w Strasburgu: Państwa mają obowiązek uznania związków jednopłciowych

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że państwa mają obowiązek zapewnienia parom tej samej płci uznania i ochrony prawnej. To przełomowy wyrok. ETPCz argumentuje, że w krajach UE widać wyraźną tendencję, by przyznawać więcej praw osobom LGBT+

Wiecej TUTAJ


Tureckie “zbrodnie przeciwko ludzkości i nielegalna okupacja Cypru

Podczas inwazji w 1974 roku siły tureckie mordowały niewinnych cywilów, gwałciły kobiety i dzieci oraz splądrowały północny Cypr. Siłą wysiedlili około 170 tysięcy Greków cypryjskich, czyli jedną trzecią całej populacji Republiki Cypryjskiej. Od tego czasu siły tureckie zajęły 36% terytorium Cypru, a los setek zaginionych osób pozostaje nieznany.

Wiecej TUTAJ


Jeśli antysyjonizm nie jest antysemityzmem, dlaczego Arabowie werbowali nazistów w 1948 roku?

Współpraca arabskich nacjonalistów z niemieckimi nazistami przetrwała upadek Hitlera. Wielu z nich znalazło zatrudnienie w szeregach arabskich oddziałów walczących z Żydami 

Wiecej TUTAJ


Morawiecki: „Drodzy seniorzy, nigdy was nie zostawimy”. Jasne, stracilibyście większość elektoratu

Osoby w wieku 60 plus stanowią już 56 proc. elektoratu PiS, a gdy dodać 50-latków – aż 74 proc. Kręci się błędne koło uzależnienia tej władzy od poglądów i interesów najstarszych Polek i Polaków. Czy ten elektorat wymiera?

Wiecej TUTAJ


WZÓR NA LICZBĘ CZYTAJĄCYCH WIERSZE

Zapamiętajcie, proszę: w każdej społeczności, narodzie, państwie są 1354 osoby, które potrzebują poezji bardzo!

Wiecej TUTAJ


Adam Michnik agentem wywiadu hiszpańskiego?

W “Gazecie Lubuskiej” ukazał się materiał Sławomira Cenckiewicza, w którym deliberuje on nad przypadkiem agenta wywiadu hiszpańskiego o pseudonimie „Mario”, mającego skrywać Adama Michnika. 12 listopada ten materiał przekopiowały strony internetowe. Ja niedawno natknąłem się na tę sensację na portalu i.pl. Chciałbym porozmawiać z Tobą o tym przypadku.

Wiecej TUTAJ


Palestyńczycy rekrutują nieletnich, a potem potępiają Izrael za strzelanie do “niewinnych dzieci”

Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych (RB ONZ) 5 stycznia pospiesznie zwołała nadzwyczajną sesję, ponieważ Żyd odważył się przejść po najświętszym miejscu judaizmu, Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie. Dwa dni wcześniej ten Żyd, Itamar Ben-Gvir, minister bezpieczeństwa narodowego Izraela, odbył cichą, 13-minutową wycieczkę po tym miejscu.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.