Uncategorized

Netanjahu obiecuje

kontynuować dialog z opozycją w celu znalezienia kompromisu w sprawie reformy sądownictwa


Benjamin Netanjahu

“To jest moje wezwanie do was i wyciągam rękę, aby wezwać do pokoju i wzajemnego szacunku między nami” – mówi Netanjahu.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zwrócił się w poniedziałek wieczorem do Izraelczyków po tym, jak Kneset przyjął kluczowy projekt reformy sądownictwa jego rządu, który wywołał masowe protesty w całym kraju.

“Dzisiaj wykonaliśmy wymagany demokratyczny ruch, który miał na celu przywrócenie pewnej równowagi między organami władzy, gdzie nie było jej przez 50 lat. Przyjęliśmy poprawkę dotyczącą klauzuli rozsądku, aby wybrany rząd mógł prowadzić politykę zgodnie z decyzją większości obywateli kraju” – powiedział Netanjahu.

“Spełnienie woli wyborców nie jest bynajmniej “końcem demokracji” – jest jej istotą. Ze względu na znaczenie tej kwestii koalicja pracowała na wszelkie sposoby, aby osiągnąć porozumienie z opozycją” – podkreślił.

Niemniej jednak Netanjahu zobowiązał się do “dalszego dążenia do negocjacji i osiągania porozumień”.

“Już w najbliższych dniach koalicja skontaktuje się z opozycją w celu przeprowadzenia dialogu między nami. Jesteśmy gotowi omówić wszystko natychmiast i zrobić to w rundzie rozmów podczas wakacyjnej przerwy i osiągnąć kompleksowe porozumienie w sprawie wszystkich aspektów, a jeśli to konieczne, przedłużymy je do końca listopada” – powiedział.

“Mówię liderom opozycji: możemy nadal się spierać, możemy nadal walczyć, ale możemy też zrobić coś innego: możemy osiągnąć porozumienie w sprawie przyszłości.

Dojdźmy do porozumienia. To jest moje wezwanie do was i wyciągam rękę, aby wezwać do pokoju i wzajemnego szacunku między nami” – powiedział premier.

Podkreślił również, że IDF “musi trzymać się z dala od wszelkich kontrowersji politycznych”.

“Wezwanie do zaprzestania działań szkodzi bezpieczeństwu wszystkich obywateli kraju. Żaden rząd nie ma możliwości poddania się dyktatowi odmowy i nie poddamy się takiemu dyktatowi. Wzywam was, nasi bracia i siostry, którzy służycie w rezerwach – zostawcie służbę w IDF poza debatą polityczną” – zaapelował Netanjahu.

Na zakończenie zwrócił się do “wrogów” Izraela.

“Wiem, że nie wiecie, czym jest demokracja. Nie stawiajcie na spory między nami. Jak zawsze, staniemy ramię w ramię i wspólnie obronimy się przed jakimkolwiek zagrożeniem dla naszego drogiego kraju” – przyrzekł Netanjahu.

Netanjahu obiecuje

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

 1. IW:
  Dziękuję za błyskotliwą analizę charakteru premiera Izraela.

 2. W przemówieniu Nataniahu nie ma ani jednego słowa prawdy. Od ministrów do
  zamiataczy ulic, wszyscy wiedzą że główne
  cechy jego charakteru to: kłamać, oszukiwać, kraść i brać łapówy. On nigdy się nie zmieni, kłamał, kłamie i będzie kłamał. Na tym polega jego siła wśród
  zwolenników i olbrzymia nienawiść wśród
  przeciwników.
  Jaki będzie wynik jego przewrotu stanu
  nie wiem, jedno jest pewne, Nataniahu
  całkowicie zrujnował wiarę dużej części populacji Izraela w pozytywny rozwój i przyszłość państwa. Obawiam się że
  Nataniahu zapisze się w historii narodu jako główny czynnik likwidacji żydowskiego
  państwa.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.