Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 24.6 – 25.6Igrzyska Europejskie: Izrael ze złotem w układzie dowolnym kombinacji pływania artystycznego


IDF: “Nie udało nam się” powstrzymać tłumu osadników w palestyńskim mieście Wojsko twierdzi, że siły były zbyt rozproszone, aby powstrzymać tłum, który wtargnął do Turmus Ayya po śmiertelnym ataku terrorystycznym.


Ochroniarz cywilny został lekko ranny po tym, jak palestyński terrorysta otworzył ogień do izraelskich sił bezpieczeństwa na punkcie kontrolnym Qalandiya na północ od Jerozolimy. Według policji i lekarzy napastnik został zabity.


Szef Grupy Wagner Jewgienij Prigożyn zgadza się na wycofanie wojsk, opuszcza Rosję i nie zostanie postawiony w stan oskarżenia.


Minister spraw zagranicznych, Eli Cohen, wzywa do zajęcia zdecydowanego stanowiska na arenie międzynarodowej wobec irańskiego programu nuklearnego.


Gideon Taylor, dyrektor generalny JCRC-NY, zrezygnuje po zaledwie dwóch latach, preferując skupienie się na odszkodowaniach dla ocalałych z Holokaustu.


Netanjahu częściowo ustępuje wobec żądań druzyjskich przywódców i przyjmukac rady szefa NSC, szefa Shin Bet i komisarza policji, postanawia wstrzymać prace nad turbinami na Golanie.


Shlomo Ne’eman: “Terroryzm trwa i szkodzi państwu i jego obywatelom “Wzywamy odpowiednie władze do egzekwowania prawa, a nie przenoszenia tej odpowiedzialności na nas” – mówi przywódca Gush Etzion.


„To nie jest nasz sposób na życie” – min. Yoav Gallant mówi o przemocy popełnianej w odwecie za ataki terrorystyczne.


W nocy terrorysta otworzył ogień do izraelskich żołnierzy na punkcie kontrolnym Kalandija, na północ od Jerozolimy. Żołnierze odpowiedzieli ogniem, zabijając terroryste.


Skrajnie prawicowi ministrowie odrzucają krytykę ataków osadników na Palestyńczyków jako “terror”


Misja pokojowa ONZ na granicy izraelsko-libańskiej potwierdziła, po naciskach ze strony Izraela, że członkowie grupy terrorystycznej Hezbollah założyli placówkę na terytorium Izraela.


Dziesiątki tysięcy Izraelczyków wzięło udział w sobotnich demonstracjach z okazji 25. tygodnia protestów przeciwko rządowym planom przebudowy systemu sądownictwa.


Administracja Bidena dąży do pewnego rodzaju „porozumienia” z ajatollahami, aby doprowadzić nas na skraj wybuchu nuklearnego. 


Nawet częściowa arabska kontrola nad Jerozolimą oznaczałaby cierpienia na masową skalę zarówno dla Żydów, chrześcijan, jak i muzułmanów.


Biuro Ministra Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało, że policja zatrzymała obywatela Druzów, mieszkańca Beit Jan, który wysyłał groźby zabójstwa ministrowi Itamarowi Ben-Gvirowi.Komitet ministerialny zatwierdza miliony szekli dla ofiar terroryzmu


Pracownik lotniska aresztowany za przemyt Gruzinów do Izraela


Rosyjskie samoloty zapowiedziały nasilenie ataków na syryjską enklawę rebeliantów


Cypr udaremnia irański atak wymierzony w Żydów i Izraelczyków


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. “Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 24.6 – 25.6
    Netanjahu częściowo ustępuje wobec żądań druzyjskich przywódców i przyjmukac rady szefa NSC, szefa Shin Bet i komisarza policji, postanawia wstrzymać prace nad turbinami na Golanie.”

    Jesli juz wspominamy Druzow, tutaj po hebrajsku “Ballada do Druza”:
    https://youtu.be/8ucCCm2Wx98

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.