Uncategorized

Napięcia rosną na Bliskim Wschodzie, gdy jedna strona chce zabijać Żydów, a druga strona to Żydzi, którzy nie chcą umierać i żadna ze stron nie godzi się  na kompromis

Przyslala Katharina Dr.Gasinska-Lepsien


JEROZOLIMA – Izrael próbował dogadać się z Palestyńczykami i sąsiednimi krajami, ale podstawowy spór między tymi dwiema grupami zwiększył napięcia i sprawia, że pokój wydaje się niemożliwy. Dla wielu na Bliskim Wschodzie tym, czego najbardziej pragną, jest zabijanie Żydów – co uważają za zupełnie rozsądny cel. Równocześnie większość Izraela składa się z Żydów, którzy przede wszystkim nie chcą być zabijani. I żadna ze stron nie jest skłonna do kompromisu w sprawie tych pragnień.

„Jesteśmy prostym ludem o prostych pragnieniach – wyjaśnił Bob Hamas, palestyński założyciel Hamasu. – Chcemy tylko zabić Żydów. Nie upieramy się przy tym, jak to zrobić. Pchnięcia nożem. Kule z karabinu. Bomby. Zepchnięcie ich do morza. Wszystko to jest dla nas w porządku, ale Izrael nie pozwala na żadną z tych możliwości. Nawet na duszenie ich. Nie pozwala nam żyć zgodnie z naszą prawdą”.


Benjamin Netanjahu, premier Izraela i ekstremista spod znaku „nie można mordować Żydów”, wyjaśnił, że z jego punktu widzenia to Hamas jest nierozsądny. „Po prostu nie chcemy, żeby ludzie nas zabijali – powiedział. – To najważniejsza rzecz, którą ludzie do mnie mówią: ‘Hej, Ben, upewnij się, że nikt nas nie zamorduje’. I wiem, że to wpycha kij w szprychy tego, czego chce wielu ludzi, ale nie ustąpię z tego stanowiska. Żadnego zabijania Żydów”.


Próbowano kompromisów, ale jak dotąd obie strony je odrzucały. Kiedy zapytano strony „Zabijać Żydów”, czy może mogliby po prostu pobić Żydów, byli nieugięci i twierdzili, że tylko zabijanie Żydów ich zadowoli. A Izrael, który spotkał się z dużą presją międzynarodową, aby pozwolić na zamordowanie przynajmniej niektórych swoich ludzi, pozostał równie nieugięty w swoim dążeniu do całkowitego zaprzestania mordowania.


„Chcemy tylko pokoju między nami – powiedział Bob Hamas. – Mam na myśli pokój i trochę morderstw. Dużo morderstw. Ale to zawsze wydaje się nieosiągalnym marzeniem”.

Link do oryginału: https://babylonbee.com/news/tensions-rise-in-middle-east-as-one-side-wants-to-kill-jews-and-the-other-side-are-jews-who-dont-want-to-die-and-neither-will-compromise,

The Babylon Bee, 12 maja 2023

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska


*Tłumaczenie za zezwoleniem satyrycznej strony Babylon Bee, której motto brzmi:

Fake news you can trust, delivered straight to your inbox!

Napięcia rosną na Bliskim Wschodzie, gdy jedna strona chce zabijać Żydów, a druga strona to Żydzi, którzy nie chcą umierać i żadna ze stron nie godzi się  na kompromis

Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

 1. Dr. Gasinska-Lepsien
  Pod koniec postu dodaje pani że jest to
  satyryczny post. Ja jakoś nie jestem w stanie doszukać się żadnej satyry. Jest to po
  prostu antysemicki tytuł jak i post.
  Co to są za słowa: „Żydzi nie dają się zabijać”. Czyżby pani oczekiwała żeby się
  dawali zabijać?. Żydzi, a właściwie Izraelczycy, walczą i dzięki „Bogu”, z dużym
  sukcesem w obronie swego życia i państwa.
  I mam nadzieję że obecny szalony premier
  Nataniahu nie doprowadzi do zniszczenia
  dorobku ostatnich 75 lat.

 2. Proste i jasne wyjaśnienie sytuacji.
  Nic dodać nic ująć.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.