Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 28.6 – 29.6


Policja wszczęła śledztwo w sprawie dwóch nowych morderstw w miastach z większością arabską.


Około 500 demonstrantów zebrało się dziś wieczorem na demonstracji poparcia dla ministra sprawiedliwości Yariva Levina.


Mir Segel zajmuje pierwsze miejsce na 100 m stylem dowolnym na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2023.


Izrael po raz pierwszy przejął portfele kryptowalut powiązane z irańską siłą Quds i libańskim agentem terrorystycznym Hezbollahu, ujawnił minister obrony Yoav Gallant.

Po raz pierwszy izraelskie programy telewizyjne zostały sprzedane do nadawania w Arabii Saudyjskiej i Turcji.


W historycznym osiągnięciu drużyna Izraela pokonała Czechy 1:0 i awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Europy UEFA do lat 21.


Południowoafrykański polityk twierdzi, że żydowska szkoła dzienna w Kapsztadzie powinna zostać “wyrejestrowana” ze względu na jej proizraelski charakter.


Wezwania do obywatelskiego nieposłuszeństwa: Policja zbada uwagi Yaira Golana i Ehuda Baraka


„Wezwania do obywatelskiego nieposłuszeństwa i łamania prawa są oburzające i niedopuszczalne” – mówi MK Avigdor Liberman.


Sekretarz stanu oświadczył, że podczas rozmowy z Cohenem wyraził zaniepokojenie niedawnymi aktami przemocy, a także złożył kondolencje izraelskim ofiarom.


W Knesecie rozpoczyna się lobby na rzecz suwerenności Doliny Jordanu


Minister Yoav Gallant nazwał niedawne gwałtowne zamieszki Żydów w Judei i Samarii „niebezpiecznym zjawiskiem społecznym, z którym należy walczyć”


Pew Research opublikował wyniki sondażu, z którego wynika, że najbardziej proamerykańskim krajem na świecie jest Polska, z poparciem dla Stanów Zjednoczonych na poziomie 93%. Na drugim miejscu uklasyfikował się Izrael, z poparciem 83%. Około 74% Izraelczyków uważa, że Stany Zjednoczone przyczyniają się do pokoju i stabilności na świecie.


Minister obrony Yoav Gallant potępił ponowne groźby ze strony rezerwistów, że odmówią stawienia się na służbie w związku z planami rządu dotyczącymi przyspieszenia przeglądu sądownictwa.


Sąd Najwyższy nakazuje IDF wyjaśnienie, dlaczego nie wszystkie elitarne jednostki są otwarte dla kobiet-żołnierzy


Muzułmanie blisko 40% mieszkańców Jerozolimy


Wysłannik Izraela przy ONZ: Budowy w Judei i Samarii będą kontynuowane Budowa “nie jest przeszkodą dla pokoju”, powiedział Erdan Radzie Bezpieczeństwa.


Netanjahu gości panią gubernator stanu Iowa w Jerozolimie Premier podziękował Kim Reynolds za jej ” bezgraniczne poparcie dla Izraela”.


Sekretarz stanu USA Antony Blinken zaprzeczył, jakoby doszło do porozumienia między administracją Bidena a rządem Iranu w sprawie irańskiego programu nuklearnego.


Netanjahu do Wall Street Journal;  Ustawodawstwo dotyczące reformy sądownictwa będzie kontynuowane


Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.