Uncategorized

Krotko i zwiezle; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 26.7 – 27.7


Erdogan: Nadal wspieramy sprawę Palestyny

Wielka Brytania o reformie sądownictwa: “Wzywamy izraelski rząd do osiągnięcia porozumienia

Rzecznik przewodniczącego PA nazywa wyeliminowanie trzech terrorystów Hamasu w pobliżu Shechem “morderstwem” i “zbrodnią wojenną”.

W związku z ustawą o reformie sądownictwa w Izraelu, EU Startup Prize postanowiła odwołać wizytę swojej delegacji w Izraelu

Raport Reutersa: Hamas, Iran i Hezbollah omawiały skutki reformy sądownictwa, i postanowiły się nie wtrącać, by nie ułatwiać sprawy Netanjahu.


Sondaż: 56% Izraelczyków boi się wojny domowej

42. kraj: Panama przyjmuje definicję antysemityzmu IHRA

Żydowski szermierz Eli Dershwitz przeszedł do historii Mistrzostw Świata w szermierce w Mediolanie we Włoszech, gdzie został pierwszym Amerykaninem, który zdobył złoty medal w szabli.

Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 32 poszukiwanych osób oraz skonfiskowano nielegalną broń.

„Tatami”, pierwsza koprodukcja irańsko-izraelska, reżysera „Goldy” Guya Nattiva i urodzonego w Iranie reżysera Zara Amira Ebrahimiego, będzie miała swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji we wrześniu.

Protest przeciwko Herzogowi: Nie jesteś naszym prezydentem, nie jesteśmy Izraelczykami
Działacze partii Balad demonstrują przeciwko wizycie prezydenta Herzoga w mieście Umm al-Fahm.

Urząd ds. Starożytności i Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdzają, że Trump zwrócił artefakty, które zostały wysłane z Izraela do USA w 2019 roku.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega Izraelczyków przed podróżami na Rodos i Sycylię z powodu ekstremalnych warunków pogodowych na tych obszarach.

Minister bezpieczeństwa narodowego Itamar Ben-Gvir (Otzma Yehudit) wszedł dziś rano (czwartek) na Wzgórze Świątynne, aby uczcić dzień Tisza B’Aw.

Od kilku godzin setki Żydów czekają na wejście na Wzgórze Świątynne w Jerozolimie.


Libański analityk wojskowy: „Armia libańska i Hezbollah są przygotowane do wojny z Izraelem”

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało informację o przeglądzie sądownictwa do wszystkich izraelskich ambasad i placówek dyplomatycznych na całym świecie

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Autonomii Palestyńskiej potępiło wizytę ministra bezpieczeństwa narodowego Itamara Ben-Gvira na Wzgórzu Świątynnym. 

Izraelski FM Cohen podpisuje umowę ramową w dziedzinie rolnictwa, wody i technologii z Wybrzeżem Kości Słoniowej

Izraelski przewoźnik lotniczy Arkia wkrótce uruchomi loty między Tel Awiwem a marokańskim miastem Essaouira

MK Likudu wycofuje projekt ustawy ograniczającej rolę prokuratora generalnego, mówi, że chce dialogu

Minister obrony Yoav Gallant rozmawiał ze swoim tureckim odpowiednikiem, Yasarem Gulerem. Obaj ministrowie omówili sposoby zacieśnienia współpracy między służbami bezpieczeństwa obu krajów i zgodzili się poprawić komunikację w kwestiach bezpieczeństwa.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.