Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 6.7 – 7.7


Iran próbuje przejąć tankowce w pobliżu cieśniny Ormuz, Irańskie okręty wycofały się po reakcji marynarki wojennej USA, a oba statki handlowe kontynuowały swoje rejsy.


Kancelaria Premiera ujawniła, że izraelsko-rosyjska badaczka Elizabeth Tsurkov została porwana w Bagdadzie i jest cała i zdrowa. Izrael obarcza Irak odpowiedzialnością za jej bezpieczeństwo.


Jenin: Francuski dziennikarz zatrzymany z 3 granatami na przejściu granicznym


Wysokiej rangi polityk oświadczył, że USA, Rosja i Izrael pracują nad uwolnieniem Elizabeth Tsurkov, która została porwana w Iraku.


Terroryści ostrzelali z przejeżdżającego samochodu budynki na górze Gerizim w środkowej części Samarii. Nikt nie odniósł obrażeń,


Terroryści wystrzelili ze Strefy Gazy 5 rakiet, które zostały zestrzelone przez system obrony Iron Dome


Izraelski startup produkujący wegańskie białko zawiera umowę produkcyjną z Indiami
Nextferm produkuje białko na bazie drożdży o neutralnym smaku, które ma podobną wartość odżywczą jak białko pochodzenia zwierzęcego przy niższych kosztach


Po Koranie, szwedzka policja otrzymała prośbę o spalenie Tory przed ambasadą Izraela


Dwóch posłów z koalicji złożyło oficjalne skargi na arabskiego posła Aymana Odeha za chwalenie obozu uchodźców w Jeninie.


„Jestem podekscytowany otrzymaniem nagrody Friends of Zion Award, jednej z najbardziej prestiżowych nagród” — mówi prezydent Liberii, George Weah.


Terrorysta, który zabil jedną osobę w strzelaninie w pobliżu społeczności Kedumim w Samarii, został zastrzelony . Terrorysta wdał się w strzelaninę, kiedy zatrzymano go przed wejściem do osady.


Carrefour ktory po zostaniu największym zagranicznym sprzedawcą artykułów spożywczych w Izraelu, ogłasza bojkot osiedli w Judei i Samarii


Hamas i Dżihad odmawiają udziału we wspólnym spotkaniu z Abbasem


Szef części Jedności Narodowej, Benny Gantz, wezwał premiera Benjamina Netanjahu do powrotu do dialogu w sprawie proponowanego przeglądu sądownictwa.


Urzędnik palestyński: ZEA sfinansują odbudowę Jenin po operacji IDF


Izrael i ZEA podpisują umowę o rozszerzeniu współpracy przemysłowej i inwestycji


Dwóch terrorystów AP zostało wyeliminowanych dziś rano po wymianie ognia z oddziałami IDF w centrum miasta Sychem (Nablus).


Przeciwnicy reformy prawnej zdewastowali budynek MK Ariela Kallnera (Likudu) trudnymi do usunięcia naklejkami, oskarżając MK o bycie „twardogłowym” i zwolennikiem państwa halachicznego.


Irackie źródła poinformowały londyńską agencję Elaph, że w Bagdadzie rośnie “niepokój” w związku z potencjalnymi nalotami na Kataeb Hezbollah, który według Izraela porwał badaczkę Elizabeth Tsurkov.


Icelandair uruchamia bezpośrednie loty z Reykjaviku do Tel Awiwu


„Niezwykłe naruszenie bezpieczeństwa”: armia libańska wkracza do Izraela – i odmawia opuszczenia.Zaledwie dwadzieścia minut później, podczas których Libańczycy pozostali na terytorium Izraela i odmówili ewakuacji – incydent został rozwiązany, a wojska wróciły do ​​Libanu.


Ruch BDS wzywa południowoafrykańskie kluby piłkarskie do odwołania nadchodzących meczów towarzyskich z Maccabi Tel Aviv, powołując się na „izraelski apartheid”.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.