Uncategorized

Ciekawe artykuly mininego tygodnia zebral Adama Mer


Chiny przekraczają “czerwoną linię” pomagając Rosji w wysiłkach wojennych

Od dłuższego czasu wiadomo, że Chiny niweczą zachodnie sankcje wobec Rosji poprzez handel i chińskie umowy długoterminowe na dostawy energii.

Wiecej TUTAJ


NIEZNANY LIST PATRIOTYCZNY RABINA DO KOŚCIUSZKI Z ROKU 1792

Artykuł zamieszczony w „Głosie Gminy Żydowskiej” w październiku 1937 r. Pierwsza rocznica Konstytucji Trzeciego Maja była niezwykle uroczyście obchodzona w Rzeczypospolitej, nie tylko w Warszawie, ale też na prowincji, w stolicach województw, ziem i powiatów, małych nawet mieścinach i dworach 1). Udział Żydów w tych uroczystościach — było to w przededniu załatwienia sprawy żydowskiej przez Sejm Wielki, kiedy przybył do Warszawy rabin lubelski Herszek Szaulowicz wraz z „posłannikami żydowskimi” „dla podawania projektów na Sejm 2)” — był dość znaczny….

Wiecej TUTAJ


Koty to zwierzaki magiczne – mają wiele tajemnic…

Hasło „kot” jest jednym z najczęściej wyszukiwanych w internecie – to o czymś świadczy! Przed wami dawka soczystych ciekawostek z kociego świata! Koty fascynują człowieka od tysięcy lat.

Wiecej TUTAJ


Marcowe lekcje 

Marzec 2023 – od 1968 roku upłynie w tym roku 55 lat. Wydaje się, że to kawał czasu, ale lekcje marcowe sprzed ponad pół wieku nadal są aktualne, co z przerażeniem odkrywają ci, do których trafiają one z wielką mocą…

Wiecej TUTAJ


Do Buczy, do Lwowa, do spa. Chętnych na podróż do Ukrainy nie brakuje

Przed wojną Ukraina była całkiem popularnym turystycznie krajem. Teraz sytuacja sektora jest rzecz jasna niezwykle trudna, ale nie jest tak, że zagraniczni goście zupełnie w kraju się nie pojawiają. Jedni szukają “zwykłego” wypoczynku w spa, nawet jeśli na miasto spadają od czasu do czasu rosyjskie rakiety. Inni wolą za 200 dol. przejechać się “drogą życia”. Wiedzą, że takiej przejażdżki mogą nie przeżyć.

Wiecej TUTAJ


Ameryka Łacińska ma 6 powodów, by nie potępić Rosji

Głosowania na forum ONZ dotyczące potępienia rosyjskiej agresji, wypowiedzi medialne liderów państw Ameryki Łacińskiej i postawa obywateli pokazały, że to co, z perspektywy europejskiej jest oczywiste, przestaje takim być w Latynoameryce.

Wiecej TUTAJ


Shamima Begum, “panna młoda ISIS”, jaki obiekt kampanii newswashing

Podczas gdy organizacja terrorystyczna Państwa Islamskiego (ISIS) wciąż przetrzymuje w niewoli około 3000 jazydzkich dzieci i kobiet, wiele zachodnich mediów przedstawia byłą “pannę młodą ISIS” nie tylko jako ofiarę, ale także jako celebrytkę.

Wiecej TUTAJ


Nie jesteśmy w stanie jako ludzkość niczego się nauczyć

Dźwięczy mi w uszach to zbanalizowane, doprowadzone do absolutnej śmieszności hasło „Nigdy więcej”. 

Wiecej TUTAJ


“Najmadrzejsi dorosli” – wzruszajaca piosenka, pieknie wykonana przez ukrainska dziewczynke

..Drodzy kochani dorosli, zazegnajcie wojne…” 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.