Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 2.6 – 3.6


Levin przyznaje: Nie wierzę, żebyśmy osiągnęli kompromis z opozycją


Parodia antysemityzmu administracji Bidena


Nowy sondaż pokazuje: Centrolewicowy blok jest zdolny do utworzenia koalicji


Liban: Sędzia oskarża pięciu ludzi Hezbollahu o zabicie żołnierza sił pokojowych ONZ


Irańscy Żydzi biorą udział w uroczystościach upamiętniających ajatollaha Chomeiniego


Mieszkańcy Efratu udzielają pomocy medycznej Palestyńczykom


Izraelscy i amerykańscy doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego spotykają się w Białym Domu


Zmarła 16 ofiara zamachu terrorystycznego jaki miał miejsce w pizzerii Sbarro w Jerozolimie 9 sierpnia 2001 r, jednego z najbardziej śmiercionośnych podczas Drugiej Intifady.


Izrael wyraził oburzenie decyzją Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) o zamknięciu dochodzenia w sprawie niezgłoszonego irańskiego obiektu jądrowego, ostrzegając, że może to mieć „niezwykle niebezpieczne konsekwencje”.


Słynny izraelski reżyser muzyczny zmarł w wieku 77 lat , izraelski dyrygent i dyrektor muzyczny Menashe Lev Ran.


Gabinet bezpieczeństwa ma zebrać się w przyszłym tygodniu, aby omówić potencjalny konflikt na wielu frontach, w tym z Iranem i Hezbollahem, w obliczu obaw o postępy Teheranu w kierunku broni jądrowej.


Ambasador w Niemczech Amy Guttman dodała swoją rodzinę, która przeżyła Holokaust, do pomnika Stolperstine, tym samym zwiększając liczbę nazwisk do 100 000.


John Kerry, wysłannik ds. klimatu administracji Bidena, przeprowadził w piątek w Jerozolimie osobne rozmowy z ministrem energii Israelem Katzem i ministrem ochrony środowiska Iditem Silmanem na temat rozwoju współpracy regionalnej w zakresie dużych zielonych projektów.Codex Sassoon
to Najwcześniejsza i najbardziej kompletna Biblia hebrajska który kupił Alfred Moses za ponad 30 milionów dolarów . 93-letni były ambasador podarował Muzeum ANU w Tel Awiwie “1200-letnią Biblię,


IDF zabija terrorystę podczas wymiany ognia na granicy z Egiptem


Mężczyzna i kobieta, żołnierze IDF, zginęli dziś rano w wyniku ostrzału na stanowisku w pobliżu granicy z Egiptem, poinformował rzecznik prasowy IDF.


Agencja ONZ ds. uchodźców palestyńskich zebrała zaledwie 107 mln USD z potrzebnych 300 mln USD


Ambasador Bułgarii w Izraelu nie wzięła udziału w zeszłotygodniowej konferencji na temat bułgarskiej historii Holokaustu, co zdaniem organizatorów było przejawem prób umniejszenia znaczenia tej historii przez jej rząd.


Izraelski Urząd ds. Przyrody i Parków wezwał turystów do natychmiastowego opuszczenia obszaru Pustyni Judzkiej po tym jak wydano ostrzeżenie o gwałtownej powodzi.

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Dziwne ze przyjeli Kerry w Jerozolimie ,tego ktory spowodowal porwanie i smierc 2ch izraelsich zolnierzy w Gazie, gdzie ich ciala nadal sa

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.