Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 14.3 – 15.3


Projekt ustawy uchylającej prawo o poruszaniu sie w północnej Samarii przechodzi pierwsze czytanie
Proponowane przepisy przywróciłyby swobodę poruszania się Izraelczykom w czterech społecznościach zrównanych z ziemią po wycofaniu się ze Strefy Gazy w 2005 roku.


Maroko potępia komentarze partii islamskiej na temat Izraela “Relacje królestwa nie mogą być przedmiotem szantażu ze strony kogokolwiek” – stwierdził dwór królewski.


Administratorzy Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie zabronili pracownikom korzystania z platformy edukacyjnej Moodle, aby zachęcić studentów do protestu przeciwko planowi reformy sądownictwa przez rząd Izraela.


Uniwersytet Hebrajski zakazuje wykorzystywania platformy edukacyjnej do zachęcania studentów do protestów
“Używanie platformy edukacyjnej na rzecz przymuszania do polityki jest złe i sprzeczne z przepisami Rady Szkolnictwa Wyższego” – mówi prezes Im Tirtzu.


Były doradca Jasera Arafata Fuad Shubaki,( 83, )i najstarszy palestyński więzień w izraelskim więzieniu został w poniedziałek zwolniony po odsiedzeniu 17 lat za przemyt broni – podały lokalne media.


Izraelska koalicja uczyniła we wtorek ważny krok w kierunku realizacji planu reformy sądownictwa. Kluczowa ustawa przeszła pierwsze z trzech głosowań potrzebnych do uchwalenia.


Netanjahu oskarża media o stronniczość w relacjach z reformy sądownictwa “Wszyscy jesteśmy świadkami bezprecedensowego ataku zmobilizowanych kanałów medialnych przeciwko rządowi”


International Fellowship of Christians and Jews (IFCJ) przekazał miastu Maale Adumim, położonemu na południowy wschód od Jerozolimy, pojazd ochronny o wartości 80 tys. dolarów.


Minister spraw zagranicznych Włoch Antonio Tajani spotkał się w poniedziałek ze swoim izraelskim odpowiednikiem Eli Cohenem w Jerozolimie, gdzie obaj panowie dyskutowali o zapobieganiu zagrożenia ze strony Iranu i wzmocnienia stosunków obustronnych


Manama i Teheran prowadziły w ostatnich miesiącach tajne rozmowy, przy pomocy których Bahrain mógłby podążyć za Saudyjczykami w przywracaniu stosunków z Republiką Islamską.


Ponad 300 bahrajńskich i izraelskich szefów przedsiębiorstw uczestniczyło w ceremonii otwarcia trzydniowego forum Connect2Innovate w Manamie.


Izraelska policja zarekwirowała rzadkie, egzotyczne zwierzęta w wyniku akcji na czarnym rynku


Setki izraelskich pisarzy, artystów i intelektualistów wezwało we wtorek Niemcy i Wielką Brytanię do odwołania nadchodzących wizyt premiera Benjamina Netanjahu, mówiąc, że jego plan przebudowy izraelskiego systemu sądowniczego skierował kraj na katastrofalną drogę.


izraelska policja graniczna przejęła nielegalny skład z bronią i amunicją w Hebronie, w Judei. Zatrzymano 1 osobę.


Policja zamknęła 11 domów publicznych w południowym Tel Awiwie, pozostawiając prostytutki bezdomne na ulicy.


Żydowski program gap-year Shvilim, który do tej pory skupiał się na młodych skandynawskich Żydach, rozszerza się o osoby ze Stanów Zjednoczonych i Europy.


Szkoły ONZ gloryfikują terroryzm i demonizują Żydów Stworzona przez UNRWA arabska lektura celebruje palestyński atak na żydowski autobus jako “przyjęcie przy grillu”.


Dziewięćdziesiąt trzy procent wszystkich budynków oczekujących na wzmocnienie w północno-wschodnich miastach Izraela może się zawalić, jeśli dojdzie do trzęsienia ziemi o wystarczającej sile – wynika z opublikowanego raportu izraelskiego rządu.


Izraelski minister spraw zagranicznych Eli Cohen ostro skrytykował szefa polityki zagranicznej UE Josepa Borrella za zrównanie palestyńskich ataków terrorystycznych z operacjami podejmowanymi przez Siły Obronne Izraela.


Palestyńczycy postrzegają pomoc USA jako “okazję do promowania terroryzmu”. Tylko wtedy, gdy USA “zatrzymają pomoc, Palestyńczycy zrozumieją, że terroryzm nie popłaca” – mówi urzędnik Palestinian Media Watch.


Ministerstwo Obrony Izraela zainaugurowało swój pierwszy w historii pawilon narodowy w Japonii, na wystawie Defense and Security Equipment International (DSEI) odbywającej się w Tokio między 15 a 17 marca.


Parlament Europejski przeprowadził we wtorek debatę na temat “pogarszającej się” sytuacji w Izraelu, przy sprzeciwie izraelskiego ministra spraw zagranicznych Eli Cohena.


Netanyahu jedzie do Berlina na spotkanie z kanclerzem i prezydentem Niemiec

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.