Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 16.7 – 17.7


Premier Izraela Benjamin Netanjahu został przewieziony do Centrum Medycznego Sheba w Ramat Gan w sobotę po tym, jak źle się poczuł. 73-latek na krótko stracił przytomność, a następnie uderzył głową o podłogę, po czym został przewieziony na pogotowie. “Jego stan jest dobry i przechodzi testy medyczne” – czytamy w oświadczeniu jego biura.

Kalifornijski start-up, którego CEO i współzałożyciel jest Żydem i którego nazwa pochodzi częściowo od pierwszej hebrajskiej litery, otrzymał niedawno zgodę Federalnej Administracji Lotnictwa USA na testowanie latającego samochodu.

Minister Kisch: “Koalicja zrezygnowała z większości reform sądownictwa Minister edukacji mówi, że rząd naciska tylko na te aspekty reform sądownictwa, które mają szeroki konsensus.

McCarthy, Pence przesyłają życzenia Netanjahu Przewodniczący Izby Reprezentantów i były wiceprezydent życzą premierowi Benjaminowi Netanjahu szybkiego powrotu do zdrowia po hospitalizacji.

Wizyta prezydenta Herzoga w USA: Protestujący przeciwko reformie sądownictwa będą demonstrować na Kapitolu

Szczyt fali upałów będzie dziś odczuwalny w całym kraju

Strażacy opanowali pożar w pobliżu kibucu w północnym Izraelu

Reprezentacja Izraela U-20 w koszykówce pokonuje Belgię w półfinale Euro, zapewniając sobie awans do walki o złoto

Raz Hershko na szczycie międzynarodowych rankingów judo kobiet Izraelska judoczka nr 1 wśród 2000 zawodniczek we wszystkich kategoriach wagowych; “To tylko etap na mojej drodze” – mówi

Premier Benjamin Netanjahu odmówił wstrzymania prac legislacyjnych nad kontrowersyjną reformą sądownictwa nawet w obliczu masowej odmowy ze strony rezerwistów i powiedział swoim zaufanym, że Izrael może przetrwać “bez kilku eskadr”.

Muzułmanie służący w Siłach Obronnych Izraela składają przysięgę wierności państwu żydowskiemu i przysięgają na Koran.

Tysiące Izraelczyków demonstrowało w wielu miejscach kraju przeciwko reformie sądownictwa.


Premier Netanjahu wyszedł ze szpitala

Prokurator generalny sprzeciwia się wnioskowi o pozbawienie Netanjahu stanowiska premiera
Prokurator generalny Baharav-Miara przedstawia stanowisko w sprawie wniosku do Sądu Najwyższego o usunięcie premiera z urzędu z powodu konfliktu interesów.

Niewybuch pocisku przeciwpancernego został znaleziony w plecaku należącym do żołnierza, który przechodził przez stację kolejową Savidor w Tel Awiwie. Na miejsce zdarzenia wezwano policyjnych ekspertów ds. saperów.

Komisja Konstytucyjna zebrała się w niedzielę na ostateczną dyskusję nad zniesieniem klauzuli rozsądku, przed rozpoczęciem w poniedziałek głosowania nad ustawą w zaktualizowanej wersji. 

Komisarz Sam Nahmias: “Musimy nominować i wybrać prezydenta Trumpa” i chwali osiągnięcia administracji Trumpa podczas gali Israel Heritage Foundation.

Izraelska lekkoatletka Blessing Afrifah zdobyła w niedzielę złoty medal w biegu na 200 metrów podczas Mistrzostw Europy U-23 w Lekkiej Atletyce


Cztery grupy złożyły oferty w najnowszym izraelskim przetargu na poszukiwanie i eksploatację podmorskich złóż

Amerykański serwis informacyjny Bloomberg poinformował w niedzielę, że IDF rozpoczęły integrację systemów sztucznej inteligencji w operacjach wojskowych, w tym w nalotach.

IDF zatrzymały 15 poszukiwanych terrorystów podczas nocnych obław w Judei, Samarii i Dolinie Jordanu.

Ben-Gvir: Służba więzienna jest częścią narodowej walki z terroryzmem

Premier Netanjahu: Klauzula rozsądku wzmocni demokrację, a nie jej zaszkodzi.


Opozycyjni posłowie zasiadający w Komisji Konstytucji, Prawa i Sprawiedliwości Knesetu zgłosili aż 27 676 zastrzeżeń lub propozycji poprawek do koalicyjnej ustawy mającej na celu drastyczne ograniczenie stosowania przez sądy testu zasadności.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.