Uncategorized

Wiersz na dzisiejszy wieczór – odc. 253


Jarek Kosiaty

Wiersze, piosenki i opowiadania zbieram od czasów szkolnych. Wyszperane z najbardziej zapomnianych zakamarków opuszczonych strychów oraz zakurzonych bibliotecznych półek, znalezione przypadkowo w starych czasopismach i książkach… Wpisywane mozolnie do zeszytów aż do 1996 roku, kiedy to postanowiłem „wrzucić” je do Internetu. Tak powstała strona „Listów z krainy snów…” (www.wiersze.co). Niech ponownie ożyją i będą źródłem nadziei i siły dla innychDziś Święto Zakochanych, dlatego zapraszam Was do wysłuchania jednej z najpiękniejszych piosenek o miłości “I Am the Antichrist to You”. Kishi Bashi to amerykański piosenkarz pochodzenia japońskiego, multiinstrumentalista i autor tekstów. Skomponował ścieżkę dźwiękową do serialu “Stillwater” oraz napisał piosenkę – motyw przewodni do serialu telewizyjnego “Shrill”. W lipcu 2021 roku jego utwór “I Am the Antichrist to You” pojawił się w odcinku 3. sezonu 5 “A Rickconvenient Mort” (animowanego serialu telewizyjnego “Rick and Morty”):

"(...) A moje serce drżało ze strachu,
jestem tchórzem stojącym za tarczą i włócznią.
Weź ten miecz i wyrzuć go w dal,
pozwól mu lśnić w blasku porannej gwiazdy.

Kim jesteś? Kim ja jestem dla Ciebie?
Jestem dla Ciebie antychrystem,
który upadł z niebios 
z wdziękiem, prosto w Twoje ramiona

Jedna łza dla mojego serca, dwie na pokaz,
trzy łzy za wszystkie te dusze poniżej..."


I jeszcze cytat z książki “Żyjesz tylko raz” Rafała Wicijowskiego:

„Musisz pamiętać, że miłość to nie tylko świat w różowych okularach. To nie tylko pocałunki, randki czy seks. Kochając bierzesz za drugą osobę pełną odpowiedzialność. Musisz ją chronić. Być barierą, której nikt nie jest w stanie złamać. Masz być wsparciem, które pomaga we wszelkich momentach życia.

W sytuacji, gdy decydujecie się by być razem, musicie być pewni swoich uczuć. To jak złożenie deklaracji: Ty jesteś dla mnie, a ja dla Ciebie.

To niezwykle ważne, ponieważ w każdym związku pojawiają się problemy. Gdy zniknie zasłonka pierwszego zauroczenia i na Waszej drodze staną pierwsze kłopoty lub różnice zdań, wtedy musicie chcieć wspólnie stawić im czoła.

Miłość to esencja naszego życia. Coś co nas napędza, daje nam szczęście, emocje i piękne wspomnienia. Miłość to również masa poświęceń oraz umiejętność pójścia na kompromis. Gdy kochasz, przestajesz patrzeć na świat tylko przez pryzmat swoich myśli i potrzeb. Trzeba zawsze pamiętać o drugiej osobie, jej uczuciach i pragnieniach. Słowo „ja” powinniśmy na zawsze zastąpić słowem „MY”.

O związek zawsze muszą starać się dwie osoby. Pamiętać o codzienności. Małych drobiazgach, które każdego dnia wypełniają nasze życie. Rozmowy. Uśmiechy. Gesty. Zaufanie i wierność. Wsparcie i obecność. To wszystko składa się na pewność, że RAZEM poradzimy sobie ze wszystkim.”

Mocniej przemówił do mnie jednak inny fragment z książki “Żyjesz tylko raz”:

„Przyjdzie dzień, w którym dotrze do Ciebie, że zabraknie Ci czasu na zrobienie wszystkiego, o czym marzyłeś. Obudzisz się i zrozumiesz, jak szybko uciekają dni, miesiące i lata. Uzmysłowisz sobie, że nie ma już na co czekać. Wszystko, co chciałeś w życiu zrobić – zrób teraz. Jest później niż myślisz.

Większość ludzi żyje tak, jakby nigdy nie mieli umrzeć. Jakby byli nieśmiertelni. Tracą czas na gówniane znajomości i nudne życie bez polotu. Znikają w szarej codzienności dnia zapominając o swoich marzeniach. Zastanawiają się, czy wypada i co ludzie powiedzą. Powtarzają sobie w myślach, że „kiedyś” wszystko zmienią. „Kiedyś”, które najczęściej nie nadchodzi nigdy.

Powiem Ci coś. Czas ma głęboko w (…) Twoje plany. Nic nie jest w stanie go zatrzymać. Mija i nie wraca. Przychodzi dzień, w którym wstajesz rano i nie masz pojęcia, że właśnie wypiłeś ostatnią kawę w swoim życiu.

Nigdy nie wiesz, kiedy patrzysz komuś ostatni raz w oczy. Jutra może nie być. W jednej sekundzie cały świat może się zawalić. W ułamku chwili wszystko może się skończyć. Przestań czekać. Zacznij żyć tak, jakby codziennie był ostatni dzień w Twoim życiu.”

Miłej nocy i dobrych snów.

Jarek Kosiaty

Listy z krainy snów – www.wiersze.co

Wszystkie wpisy Jarka TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.