Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer


Dorastać we wszechświecie

Wydawnictwo „Stapis” opublikowało wybór krótkich tekstów Dawkinsa o religii pod tytułem Religiol, to neologizm, brzmiący jak nazwa lekarstwa lub narkotyku. 

Wiecej TUTAJ


Zmarł Paweł Smoleński, jeden z najwybitniejszych polskich reporterów

2 maja 2023 roku zmarł Paweł Smoleński, reporter i publicysta, wieloletni dziennikarz „Wyborczej”, który pisał również dla OKO.press. Pewnie nikt w Polsce nie znał się tak dobrze na wewnętrznym życiu Izraela, w tym na konflikcie pomiędzy Izraelem i Palestyńczykami. Miał 64 lata

Wiecej TUTAJ


Dlaczego Palestyńczycy nie mogą wznowić rozmów pokojowych z Izraelem

Opisując Żydów jako “kolonizatorów”, premier Autonomii Palestyńskiej Mohammad Sztajeh stara się wysłać komunikat, że Żydzi nie mają żadnego religijnego ani historycznego związku z ich ojczyzną, Izraelem. 

Wiecej TUTAJ


Zakaz aborcji. „Polska eksportuje swój problem na Zachód”. Czy Unia pomoże polskim kobietom?

Wiecej TUTAJ


Przed Wami czwarty i ostatni odcinek z serii “Beyond Curie”. To opowieść o dr Stefanii Horovitz, uczonej, która udowodniła eksperymentalnie istnienie izotopów. To był chyba najtrudniejszy odcinek: zarówno pod względem przygotowywania tekstu (informacji o Stefanii jest bardzo niewiele), jak i emocjonalnym.

Józek Gelbard


„Czym dla ciebie jest Polska, szmato?”, czyli kto się boi biało-czerwonej flagi?

Nazywają nas chorobą, zarazą, nie-ludźmi. Nakręcają agresję na nas. Co więcej, społeczeństwo przyznało im ponownie władzę, mimo tego, albo właśnie dlatego, że nas krzywdzili. Nie ma większych patriotów niż my, osoby LGBT, które nie wyjeżdżają z ojczyzny

Wiecej TUTAJ

Sudan – czym grozi wojna domowa?

Konstanty Gebert

48 milionów Sudańczyków z ich własnego kraju nie ewakuuje nikt, skoro jego siły zbrojne stały się stroną konfliktu, szybko przebierającego cechy wojny domowej. Zginęły już zapewne tysiące ofiar, rannych nikt nie liczy, bo zbombardowane i pozbawione prądu, leków i bandaży szpitale jeden po drugim przestają funkcjonować.

Wiecej TUTAJ


3 maja – dziwne święto dziwnej konstytucji

Święto 3 maja należy do najdziwniejszych w polskim kalendarzu patriotycznym. Czcimy tego dnia wydarzenie nader dwuznaczne, paradoksalne, niedoważone, połowiczne, lecz jednocześnie piękne i chwalebne.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.