Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 18.7- 19.7


Nowe badanie przeprowadzone wśród młodych Izraelczyków pokazuje, że 42% uważa, że ​​ich pokolenie ma „pecha” i że ich przyszłość jest mniej świetlana niż ich rodziców. Badanie pokazuje również, że 52% uważa, że ​​w Izraelu istnieje dyskryminacja ze względu na pochodzenie etniczne i miejsce zamieszkania. Inne statystyki pokazują, że 54% twierdzi, że wyemigrowałoby, gdyby tylko było to możliwe, podczas gdy 62% czuje się osamotnione w radzeniu sobie ze swoją przyszłością.

Czy zniesienie wiz do USA jest zagrożone? “Decyzja należy do polityków USA Chociaż Izrael spełnił wszystkie wymagania kwalifikacyjne, aby dołączyć do programu, urzędnicy obawiają się, że sprawa może się nie powieść z powodu konfliktów z administracją Bidena.

Prezydent USA Joe Biden po raz pierwszy od czterech miesięcy rozmawiał w poniedziałek wieczorem z premierem Benjaminem Netanjahu. W trakcie rozmowy Biden zaprosił Netanjahu na spotkanie z nim w Stanach Zjednoczonych

Premier Benjamin Netanjahu udaje się we wtorek z oficjalną wizytą na Cypr, poinformowało jego biuro. Premier wraca w środę.

Premier Benjamin Netanjahu odniósł się do listów od rezerwistów, którzy grożą, że nie podporządkują się zaciągowi do służby z powodu reformy sądownictwa: “Nieprzestrzeganie przepisów jest sprzeczne z demokracją i bezpośrednio zagraża obywatelom Izraela”. “To nie do pomyślenia, by grupa w IDF groziła rządowi”.

Marokański Król poinformował w swoim oświadczeniu, że izraelski premier Benjamin Netanjahu przekazał królowi Maroka, Mohammedowi IV, w oficjalnym liście, że Izrael zdecydował się uznać marokańską suwerenność w Saharze Zachodniej.

Reprezentacja Izraela w koszykówce do lat 20 przegrała z Francją 89:79 w niedzielnym finale mistrzostw Europy.

Petycja jednostki rozpoznania powietrznego Maglan wzywa do spokoju i solidarności w obliczu reformy sądownictwa.

Rewolucja saudyjskiego księcia Mohammeda bin Salmana znajduje odbicie w systemie edukacji gdzie badania ujawniają, że królestwo niedawno usunęło antyizraelskie i antysemickie treści z podręczników.

Szef IDF: Odmowa służby przez rezerwistów szkodzi wojsku i bezpieczeństwu narodowemu

Prezydent USA spotkał się z izraelskim odpowiednikiem w Waszyngtonie.

Premier Netanjahu obiecal prezydentowi USA Joe Bidenowi, że do końca roku nie będzie nowych budowli w Judei i Samarii.

 161 oficerów i dowódców sztabu operacyjnego izraelskich sił powietrznych ogłosiło we wtorek natychmiastową rezygnację ze służby w rezerwie. 

Ponad 3 600 palestyńskich ataków terrorystycznych w pierwszej połowie 2023 r.

Izrael wyśle ​​samoloty do walki z greckimi pożarami Premier Benjamin Netanjahu zdecydował się wysłać dwa samoloty gaśnicze klasy Elad, aby w razie potrzeby pomagały przez kilka dni.

Córka rabina Shlomo Carlebacha poprowadziła niewielką grupę z ruchu Women of the Wall w ich comiesięcznym nabożeństwie.

Ministerstwo Jerozolimy będzie co noc zapewniać bezpłatny transport z centrum Jerozolimy do Ściany Płaczu, poinformował Kikar Hashabbat .

Cypryjska firma EuroAsia Interconnector przyznała francuskiej firmie Nexans kontrakt o wartości 1,43 miliarda euro na podmorski kabel elektryczny łączący sieci Cypru, Grecji i Izraela.

Panel Knesetu otwiera drogę do szybkiego zatwierdzenia ustawy o ” zasadności ” w przyszłym tygodniu Komisja Izby Reprezentantów zatwierdza dodatkowy dzień plenarny w niedzielę, ogranicza liczbę sprzeciwów opozycji wobec przepisów ograniczających sądową kontrolę decyzji rządowych

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.