Uncategorized

HISTORYCZNE ZBRODNIE IZRAELSKIEJ LEWICY


Zosia Braun

Na podlozu obecnych wydarzen w Izraelu przedstawiam retrospektywe historyczych wydarzen w Izraelu, ktore z pewnoscia doprowadzily do obecnej najbardziej niebezpiecznej, na skraju wojny domowej – wewnetrznego przewrotu w kraju. Przewrot nie tylko polityczny ale rowniez na skraju kryzysu ekonomicznego i wojskowego. 

 1. Zbrodnia w umowy w Oslo

Największą zbrodnią przeciwko narodowi żydowskiemu po Holokauście była zbrodnia w Oslo, w której sprowadziliśmy 60 000 morderców z Tunisu, na czele z „mistrzem” Jaserem Arafatem. Daliśmy im broń, daliśmy im terytoria i daliśmy im terytorium zakładając, że Arafat będzie walczył z terroryzmem „bez Sądu Najwyższego i bez„ Betzlema ””.

Rabin zapewnił nas, że „nie ma Katiuszy z Gazy i nie będzie Katiuszy z Gazy”.

Rezultat: prawie 2000 zamordowanych, którzy eksplodowali w autobusach, kawiarniach i kolejne 10 000 ciężko rannych.

W wyniku tej „genialnej” umowy, do dnia dzisiejszego – minęło 18 lat, co miesiąc przekazujemy do mordercy Abu Mazenowi setki milionów dolarów, którymi wypłaca comiesięczną rentę każdemu, kto morduje Żydów. Nawet we śnie nie było takich mędrców!

 1. Zbrodnia wycofaania i zniszczenia osiedli w Gusz Katif

Drugą zbrodnią lewicy było zniszczenie Gush Katif, podczas którego około 10 000 ciężko pracujących izraelskich rolników zostało wypędzonych ze swoich domów, którzy w pocie czoła zamienili piaski osiedla Rafaijah w cud rolniczy na piaskach i wyeksportowali około 10% wszysktkich izraelskich produktów rolnych.

 1. Arik Sharon jest tym, który zainicjował zniszczenie Gush Katif i terytoriow północnej Samarii, aby uchronić się przed kryminalną sprawą przyjmowania łapówek w wysokości milionów dolarów i otrzymał wsparcie od lewicowców.
 2. Cytuje ogłoszenie, które opublikowała wówczas Rada Pokoju i Bezpieczeństwa, które brzmiało:

„Jesteśmy bezpartyjnym stowarzyszeniem zawodowym składającym się z ponad tysiąca weteranów systemów obronnych, naukowców i wyższej administracji. Jego względy są zawodowe, bezpieczeństwa i polityczne bez żadnych obcych interesów”.

Warto podkreślić, że to ci sami oficerowie, którzy doprowadzili nas do katastrofy w Oslo, a dziś brutalnie demonstrują w Jerozolimie kolo domu premiera na uicy Balfour i w Tel Avivie na ulicy Kaplan oraz inicjują wojskowy pucz w Izraelskich Siłach Powietrznych.

W tej samej reklamie w przededniu zniszczenia Gush Katif ci sami lewicowi oficerowie piszą:

Wycofanie jest ważne dla bezpieczeństwa narodowego.

Wycofanie się pozwoli na przygotowanie się do odpowiednich działań wojskowych przeciwko terroryzmowi i w razie potrzeby ostrzału Kassama. 

Wycofanie się poprawi zdolności operacyjne sił bezpieczeństwa i nada im legitymację.

Wycofanie się spowoduje strategiczną i polityczną zmianę i otworzy szansę na porozumienie z Palestyńczykami”.

Ta reklama lewicowych oficerów brzmi dziś jak śmieszny plakat. Zniszczenie Gusz Katif i wygnanie  żydowskich mieszkańców doprowadziło Hamas do władzy ze wszystkimi tego konsekwencjami, co grozi Gusz Dan pociskami dalekiego zasięgu.

 1. Warto zapoznać się z utopijnymi,  oderwanymi  od rzeczywistości sceny politycznej w okresie disangment pomyslami lewicowych dowodcow: 

Cytuje z gazety Maariv 20 lutego 2005 :

„Wicepremier Szimon Peres spotkał się z arabskimi biznesmenami z Dubaju i Abu Zabi i przedstawił im plan przekształcenia osiedli, które zostaną opróżnione z ich żydowskich mieszkańców, w wioski wypoczynkowe. Innym pomysłem, który przedstawił, było przekształcenie osiedli w ośrodki medyczne. Peres stwierdził, że utworzeniem w rejonie Gusz Katif ośrodków badawczych i leczniczych zainteresowane są największe podmioty medyczne na świecie. Dziś, po 18 latach, w rejonie Gusz Katif powstały ośrodki rakietowe, które ostrzelewuja  Gusz Dan, Jerozolime i Aszdod.

 1. Zbrodnia zniszczenia demokracji i armii

Trzecia zbrodnia lewicy rozgrywa się właśnie na naszych oczach w brutalnych demonstracjach na ulicach, drogach, lotnisku i w szpitalach. Tyrania bogatej, uprzywilejowanej, białej, znudzonej, postsyjonistycznej mniejszości, która zawstydza i sponiewiera oblicze panstawa Izraela na świecie, szkodzi stosunkom dyplomatycznym z USA, dzieli jedność ZAHALU (IDF), niszczy demokrację i na próżno nosi jej imię.

Wśród protestujących znajdziemy głównie politycznych emerytów, którzy otrzymują ogromne emerytury z kasy państwowej oraz członków kibuców, którzy przez dziesięciolecia grabili skarb państwa.

Mniejszość ta wyraża się następująco:

 1. Lekcewazenie i nieuznanie wyników wyborow wyborów.
 2. Próba zdominowania opinii mniejszości nad większością poprzez nielegalne agresssywne demonstracje.
 3. Wojskowy zamach stanu w stylu południowoamerykańskim, w którym oficerowie rezerwy ogłaszają prawdziwy bunt wojskowy.
 4. Krzyczą „demokracja”, ale dążą do utrwalenia dyktatury Sądu Najwyższego, który z własnej inicjatywy zdecydował, że jest nie tylko sędzią, ale i władcą.
 5. Rozbijają wspólny mianownik kraju i palą jego gospodarkę. (Koszt dziennego sparalizowania panstwa siega dwai pol miliardow shekli)  

Zachowują się jak matka w procesie Salomona, który poprosił o przecięcie żywego dziecka na pół. I wstydu nie mają!

Artykul ten napisalam w przededniu naszego najbardziej smutnego i tragicznego dnia w historii Zydow…TISHA BE AV (26-27 lipca 2023) . Pamietajac o tych tragicznych wypadkach historycznych dbajmy o  przyszlosc naszego panstwa i narodu.   

Zosia Braun. Tel Aviv

Kategorie: Uncategorized

12 odpowiedzi »

 1. @LS
  Chętnie wyślij źródło z tym numerem (nie cytat), później chętnie odpowiem

 2. @Kobi Ha Oleh
  ”Jedna z przyczyn że Begin na starość się bardzo odizolował było bo miał depresję spowodowana między innymi tym że zrozumiał jaki błąd popełnił jak chodzi o Sinai.”

  Mieszkalem wtedy w Izraelu i wowczas twierdzono ze Begin wpadl w depresie z powodu wojny w Libanie (nawet ja mialem okazje tam sie bawic na miluim). Niedawno ogladalem w TV program o problemach zdrowotnych izraelskich premierow – jak sie na pewno domyslasz byl to rezultat klamstwa Bibiego o ‘wysuszeniu sie’. Otoz tam twierdzono ze Begin od lat cierpial na manie-depresie i to nie wojna w Libanie byla przyczyna depresji Begina, ale depresja Begina byla przyczyna do wojny w Libanie – Begin popadl w depresje przed wojna, a Sharon i jego koledzy wykorzystali to aby rozpoczac wojne w Libanie.

 3. Kobi ha ole
  Nie myle sie, i nie odpowiedziales na moje pytanie ,w demonstracjach bralo udzial 2 miliony (!) Izraelczykow ,info jest w dzisiejszej J Post ,byly i dalej sa to sa najwieksze demonstracje w historii Izraela.
  Do mojego poprzedniego postu dodaje tysiace pracownikow naukowych ( lewaki ?) , opiniotworcow ( lewaki ?) idziesiatki ty tysiacy innych.
  Wiec ponawiam moje pytanie :
  Czy oni ( conajmniej 2 miliony ) wszyscy zwariowali ???
  Jak jest tak dobrze to dlaczego jest tak zle ?

 4. Pomyłka:
  AS założył partie ”Kadima” (po hebrajsku ”do przodu”) ale raczej poszli do tyło skoro już od dawna nie istnieją

  @LS, po pierwsze się mylisz: te wymienione przez ciebie agencje nie uczestniczą w protestach oficjalnie, chyba wogule jest im zabronienie w byle jakich protestach uczestniczyć pod oficjalną ”flagą” danej organizacji
  Wydaję mi się że chodzi o wypowiedzi niektórych byłych i szefow tych agencji, i może być (tego nie wiem) obecni pracownicy z niskiej rangi,dużo z tych szefów i pod szefów mianowicie Yaaalon, Diskin, Halutz, olmert i Barak między innymi latami się ślinią nie nawiscia do Netanyahu i z naturalnych względów popieraj protesty.
  Po za tym wogule tego nie dyskutuje, oni mogą mieć swoje poglądy, to nie znaczy że ta decyzja jest podjęta w niedemokratyczny sposób lub jest nie dobra dla Izraela.
  Nie uważnie przeczytałeś co ja napisałem jak chodzi o Begina:
  ”Jedna z przyczyn że Begin na starość się bardzo odizolował było bo miał depresję spowodowana między innymi tym że zrozumiał jaki błąd popełnił jak chodzi o Sinai.”
  ”Jedna z przyczyn”
  Tak piszę w wszystkich (3) książkach które na temat Begina czytałem

 5. Kobi ha Oleh
  Pytanie , bo wyraznie masz info, dla mnie niedostepne :
  Czy agencje bezpieczenstwa, Szin Bet i Mossad, generalowie IDF i rezerwisci, ktorzy brali udzial w wojnach Izraela, piloci, branza komputerowa, branza bankowa, partie tzw opozycyjne, czy tez zwykli obywatele, czy oni nagle wszyscy zwariowali ? Czy nie wiedza co dla nich dobre ? Czy tez sa po prostu glupi ?
  Jak chodzi Begina, to dostal depresji po smierci zony i po tym jak zostal oszukany w zwiazku z wojna lubanska.

 6. @Leon Schatz
  ” miliony wyborcow , ktorzy demonstrują, bo czuja sie oszukani”
  Te miliony istnieją może w fantazjach demonstrantów, ale nawet ich cyfry mówią, o około 185k na ostatniej dużej demonstracji na kaplan, (nie mówię o wczorajszej ale ta co była przed nią) i to raczej (mogę się mylić ale by nie było logiczne) nie są te miliony
  (mniej więcej 2.2 milionów wyborców) którzy głosowali na obecny rząd:
  https://www.idi.org.il/policy/parties-and-elections/elections/2022-1/
  Skoro nie chcę być sknery dodam jeszcze 150k w reszcie kraju: 335k
  ”A to ze w rzadzie izraelskim zasiadaja partie antysyjonistyczne mowi samo za siebie.”
  Od powstania państwa Izraela partie haredi aszkenazyjskie byli prawie w każdym rządzie, niezależnie czy rząd prowadził partia pracy (jak jeszcze byli siłą polityczną) lub Likud.
  Po za tym shas nie jest Antysyjonistyczna, raczej w takim wypadku nie mogli być członkami WZO(world zionist organization), już od 2010 roku:
  https://archive.jewishagency.org/news/content/24738/

  natomiast tylko raz w historii Izraela, w byłym rządzie, była partia czysto islamistyczna

  @Izhak Ha Yored
  ”To Premier z Likudu Arik Szaron wycofał
  się z Gusz Katif”
  Przykro mi ale i ty i Leon Schatz się mylicie,
  Ponieważ Ariel Sharon w bardzo ładny sposób oszukał własną Partię (Likud),mówił że nie będzie hitnatkut, wiedział że nie uda mu się tego przeprowadzić i hops w bardzo ”pragmatyczny”:sposób ogłosił że stwarza nową partię: yesh atid ( po hebrajsku: jest przyszłość) i w jednym celu: przeprowadzić jako przewodniczący tej partii hitnatkut.
  A widocznie za dużo przyszłości ta partia nie miała skoro od dawna nie istnieje.
  Jak chodzi o Begina, czytałem 3 różne biografię jego/o nim i w wszystkich jest ten samy wniosek:
  Jedna z przyczyn że Begin na starość się bardzo odizolował było bo miał depresję spowodowana między innymi tym że zrozumiał jaki błąd popełnił jak chodzi o Sinai.
  W tem sam sposób jak Yizhak Rabin jak wybuchła intifada stwierdził że Oslo był wielkim błądem.
  Więc argumenty argumentami, a fakty faktami

 7. Warto tu dodac , ze to prawicowy A. Szaron nakazal wyrzucic na sile 8600 mieszkancow Gush Katif, a rownie prawicowy premier M. Begin wyrzucil ( tez na sile) mieszkancow osiedla Jamit, w zwiazku z oddaniem Egiptowi polwyspu Synaj.
  Tak wiec kogo sie okresla lewica a kogo prawica zalezy tylko od okreslajacego :).

 8. Do Leona Schatz
  Wspomina pan że w obecnym rządzie
  izraelskim zasiadają partie antysyjonistyczne,to prawda dokładnie dwie, aszkienazyjska Jahadut Tora do której religijnie należy pani Zofia Braun i
  sefaradyjska.Nie mają z sobą nic wspólnego
  oprócz jednego: zwanie pieniędzy od
  Rzadu.
  A.K. Alex Kuperman
  Całkowicie zgadzam się z pańską analizą
  katastrofalnej sytuacji w Izraelu i Izraela.
  Zwraca się Pan do Pani Zofi Braun i w związku z Jej wpisem chcę zaznaczyć że,
  jakimś dziwnym trafem, zapomniała Ona wspomnieć dwa ważne fakty:
  1.To Premier z Likudu Arik Szaron wycofał
  się z Gusz Katif.
  2.To prawicowi Premierzy z Likudu też
  płacili i płacą miliony dolarów Abu Mazanowi
  Dodatkowo bezczelnie określa „ lewice”
  uprzywilowani biali. Na zdjęciu wyraźnie
  widać Jej nędzne życie czarnej kobiety.
  No cóż, nawet słynny Sąd Salomona nie
  potrafiła prawidłowo zacytować.

 9. @Leon Schatz
  ” miliony wyborcow , ktorzy demonstrują, bo czuja sie oszukani”
  Te miliony istnieją może w fantazjach demonstrantów, ale nawet ich cyfry mówią, o około 185k na ostatniej dużej demonstracji na Kaplan, (nie dzisiejszej) i to raczej (mogę się mylić ale by nie było logiczne) nie są te miliony
  (mniej więcej 2.2 milionów wyborców) którzy głosowali na obecny rząd:https://www.idi.org.il/policy/parties-and-elections/elections/2022-1/
  Skoro nie chcę być sknery dodam jeszcze 150k w reszcie kraju: 335k
  ”A to ze w rzadzie izraelskim zasiadaja partie antysyjonistyczne mowi samo za siebie.”
  Od powstania państwa Izraela partie haredi aszkenazyjskie byli prawie w każdym rządzie, niezależnie czy rząd prowadził partia pracy (jak jeszcze byli siłą polityczną) lub Likud.
  Po za tym shas nie jest Antysyjonistyczna, raczej w takim wypadku nie mogli być członkami WZO(world zionist organization), już od 2010 roku:https://archive.jewishagency.org/news/content/24738/
  natomiast tylko raz w historii Izraela, w byłym rządzie, była partia czysto islamistyczna

 10. To chyba wojna z wiatrakami : lewica to, lewica tamto , lewica – brzydale , lewica – najgorsza z najgorszych…
  Ale gdzie jest ta wyimaginowana lewica ?
  Jak slusznie zauwazyl Alex Kuperman – krol jest nagi ! lewica w Izraelu nie istnieje.
  Istnieja natomiast miliony wyborcow , ktorzy demonstruja, bo czuja sie oszukani.
  To tylko tyle i az tyle.
  A to ze w rzadzie izraelskim zasiadaja partie antysyjonistyczne mowi samo za siebie.

 11. Do Zofii Braun:
  Z historii wiemy ze dwa razy zostal nasz Narod wygnany z Izraela . Powodem tego byli skrajni religijni fanatycy.
  Tym razem moze nastapic to po raz trzeci przez takich wlasnie religijnych fanatykow. W demonstracjach uczesnicza setki tysiecy obywateli. Sa wsrod nich ludzie z roznych partii. Wierutnym klamstwem jest twierdzenie ze to lewica. W ostatnich wyborach Lewica zdobyla tylko pare mandatow ze 120. Wsrod obroncow demokracji sa byli generalowie, przywodcy Mosadu, Szin Bet , Wielu z nich to ludzie mianowani przez samego Nataniahu. Setki pilotow i oficerow w specjalnych sluzbach od wielu lat ochotniczo sluza ponad norme w Miluim (sluzba rezerwowa) i narazaja zycie. Obecny rzad doszedl droga demokratyczna do wladzy, ale nie ma prawa zmienic nasze panstwo z demokratycznego na autokracje prawicowo religijna. Zmiane ustroju nalezy uczynic po dlugiej debacie wspolnie z wszystkimi partiami w Kneset.Dlatego ci zolnierze odmawiaja dalej sluzyc ochotniczo w innym ustroju niz demokracja. Nataniahu i likud od wielu lat byl u sterow rzadu i nigdy nie bylo takich demonstracji. Chodzi o to ze mala garstka skrajnych religijnych osadnikow i ortodoksyjnego zydowstwa maja naszego premiera za zakladnika i narzucaja mu swoje skrajne poglady.. Pamietamy wypowiedzi Nataniahu jeszcze przed paroma latami. Mowil ze zawsze bedzie bronic Niezaleznosci Sadu Najwyzszego i ze to jest gwarancja naszej demokracji. To zmienilo sie nagle od czasu gdy grozi mu wieloletnie wiezienie za przestepstwa. Z tego powodu czyni co mu kaza Ben Gwir i Smotricz przedstawiciele skrajnych i fanatycznych osadnikow.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.