Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 22.7 – 23.7


Źródła w izraelskiej koalicji grożą: Każdy, kto nie poprze zmian w standardzie racjonalności, zostanie zwolniony – w tym minister obrony.

Gallant pracuje nad osiągnięciem porozumienia w sprawie standardu racjonalności


10 000 rezerwistów deklaruje, że nie stawi się do służby

Spadochroniarz w ciężkim stanie po katastrofie w południowym Izraelu

Oczekuje się, że szef sztabu IDF Herzi Halev spotka się z premierem Benjaminem Netanjahu w jego biurze w niedzielę i omówi sprawy wojskowe niezwiązane z protestem rezerwistów i listem pilotów.

Hamas napada na meczet Islamskiego Dżihadu w Gazie i aresztuje prominentnego duchownego

Byli szefowie armii, Mosadu i Szin Bet wspierają rezerwistów, którzy odmawiają zgłoszenia się na ochotnika, twierdzą, że reforma legislacyjna „niszczy wspólny fundament izraelskiego społeczeństwa”

Premier Benjamin Netanjahu w nocy z soboty na niedzielę przeszedł zabieg wszczepienia rozrusznika serca w Centrum Medycznym Szeba w Tel Haszomer. Procedura została pomyślnie zakończona.

Wysoki rangą urzędnik Islamskiego Dżihadu wzywa grupy “palestyńskie” do zjednoczenia się i wykorzystania “historycznej okazji” kryzysu w Izraelu do wojny przeciwko państwu żydowskiemu.

Nowa ustawa Senatu ma na celu rozszerzenie porozumień Abrahama
Ustawa o regionalnej integracji i normalizacji miałaby na celu zwiększenie liczby krajów arabskich i muzułmańskich, które uznają Izrael.

Opozycja jest skłonna poprzeć złagodzoną ustawę o normach racjonalności w zamian za zamrożenie innych przepisów.

Premier Benjamin Netanjahu ogłosił w niedzielę, że odłoży planowane wizyty państwowe na Cyprze i w Turcji o tydzień w związku z procedurami medycznymi, które wymagają od niego pozostania pod nadzorem szpitalnym.

Białoruski przywódca Aleksander Łukaszenka poinformował prezydenta Rosji Władimira Putina, który gościł go w niedzielę na rozmowach w Petersburgu, że oddziały Wagnera, które przybyły na Białoruś po przerwanym buncie, zaczęły go “stresować”, ponieważ “chcą jechać do Polski”.

Izraelska drużyna gimnastyki artystycznej zdobyła srebrny medal podczas zawodów FIG Rhythmic Gymnastics World Cup 2023 w Mediolanie.

Aktywiści po przeciwnych stronach debaty nad zmianami standardu racjonalności zorganizowali masową modlitwę o jedność przy Ścianie Płaczu

Izraelska minister dyplomacji Galit Distel Atbaryan (Likud) ujawniła plan byłego premiera Ehuda Baraka mający na celu obalenie rządu.

Arabia Saudyjska podpisała umowę z UNESCO, aby umożliwić delegacjom wszystkich państw członkowskich, w tym Izraela, udział w spotkaniu Komitetu Światowego Dziedzictwa w Rijadzie we wrześniu.

Międzynarodowa Wspólnota Chrześcijan i Żydów zorganizowała 100. lot z ukraińskimi uchodźcami żydowskimi do Izraela od czasu inwazji Rosji

Netanjahu: “Czuję się świetnie. Jutro dołączę do moich przyjaciół w Knesecie

Likud odrzuca kompromis związkowy Histadrut: To „jednostronna akceptacja stanowiska lidera opozycji Yaira Lapida

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. ”Byli szefowie armii, Mosadu i Szin Bet wspierają rezerwistów, którzy odmawiają zgłoszenia się na ochotnika, twierdzą, że reforma legislacyjna „niszczy wspólny fundament izraelskiego społeczeństwa”..

    Ich poprzednicy utrzymywali do ostatniej godziny 6 Oct 1973 ze ” wojna jest niemozliwa” , ich nastepcy powiedzieli Rabinowi ze ” Arafat powzial strategiczna decyzje pokoju z Izraelem” , ich nastepcy jak Ami Ayalon wymedrkowali ” plan pokoju ” wg. ktorego Izrael zostanie przeciety na polowe ”korytarzem” Gaza-Zachodni Brzeg,gorliwie podchwcony przez politykow zachodnich( ” Contigious Palestynian State”) ,Carmi Gillon , szef Szabaku , wynagrodzony po zabiciu Rabina stanowiskiem Ambasadora , byl przy jacielem i przyjmowal w Ambasadzie dziennikarzyne ktory nazywal Izrael ” Apartheid State” i razem z PFLP organizowal demonstra je przed ta sama Ambasada..
    ”Szefowie Armii” to ten zalosny Ehud Barak, ktory w Camp David dal Arafatowi wszystko, lacznie z ””prawem powrotu” dla, na poczatek , 100 tysiecy palestyncow, a kiedy bomby wybuchaly w autobusach izraelskch , siedzial bezradny powtarzajac ” Situation is complicated”..

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.