Uncategorized

Ciekawe artykuly zebral Adam Mer


Prawo i anarchia

To nie jest zabawne. To może nawet nie być satyra. Klip z programu komediowego Eretz Nehederet (Cudowny kraj) sprzed dwóch lat cieszy się nadal ogromnym zainteresowaniem. W skeczu Szauli mówi swojej żonie Irenie, że rozwiązaniem niekończących się wyborów jest wojna domowa. „Nic nie wzmacnia kraju bardziej niż wojna domowa. Każdy dzień, w którym ze sobą nie walczymy, jest stratą czasu” — oświadcza Szauli.

Wiecej TUTAJ

Sinéad O’Connor: Moje dziecko, mój piękny syn… Nie ma sensu żyć bez niego

Walcząc o swoje człowieczeństwo, nigdy nie zrezygnowała z szukania Boga, choć z naszego ludzkiego punktu widzenia tak kontrowersyjnymi drogami chodziła. Jej stosunek do Boga był zawsze bardzo osobisty. Miała wiele powodów do gniewu, czego nie omieszkała Mu wypominać, a jednocześnie próbowała Boga wytłumaczyć i w sobie ocalić.

Wiecej TUTAJ

Wiara czyni cuda, ale czy na pewno? Skąd się biorą objawienia i na co są odpowiedzią? 

Co mają ze sobą wspólnego cud w Parczewie, cud nad Wisłą i cud fatimski? Na jakie potrzeby odpowiadają cuda? I dlaczego najczęściej zdarzają się w małych, katolickich miejscowościach? Na te i inne pytania dotyczące polskich cudów i objawień szuka odpowiedzi prof. Stanisław Obirek

Wiecej TUTAJ

“Europa się faszyzuje z powodu kryzysu migracyjnego”

 Europa się rozpadnie z powodu kryzysu migracyjnego. Liberałowie chcą wpuszczać migrantów do Europy bez planu integracji ich, co doprowadzi do buntu. Ludzie odwrócą się w stronę faszystów, którzy mają jedno rozwiązanie: strzelać

Wiecej TUTAJ

Pięć miejsc na wybrzeżu Izraela, które trzeba zobaczyć

Pięć miejsc na wybrzeżu Izraela, które trzeba zobaczyć

Niektórzy wczasowicze chcą spędzać czas na plaży nad Morzem Śródziemnym, inni szukają kontaktu z lokalną kulturą. Wybrzeże Izraela ma wiele do zaoferowania, w tym wiele zróżnicowanych atrakcji. Jest tu wszystko od miejskich plaż, przez starożytne zabytki, po biblijne miejsca kultu religijnego.

Wiecej TUTAJ

Czy to koniec demokracji w Izraelu?

Poniedziałkowe głosowanie w Knesecie zwalnia rząd z przestrzegania tak zwanego kryterium roztropności. W pozbawionym konstytucji i drugiej izby parlamentu Izraelu oznaczało ono możliwość kontroli władzy wykonawczej. 

Wiecej TUTAJ

„A jednak życie”. Wystawa prac Avivy Blum i Wojciecha Cieśniewskiego w Płocku

Od 28 kwietnia do 23 sierpnia 2023 roku w Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku potrwa wystawa malarstwa Awiwy Blum i Wojciecha Cieśniewskiego „A jednak życie”. „Więź” jest patronem medialnym wydarzenia.

Wiecej TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.