Uncategorized

Krotko i zwiezle ; wiadomosci z Izraela dzien po dniu 30.7 – 31.7

Emerytowany profesor Alan Dershowitz przedstawia reformy sądownictwa w Izraelu “TE REFORMY UCZYNIĄ Z IZRAELA DEMOKRACJĘ PODOBNĄ DO KANADY, NOWEJ ZELANDII I AUSTRALII”


Arabia Saudyjska gospodarzem rozmów pokojowych w odniesieniu do wojny ukraińsko-rosyjskiej

Przywódca AP przybywa do Egiptu przed spotkaniem palestyńskich frakcji

Partia Likud premiera Benjamina Netanjahu zaprzeczyła wszelkim rozbieżnościom w swoich szeregach, po tym jak kilku ustawodawców zasygnalizowało, że nie będzie dłużej popierać rządowych planów przeglądu sądownictwa bez szerszego konsensusu.

Netanjahu spotka się z szefami bezpieczeństwa w sprawie napięć z Hezbollahem
Wyżsi oficerowie IDF mają przekazać premierowi, że libańska grupa terrorystyczna nie jest zainteresowana otwartym konfliktem z Izraelem i dokonuje jedynie drobne prowokacje.

Palestyńscy Arabowie organizują liczne wiece w całej Gazie, potępiając Hamas i domagając się poprawy jakości życia.

MK Ariel Kallner stwierdził, że większość członków Likudu jest zainteresowana porozumieniem w sprawie reformy, i że następny krok musi wykonać opozycja.

Israel Aerospace Industries wystrzeliła satelitę DS-SAR. Wystrzelono go z ośrodka kosmicznego Satish Dhawan w Indiach. Satelita jest wyposażony w radar z aparaturą ktora umożliwia obserwację w każdych warunkach pogodowych zarówno w dzień, jak i w nocy.

Izraelskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w nocy liczne działania antyterrorystyczne w Judei i Samarii. Zatrzymano 9 poszukiwanych osób oraz skonfiskowano nielegalną broń.

Dziennikarz i prawnik Ari Shamai wezwał podczas dyskusji w programie na kanale 14, do uwolnienia Yigala Amira, który dokonał zamachu na premiera Icchaka Rabina, co spotkało się z aplauzem publiczności w studiu.

Członkowie Kongresu wzywają EU do uznania Hezbollahu za grupę terrorystyczną

Iran próbuje przejąć dowództwo nad armią syryjską.

Ministerstwo obrony ujawniło, że Izrael podpisał umowę z Elbit Systems o wartości ponad 60 mln dolarów na zakup dziesiątek tysięcy pocisków artyleryjskich kaliber 155 mm. Dostawa pocisków jest zaplanowana na 2024 r.

„Netanjahu nie zmieni swojego stanowiska w kwestii palestyńskiej na rzecz porozumienia z Arabią Saudyjską” – mówi izraelskie źródło


Izraelska marynarka wojenna i Piąta Flota Stanów Zjednoczonych rozpoczynają wspólne ćwiczenia

Normalizacja stosunków między Arabią Saudyjską a Izraelem zaszkodziłaby pokojowi i stabilności w regionie, powiedział rzecznik irańskiego MSZ Nasser Kanaani.

Premier Benjamin Netanjahu odrzucił międzynarodową krytykę, że jego reforma sądownictwa podważa demokrację i powiedział, że nie ulegnie presji z zewnątrz.

W artykule opublikowanym w piątek w The Hill, Ami Ayalon, Gilead Sher i Orni Petruschka argumentowali, że po tym, jak rząd przyjął pierwszy plan swojego kontrowersyjnego programu, USA i inni muszą “okazać trochę twardej miłości”, aby zmusić Izrael do zachowania systemu demokratycznego.

MK z Likudu mówi, że Netanjahu powinien przekazać “pałeczkę” przeglądu sądownictwa Levinowi

Izraelczycy obwiniają Hezbollah za podpalenie pól wzdłuż północnej granicy

IDF udaremnia atak w Samarii; 3 terrorystów Hamasu zabitych

IDF mianuje pierwszego w historii attaché wojskowego w Maroku Pułkownik IDF Sharon Itach, który jest pochodzenia marokańskiego, obecnie dowodzi okręgiem Home Front Command w Hajfie.

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.