Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Co naprawdę powiedział Frederick Douglass w swoim wspaniałym przemówieniu z okazji Dnia Niepodległości

To nie przypadek, że Douglass wygłosił swoje słynne przemówienie z okazji 4 lipca dzień po 4 lipca. Nalegał na to. Odkąd niewolnictwo zostało zniesione kilkadziesiąt lat wcześniej w stanie Nowy Jork, czarnoskórzy nowojorczycy świętowali swoją emancypację 5 lipca. Data została wybrana zarówno jako symbol niepodległości, wciąż odmawianej niewolnikom w 15 innych stanach i Dystrykcie Kolumbii, jak i jako cierpki komentarz na temat fałszywości narodu, który upamiętniał swoją wolność paradami i fajerwerkami, jednocześnie zezwalając i egzekwując niewolnictwo Afroamerykanów.

Wiecej TUTAJ


„W czułym zwierciadle: uzależnienia”. Błędne koło zakupoholizmu.

Żyjemy w świecie masowej konsumpcji. Ciągle chcemy więcej i kupujemy więcej. Po czym poznać, że to już zakupoholizm? Kiedy zakupy na poprawę nastroju zamieniają się w ucieczkę od trudnych emocji? Jakie są mechanizmy zakupoholizmu i jak w tym szalonym świecie konsumpcjonizmu wyrwać się z nałogu?

Wiecej TUTAJ


IDŹ I WRÓĆ CZŁOWIEKIEM – Dlaczego świat od wieków nienawidzi Żydów

Na kolejną książkę Andrzeja Koraszewskiego składa się blisko czterdzieści materiałów publicystycznych, poświęconych problematyce trwającego już dziesiątki lat konfliktu izraelsko-palestyńskiego, a właściwie szerzej: izraelsko-arabskiego. Autor dzięki intensywnym poszukiwaniom źródeł i niezwykłej erudycji ukazuje szkodliwość powielanego wciąż na całym świecie stereotypu złego Żyda i dobrego Palestyńczyka. Stawia i szczegółowo dokumentuje tezę, iż w największym stopniu winą za niepowodzenie tak licznych inicjatyw pokojowych należy obarczyć władze Autonomii Palestyńskiej i współdziałające z nimi organizacje terrorystyczne, a także działalność islamskiego duchowieństwa i systemu oświaty, propagującego chwalebną śmierć bojowników w walce o starcie państwa Izrael z powierzchni ziemi.

Gdzie mozna kupic ksiazke TUTAJ


Francja w ogniu. Jakie są strukturalne przyczyny ostatnich zamieszek?

Wiecej TUTAJ


Ukraińska pułapka

Szczyt NATO w Wilnie pokazał, w jak trudnym i paradoksalnym położeniu znajduje się Ukraina.

Wiecej TUTAJ


ONZ i Arabowie wybielają okrucieństwa Baszara Assada, obwiniają za nie – zgadnij kogo?

Liga Państw Arabskich (LAS), która reprezentuje 22 kraje członkowskie, przez kilka dziesięcioleci wydawała oświadczenia potępiające Izrael. Za każdym razem, gdy Izrael rozpoczyna operację antyterrorystyczną w odpowiedzi na palestyński terroryzm, w tym rakiety wystrzeliwane ze Strefy Gazy w kierunku Izraela oraz strzelaninę, ataki nożownicze i taranowanie samochodów, jest potępiany.

Wiecej TUTAJ


Dlaczego oni nienawidzą Izraela

Nowy sondaż wykazał, że przytłaczająca większość palestyńskich Arabów popiera terroryzm przeciwko Izraelowi i uważa terrorystów za bohaterów. Pytanie brzmi: dlaczego — a odpowiedź jest łatwa do znalezienia.

Wiecej TUTAJ


Jak walczyć z rosnącym zagrożeniem antysemityzmem

– Część I: Reakcją Zachodu jest radzenie sobie z antysemityzmem zamiast walki z antysemitami

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.