Uncategorized

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer


Rozkład. O niedemokracji w Ameryce”, w Polsce i na świecie

Książka Piotra Tarczyńskiego „Rozkład. O niedemokracji w Ameryce” pozostaje i jeszcze długo będzie aktualna. W Polsce, z uwagi na czekające nas jesienią kolejne spolaryzowane wybory; na całym świecie, z uwagi na planetarną pozycję USA

Wiecej TUTAJ


Czy ci się to podoba, czy nie, tożsamość ma znaczenie – ale która tożsamość?

Te filmy mrożą krew w żyłach. Filmom towarzyszą doniesienia o zabójstwach i wypędzeniach tysięcy osób. Filmy pochodzą z Sudanu, a dokładniej z Darfuru. „Dar Masalit (kraina Masalitów) jest teraz dla Arabów”.

Wiecej TUTAJ


Widmo krąży po Europie 

Twierdzenie, że historia wszystkich dotychczasowych społeczeństw jest historią nienawiści i bestialstwa, też jest po części prawdą, a umysłowi proletariusze wszystkich krajów świata są nieustannie wzywani do nienawiści, zaś nienawiść do Żydów stanowi w tych wezwaniach tradycyjny punkt wyjścia, bo zaczynając od Żydów możemy zawsze pójść dalej i mamy gwarancję, że ludzie będą rozumieli o co chodzi.       

Wiecej TUTAJ


“Czy jest swiadomosc tego, o co toczy sie polityczna walka w Izraelu?

W Izraelu toczy się ciężka polityczna wojna o to, czy państwo syjonistyczne będzie państwem żydowskim, czy też stanie się państwem takim samym, jak zanikające państwa europejskie.

Wiecej TUTAJ


“Polska to jest kraj rządzony przez dziadów, wybieranych przez dziadów”

Z Mateuszem Galicą z agencji doradczej Lata Dwudzieste rozmawiamy na temat raportu “Debiutanci ’23”, który jest efektem badania Polek i Polaków, którzy w nadchodzących wyborach będą mogli pierwszy raz zagłosować. Omawiamy wyniki jakie otrzymali badacze i jaki obraz młodego wyborcy pokazują nam badania.

Wiecej TUTAJ


Irański plan wypędzenia Żydów z “Palestyny”

Irańscy mułłowie starają się stworzyć sytuację, w której Żydzi nie będą już czuć się bezpiecznie we własnym kraju i będą zmuszeni do opuszczenia Izraela. 

Wiecej TUTAJ


Wizyta irańskiego prezydenta w Ameryce Łacińskiej

Niniejszy raport przedstawia niektóre wypowiedzi irańskich przedstawicieli podkreślających potencjał współpracy politycznej i gospodarczej między Iranem a Ameryką Łacińską przeciwko Stanom Zjednoczonym

Wiecej TUTAJ


Ukraińska pułapka

Szczyt NATO w Wilnie pokazał, w jak trudnym i paradoksalnym położeniu znajduje się Ukraina.

Wiecej TUTAJ


Jak to było być żydowskim więźniem stłoczonym w bydlęcym wagonie jadącym do nazistowskich obozów koncentracyjnych?

Muszę poprawić pytanie. „Podróżowanie” nie jest dokładnie słowem, którego bym użył. Byliśmy stłoczeni w bydlęcym wagonie i ledwo było czym oddychać. Było tam około 100 osób, bez miejsca do siedzenia, bez jedzenia, bez wody, a jedyne powietrze było dostarczane przez cztery małe okienka na dachu wagonu. Więc powietrze też nie było tak świeże.

Wiecej TUTAJ


Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. Cześć artykułu pt. Długi Cień Niewolnictwa, pióra Piotra Stankiewicza jest nie tylko niedokładny jeśli chodzi o “systemowy rasizm”, ale wydaje mi się. że Pan Stankiewicz czyta wiadomości o Ameryce i w dodatku czyta prasę lewicowo-marksistowską.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.