Uncategorized

Światowy Indeks Szczęścia


Izrael jest czwartym najszczęśliwszym krajem na świecie, zgodnie z raportem przygotowanym przez Sieć Rozwiązań Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Indeks Szczęścia mierzy subiektywne odczucie szczęścia mieszkańców danego kraju, uwzględniając wiele czynników, takich jak poziom zamożności, wsparcie społeczne, wolność wyboru, zaangażowanie społeczne, zdrowie, wykształcenie, kultura i środowisko naturalne. Badanie jest przeprowadzane co roku przez grupę niezależnych ekspertów z różnych dziedzin nauki, w tym ekonomii, psychologii, socjologii i statystyki.

Izrael jest uznawany za jeden z najbardziej rozwiniętych i innowacyjnych krajów na Bliskim Wschodzie, a także za lidera w dziedzinie nauki i technologii. Izrael ma również wysoki poziom wolności religijnej i politycznej oraz silne wsparcie społeczne, co może przyczynić się do wyższego poziomu szczęścia wśród jego mieszkańców.

CGPT

Kategorie: Uncategorized

4 odpowiedzi »

  1. Finlandia na pierwszym miejscu ? To chyba zart – nie spotkalem jeszcze w moim najdluzszym zyciu osoby, ktora chcialaby tam mieszkac/zyc. Tyle sa warte te rankingi…

  2. Czwarte miejsce? U must be kidding.
    Widocznie analizowali statystyki i nie pytali obiektów analizy. Ale gdyby pytali demonstrantów ze skrzyżowania Kaplan – Begin…., dostaliby najwyższy odsetek malkontentów, krytykantów i gróźb ostatecznego opuszczenia tego jarmarku ze wszystkich państw cywilizacji zachodniej i nawet spoza cywilizacji.
    Ale gratulacje, trudno dyskutować z liczbami.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.