Uncategorized

Szklany Biały Dom BidenaIzrael jest wygodnym workiem treningowym do odwracania uwagi od nieudanej polityki administracji.

MITCHELL BARD


Mitchell Bard jest analitykiem polityki zagranicznej i autorytetem w dziedzinie stosunków USA-Izrael, autorem i redaktorem 22 książek, w tym “The Arab Lobby”, “Death to the Infidels: Radical Islam’s War Against the Jews oraz After Anatevka: Tevye in Palestine.

Jak dotąd prezydent USA Joe Biden dobrze radził sobie z publicznym powstrzymywaniem się od krytyki Izraela, mimo że rząd Netanjahu robi wszystko, co w jego mocy, aby go sprowokować. Poza wyrażaniem zaniepokojenia reformą sądownictwa i nadziei na kompromis, prezydent USA wydaje się być zadowolony z wyrażenia swojej dezaprobaty poprzez odmowę Netanjahu zaproszenia do Białego Domu. Inni członkowie administracji wykazali się znacznie mniejszą powściągliwością i obrzucili Izrael gromami, jakby Netanjahu był celem w barze.

Arabscy politycy byli gotowi do zemsty, gdy Biden przywrócił ich na pierwszy plan polityki bliskowschodniej, i robili wszystko, co w ich mocy, by siać spustoszenie. Oto kilka przykładów tego, do czego doprowadziła ich polityka:

  1. Zrażanie Saudyjczyków ze szkodą dla naszej gospodarki i możliwości rozszerzenia Porozumień Abrahama.
  2. Dofinansowanie zabójstw Amerykanów i Izraelczyków poprzez przywrócenie finansowania dla Palestyńczyków.
  3. Zapewnienie, że problem uchodźców palestyńskich pozostanie nierozwiązany poprzez wznowienie wsparcia dla UNRWA.
  4. Inspirowanie dżihadystów poprzez gwałtowne i katastrofalne wycofanie się z Afganistanu.
  5. Ośmielanie Iranu poprzez niepowodzenie w powstrzymaniu rozwoju jego programu nuklearnego lub reagowanie na sponsorowane przez Iran ataki na siły USA, a teraz oferowanie wielomiliardowych zysków w zamian za kolejne kłamstwa na temat ich dążenia do bomby.
    Tymczasem Izrael jest wygodnym workiem treningowym do odwracania uwagi od ich nieudanej polityki.

Podczas gdy administracja stanęła w obronie Izraela w ONZ, zachowała się również podobnie jak międzynarodowi antysemici, potępiając Izrael z podium Departamentu Stanu. Żaden inny zachodni rząd nie jest traktowany z takim brakiem szacunku.

Jak zauważyłem we wcześniejszej publikacji, administracja nie miała problemu z powiedzeniem Netanjahu, by zareagował na protesty kompromisem w sprawie demokratycznej reformy sądownictwa, podczas gdy nie zasugerowała tego prezydentowi Francji, który stanął w obliczu jeszcze większych protestów za swoje jednostronne działania.

Wysiłki zmierzające do zreformowania izraelskiego sądownictwa spotykają się z drwinami, podczas gdy Amerykanie są bezradni, aby zreformować swój Sąd Najwyższy, który rezygnuje z precedensów, ignoruje opinię publiczną i wykazuje lekceważenie granic etycznych. Proces mianowania izraelskich sędziów jest krytykowany przez kraj, w którym jeden partyjny polityk uniemożliwił mianowanie sędziego, wymyślając zasadę, którą natychmiast złamał, gdy nie było to już dla niego korzystne.

Zachowanie Izraela wobec imigrantów jest krytykowane, a Departament Stanu zasugerował, że polityka Izraela zwiększyła ich podatność na handel ludźmi. Atakując Izrael, Departament nie przyznał, że jego raporty wskazują, że tysiące ludzi jest przedmiotem handlu w Stanach Zjednoczonych.

Sytuacja na granicy USA to horror, który tylko się pogorszył pod rządami tej administracji. Tylko jeden przykład: Po śmierci 8-letniej dziewczynki przetrzymywanej w amerykańskim areszcie na stacji granicznej w Teksasie Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego usunął najwyższego urzędnika medycznego w Urzędzie Celnym i Ochrony Granic. Amerykańscy urzędnicy powinni być ostatnimi, którzy krytykują innych za sposób, w jaki zabezpieczają swoje granice.

Izrael został fałszywie oskarżony o zaatakowanie i zabicie dziennikarki Al Jazeery, Shireen Abu Akleh, i był oskarżany o zapewnienie bezpieczeństwa reporterom. W Ameryce, jak zauważył Vox, “dziennikarze są celem ataków policji, stoją w obliczu aresztowania, zatrzymania i przemocy, w tym rozpylania gazu pieprzowego i strzelania gumowymi kulami”. Podczas gdy Abu Akleh została zabita w wyniku ostrzału podczas operacji antyterrorystycznej, Vox poinformował, że “Ali Velshi i jego ekipa MSNBC zostali ostrzelani przez policję w Minneapolis na żywo podczas relacjonowania pokojowego protestu”.

Stany Zjednoczone nie są również w stanie pouczać Izraela, jak walczyć z terroryzmem, biorąc pod uwagę liczbę policjantów, którzy zabili nieuzbrojonych ludzi, takich jak George Floyd, którzy nie stanowili zagrożenia dla funkcjonariuszy. Od 2015 roku ponad 500 zastrzelonych osób było nieuzbrojonych. Słyszymy również wiele obaw o cywilów rannych w izraelskich operacjach antyterrorystycznych. Czy wiesz, ilu cywilów odnosi obrażenia w wyniku kontaktu z amerykańskimi organami ścigania? Według Uniwersytetu w Chicago liczba obrażeń bez skutku śmiertelnego w 2020 r. wyniosła 82 769. Od 1979 r. ponad 5 000 osób postronnych zginęło podczas policyjnych pościgów, w większości z udziałem podejrzanych o przestępstwa bez użycia przemocy.

Podwójne standardy są jeszcze bardziej dramatyczne, gdy administracja skupia się na zachowaniu Izraela w porównaniu z Palestyńczykami. Było to ponownie widoczne w reakcji ambasadora USA na zabójstwo czterech Izraelczyków przez palestyńskich terrorystów, które potraktował łącznie z ofiarami na Zachodnim Brzegu. Ta administracja nie potrafi odróżnić dobra od zła, terrorystów od niewinnych.

Stany Zjednoczone są wspaniałym krajem, jeśli nie najwspanialszym na świecie. Ale jest niedoskonały. Izrael jest wspaniałym krajem, który również jest niedoskonały i doskonale zdaje sobie sprawę ze swoich niedociągnięć, a nie tylko Stany Zjednoczone chętnie je podkreślają.

Specjalna wysłanniczka Departamentu Stanu ds. monitorowania i zwalczania antysemityzmu, Deborah Lipstadt, powinna poinformować swoich kolegów, że angażują się w antysemityzm, wyróżniając Izrael i stosując podwójne standardy wobec tego jedynego państwa żydowskiego. Nie chcieliby, aby w Białym Domu pojawiły się pęknięcia.

Szklany Biały Dom Bidena

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.