Uncategorized

Izraelscy Bolszewicy

Zosia Braun

Wy nie możecie chwycić za broń przeciwko Żydom, my jesteśmy – i dlatego zwyciężymy”

"אתם לא מסוגלים להרים נשק על יהודים, אנחנו כן – ולכן ננצח"

Te ostre słowa wypowiedział nie kto inny jak Gai Barzel.Podżeganie przekracza granice. Po tym, jak kilku byłych członków systemu bezpieczeństwa i systemu politycznego wezwało do powszechnego powstania obywatelskiego, jeśli reforma prawa w Knesecie jest zaawansowana, wydaje się, że są tacy, którzy już myślą kilka kroków do przodu, o wojnie domowej i wzywaja otwrcie do wojny domowej.W korespondencji między lewicowym aktywistą Guyem Barzelem a użytkownikiem Facebooka napisano, że „jeśli wybuchnie wojna domowa, to wy (lewica) przegracie – więc nie warto”. Barzel odpowiedział w sposób, który zaniemówił w sieci: „Wygraliśmy w Sazon (1) , w Altalenie (2), w Yamit (3), w Amonie (4) Gush Katiff (5) , (prosze zobaczyc w odniesnikach o tych haniebnych wojnach przeciwko Zydom w Izraelu). A jakby tego było mało, Barzel poszedł jeszcze dalej i podkreślił, że „Wy nie jesteście zdolni do walki z Żydami, my jesteśmy. Dlatego wygramy”. IZRAELSKA ANARCHIA

 1. Rzecznik Praw Obywatelskich Gali Baharav Meira: „Nie ma skutecznego protestu bez zakłócania porządku”. PRAWO BEZPRAWIA…
 1. Na burzliwym posiedzeniu gabinetu minister transportu Miri Regev odniosła się do intencji protestujących przeciwko rewolucji prawnej, aby demonstrować na lotnisku również w tym tygodniu: „Lotnisko nie jest obszarem publicznym, jest ważnym obszarem bezpieczeństwa dla państwa Izrael . W żadnym wypadku nie zaakceptuję niszczenia izraelskich lotnisk i procedur lotniczych i/lub zapobiegania lotom i/lub jakichkolwiek blokad. Proszę o zaprzestanie selektywnego egzekwowania prawa, nie należy brać pod uwagę polityki i osobistych opinii. Dobro publiczne, swoboda przemieszczania się i bezpieczeństwo narodowe są ważniejsze”.
 2. Zwolennicy reformy prawa wracają na ulice: przywódcy prawicowych organizacji oświadczyli dziś (poniedziałek), że za kilka tygodni, w ramach przygotowań do zakończenia letniej sesji Knesetu i przejścia redukcji prawdopodobieństwa w drugiego i trzeciego czytania, odbędzie się kolejna wielka demonstracja – tym razem właśnie na skrzyżowaniu Kaplana w Tel Awiwie.

  Organizatorzy demonstracji z siedzibą Takuma 2023 zamierzają powtórzyć sukces wiecu milionowego i tym razem przywieźć 600 tysięcy uczestników, którzy wyrażą swoje poparcie dla dalszych prac legislacyjnych reformy prawnej, gdy pragnieniem jest przeprowadzenie jej właśnie w miejscu wybranym w Tel Awiwie ze względu na to, że stał się w ostatnich miesiącach symbolem sprzeciwu wobec reform.Zebrała i  przysłała Zosia Braun. Tel Aviv
Odnosniki 

 1. https://en.wikipedia.org/wiki/The_Saison
 2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawa_Altaleny
 3. https://en.wikipedia.org/wiki/Yamit
 4. https://en.wikipedia.org/wiki/Amona,_Mateh_Binyamin
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Israeli_disengagement_from_Gaza

Kategorie: Uncategorized

12 odpowiedzi »

 1. @Marek Pelc
  “Na społeczeństwo obywatelskie w Izraelu jest jeszcze za wcześnie. Grupa demonstrujących to warstwa mobilna, mogą wszędzie poza Izraelem i jest ona najbardziej chwiejna”.
  ——–
  Teze ze Zydzi w Izraelu niedorosli jeszcze do społeczeństwa obywatelskie czesto slyszalem, z ust antysemitow i z ust Zydow ktorzy dorosli do społeczeństwa obywatelskiego, wiec byc moze ta teza jest prawdziwa.
  Na pewno grupa demonstrujących to warstwa mobilna, mogąca zyc wszędzie poza Izraelem – posiadaja wysokie wyksztalcenie, kieruja firmami High Tech, lotnicy, czlonkowie Sayeret Matkal i inni ludzie ktorym Izrael wiele zawdziecza.
  Popierajacy rzad to raczej na odwrot.

 2. @Marek Pelc
  “Y. Hayored: wydłubywanie rodzynków z ciasta to nie argumenty”.
  —–
  Fantastyczny argument, kradne! Gdy nie bede mogl znalazc argumentu tez tak odpowiem mojemu oponentowi:
  “wydłubywanie rodzynków z ciasta to nie argumenty!”.
  Dziekuje!

 3. Y. Hayored: wydłubywanie rodzynków z ciasta to nie argumenty. To są oględnie mówiąc chwyty retoryczne. Na tej zasadzie nawet zepsuty zegar pokazuje wlasciwy czas dwa razy na dobę…

 4. @MEF”Niezwykle trudno przewidzieć przyszłość jak wiadomo, ale łatwo przewidzieć jakie punkty zwrotne wpłyną na zgubę państwa żydowskiego.
  1. Konstytucja obywatelska.
  2 .Formalne zrzeczenie się kontroli nad Doliną Jordanu.
  3. Formalne zrzeczenie się izraelskich roszczeń do Judei i Samarii.
  4. Formalne zrzeczenie się ekspansji osiedleństwa żydowskiego w Judei i w Samarii.
  5. Formalne uznanie państwa arabskiego w Judei i Samarii.
  6. Przegranie wojny. Trywialne.”

  Oczywiscie ze wielu myslicielom łatwo przewidzieć jakie punkty zwrotne wpłyną na zgubę państwa żydowskiego, tutaj niepelna lista punktow zwrotnych ktore pamietam z wypowiedzi takich myslicieli:
  7. Oddanie Egiptowi Synaju.
  8. Oddanie Gazy Palestynczykom.
  9. Zwyciestwo Likudu.
  10. Nieprzestrzeganie Shabatu i Koshernosci.
  11. Homoseksualizm.
  12. Prawo powrotu dla ludzi ktorzy nie sa Zydami wedlug definicji Gdoley HaTora.
  13. Wolnosc wypowiedzi.

 5. MEF Wszystkie sześć punktów się zgadza. Na społeczeństwo obywatelskie w Izraelu jest jeszcze za wcześnie. Grupa demonstrujących to warstwa mobilna, mogą wszędzie poza Izraelem i jest ona najbardziej chwiejna.

 6. Juz kiedys pisalem ze badania statystyczne dowodza ze tylko okolo 20% ludzi jest zdolna do zmiany swoich pogladow w wyniku otrzymania nowych faktow lub publicznej dyskusji. Na ten temat Gustaw Holoubek powiedzial : ”nie dyskutuj z glupcem. On nie zmadrzeje a ty zglupiejesz” .

 7. EK:
  Nie trzeba większości aby panować. MnIejszość panowała nad większością przez całą historię.
  Demokracja parlamentarna oparta na wyborach powszechnych jest nowością ostatnich kilku pokoleń i pracuje nieźle w kilku państwach Zachodu. W większości państw, w tym w Izraelu, jest zaledwie listkiem figowym oligarchii.
  Niezwykle trudno przewidzieć przyszłość jak wiadomo, ale łatwo przewidzieć jakie punkty zwrotne wpłyną na zgubę państwa żydowskiego.
  1. Konstytucja obywatelska.
  2 .Formalne zrzeczenie się kontroli nad Doliną Jordanu.
  3. Formalne zrzeczenie się izraelskich roszczeń do Judei i Samarii.
  4. Formalne zrzeczenie się ekspansji osiedleństwa żydowskiego w Judei i w Samarii.
  5. Formalne uznanie państwa arabskiego w Judei i Samarii.
  6. Przegranie wojny. Trywialne.

 8. W tych protestach uczestnicza setki tysiecy obywateli. Mala garstka skrajnej prawicy skorzystala z tego ze premierowi grozi wiezienie i dlatego jest gotowy zrobic doslownie wszystko zeby tego uniknac. On jest teraz ich zakladnikiem. Lewica ? Przeciez w ostatnich wyborach lewica zdobyla tylko pare mandatow ze 120. Skrajni osadnicy daza zniszczyc tutaj demokracje i chca zeby tu byl skrajnie religijny i faszystowski rzad. Dlatego wiekszosc spoleczenstwa w Izraelu jest temu przeciwna. W dalekiej przeszlosci tacy skrajni fanatycy spowodowali dwukrotne wygnanie naszego narodu z tych Ziem. Nie dopuscimy teraz zeby sie to znow powtorzylo.

 9. @MEF
  ”Lewica praktycznie wygrała. Bo już od dawna kontroluje wojsko, policję i sądy i ma poparcie opinii publicznej na Zachodzie. Trudno wskazać kiedy ta kontrola stanie się absolutna bo to proces dynamiczny który trwa dziesięciolecia.”

  Swietna analiza ktora od razu nasuwa pytanie – skoro przez ostatnie 46 (od pierwszego zwyciestwa prawicy w roku 1977) Izraelem rzadzila Prawica przez 36 lat, jak to sie stalo?
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_prime_ministers_of_Israel

  Jest pare przyczyn:
  1. W partiach prawicowych sa zakonspirowani krypto-bolszewcy ktorzy wpychaja klody w szprychy pojazdu Prawicy. Typowym przykladem jest ten bolszewik ktory wychwalal izraelskie sady i rozsiewal klamstwa jakoby czlowiek przeciwko ktoremu toczy sie sledztwo nie moze byc premierem:
  https://youtu.be/MNKVu2GbssM
  https://youtu.be/fveorkkTJus?t=217
  https://youtu.be/uSwe_Edx35c

  2. universytety sa fabrykami ktore produkuja lewicowcow. Im nizsze wyksztalcenie ma czlowiek, tym wieksza szansa ze bedzie popieral Prawice, im wyzsze – tym wieksze szanse ze bedzie popieral Lewice.
  AI to potwierdza.
  Ja: Are there any polls which show if more educated people support left or right?
  Bard: Yes, there are a number of polls that have shown that more educated people tend to support left-wing political ideologies. For example, a 2016 Pew Research Center survey found that 63% of adults with postgraduate degrees identified as liberal or leaned liberal, compared to just 31% of adults with a high school diploma or less. This trend has been consistent over time, and it is seen in most Western democracies.
  There are a number of possible explanations for this trend. One possibility is that education exposes people to new ideas and perspectives, which can lead them to be more open to left-wing ideas. Another possibility is that education teaches people about the importance of social justice and equality, which are core values of left-wing ideologies.
  Of course, not all educated people are left-wing, and not all left-wing people are educated. However, the trend is clear that there is a positive correlation between education and left-wing political ideology.
  Here are some of the polls that have shown this trend:
  Pew Research Center: In 2016, Pew Research Center found that 63% of adults with postgraduate degrees identified as liberal or leaned liberal, compared to just 31% of adults with a high school diploma or less.
  Gallup: In 2018, Gallup found that 53% of adults with a college degree identified as liberal or leaned liberal, compared to just 32% of adults with a high school diploma or less.
  British Election Study: In 2017, the British Election Study found that 53% of adults with a university degree identified as left-wing, compared to just 29% of adults with no formal qualifications.
  These are just a few examples of the many polls that have shown this trend. While there are other factors that can influence political ideology, education is clearly one of the most important.

  Na szczescie w Izraelu znaleziono na ta lewicowa chorobe lekarstwo: obecny rzad znacznie podwyzszyl pensje jakie otrzymuja uczniowie yeshivot, tak ze nie beda musieli ani pracowac ani uczyc sie angielskiego, matematyki i science – co zapewni ich prawicowe poglady.
  Izraelski Prawdziwy Patriota Dudu Amsalem po zniesieniu ‘ilat hasvirut’ bedzie mogl mianowac sprzataczki jako glowy panstwowych przdsiebiorstw, co oczywiscie obnizy chec Izrelczow zostania wyksztalciuchem:
  https://podcastaddict.com/episode/160763968

 10. Czy lewica wygrała to się jeszcze okaże, demografia robi swoje, ortodoksi i religijni w ogóle mają więcej dzieci i nie emigrują się do Berlina, bo tam jest tańszy jogurt… W tej chwili jest pozaparlamentarna opozycja i jak zwykle taki ruch o charakterze ludowym przyciąga lokalnych hunwejbinow. Zwycięstwo jakiejkolwiek strony będzie pyrrusowe. Rewolucja miała miejsce za kadencji Aharona Baraka teraz jest kontrrewolucja. Miejmy nadzieję że poprawki skorygują największe wypaczenia systemu prawnego. Już teraz Sąd Najwyższy wystrzega się aktywizmu.

 11. MEF co masz na mysli ?
  Ze Izrael jest już stracony ?
  Jak ty widzisz perspektywę przetrwania kraju pod rządami lewicy która wszystko oddaje Arabom ?
  Mam nadzieje ze się mylisz i ze Izraelczycy się zjednoczą w sytuacji jakiegoś śmiertelnego zagrożenia z zewnatrz (niestety potrzeba będzie czegos az takiego żeby się opamiętali ).
  Proszę o komentarz

 12. Lewica praktycznie wygrała. Bo już od dawna kontroluje wojsko, policję i sądy i ma poparcie opinii publicznej na Zachodzie. Trudno wskazać kiedy ta kontrola stanie się absolutna bo to proces dynamiczny który trwa dziesięciolecia. To nie pierwszy raz w historii kiedy oligarchia przejmuje kontrolę większości i nie pierwszy raz w historii gdy Żydzi popadają pod tyranię mniejszości.
  Nie będzie chyba użytku siły. Chyba że rząd jeszcze nie zrozumiał kto wygrał.

  Izrael prawdopodobnie pozostanie, formalnie, demokracją parlamentarną, z poszerzeniem uprawnień prezydenta i z nominacją Sądu Najwyższego na funkcję Sądu Konstytucyjnego, z dalszym ograniczeniem uprawnień Knesset i ze ściślejszą kontrolą rządu i nominacji ministrów przez ”doradcę prawnego”.

  Prawdopodobnie w pewnym momencie Knesset przegłosuje ”prawo konstytucji” zwykłą większością ( 61/120 posłów) wykorzystując fluktuację równowagi sił. Tak przegłosowano umowy Oslo w 1993, zwykłą większością, z której dwóch posłów zostało tanio przekupionych przez koalicję Rabina z poparciem A. Baraka. To prawo utrwali obecne prawa zasadnicze jako artykuły konstytucji, z możliwością poprawki. ale tylko za zgodą Sądu Konstytucyjnego.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.