Uncategorized

Niezwykła wrogość prezydenta Bidena wobec Izraela

Morton A Klein


Nie dajmy się zwieść. Wychwalanie “żelaznej przyjaźni” między Ameryką to po prostu bezsensowne i fałszywe słowa, gdy Biden wzbogaca irański reżim terrorystyczny miliardami dolarów i łagodzi sankcje, naciskając na Izrael, by zrzekł się suwerenności i bezpieczeństwa na rzecz palestyńskiego państwa terrorystycznego na “linii Auschwitz”, co uczyniłoby Izrael nie do obrony. Wysyła ponad 1,5 miliarda dolarów do UNRWA sprzymierzonej z Hamasem i do reżimu palestyńskiego, uwalniając w ten sposób fundusze dla Autonomii Palestyńskiej, aby nadal płacić Arabom dożywotnie emerytury za mordowanie Żydów i Amerykanów.

Prezydent Joe Biden i jego administracja realizują tę samą wrogą Izraelowi politykę promowaną przez administrację Obamy i Bidena.

Biden naciskał na Izrael, by oddał 330 mil kwadratowych bogatego w gaz ziemny terytorium morskiego kontrolowanemu przez Hezbollah Libanowi, wzbogacając tym samym Hezbollah o miliardy dolarów przychodu i zmniejszając izraelskie bezpieczeństwo morskie i zasoby. Były ambasador USA w Izraelu David Friedman potępił fakt, że umowa ta dała 100% Libanowi i 0% Izraelowi.
Strategia walki z antysemityzmem Bidena obniżyła doskonałą definicję antysemityzmu IHRA, przyjmując niebezpieczne definicje NEXUS i JDA, które dopuszczają antysemityzm zamaskowany jako nienawiść do państwa żydowskiego i syjonizmu. Strategia antysemityzmu Bidena również nie uwzględniła głównych źródeł antysemityzmu innych niż biała supremacja; osłabiła wyjątkowość antysemityzmu, łącząc antysemityzm z “islamofobią, homofobią, transfobią i mizoginią”; i starał się włączyć inne nienawiści, aby osłabić edukację o Holokauście.
Biden przywrócił antyżydowski bojkot Obamy wspólnych amerykańsko-izraelskich badań naukowych i technologicznych, współpracy i projektów ponad sztucznymi liniami zawieszenia broni z 1949 roku. Bojkot dyskryminuje przede wszystkim żydowskie instytucje, takie jak Uniwersytet Ariela. Dla kontrastu, palestyńskie instytucje arabskie nad granicami zawieszenia broni otrzymują amerykańską pomoc. Amerykańskie Biuro Spraw Palestyńskich właśnie ogłosiło wspólny program studiów doktoranckich z Uniwersytetem “Al Quds”, zlokalizowanym w Jerozolimie i na całym “Zachodnim Brzegu”.

Biden wykorzystał potencjalnie przełomową umowę saudyjsko-izraelską, aby zażądać od Izraela ustępstw na rzecz reżimu terrorystycznego Autonomii Palestyńskiej, w tym tego, że rozwiązanie państwa palestyńskiego musi pozostać otwarte.
Departament Stanu Bidena wysłał fundusze amerykańskich podatników partyzantowi, głównemu organizatorowi dzielących demonstracji przeciwko Netanjahu i reformie sądownictwa, które zagroziły bezpieczeństwu, zamykając główne drogi i lotnisko. Biden i jego ambasador w Izraelu Nides również naciskali na rząd Izraela i publicznie wypowiadali się przeciwko potrzebnym reformom sądownictwa, za którymi głosowali Izraelczycy, podważając tym samym izraelską demokrację.
Biden wielokrotnie naciskał na Izrael, aby pozwolił USA na ponowne otwarcie nielegalnego konsulatu dla palestyńskich Arabów w zachodniej Jerozolimie, podważając tym samym suwerenność Izraela nad jego stolicą. Departament Stanu USA zaprzeczył doniesieniom

Zaprzeczył doniesieniom, jakoby USA zrezygnowały z tych wysiłków i zamiast tego stwierdził, że administracja Bidena jest nadal “zaangażowana” w otwarcie (nielegalnego) “palestyńskiego” konsulatu w Jerozolimie. W międzyczasie Biden otworzył Biuro Spraw Palestyńskich USA (“OPA”) w Jerozolimie, które podważa suwerenność Izraela. Kilka dni temu OPA pochwaliło przekazanie przez UNRWA 3,6 miliona dolarów dla terrorystycznego centrum Jenin.
Na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem/dyktatorem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem, Biden nazwał zwykłe izraelskie punkty kontrolne, które są niezbędne dla bezpieczeństwa, “zniewagami” wobec Palestyńczyków.

Biden podważył bezpieczeństwo i suwerenność Izraela, wzywając Autonomię Palestyńską do podzielenia się kontrolą nad przejściami granicznymi między Izraelem a Jordanią oraz wywierając presję na Izrael, aby zezwolił Palestyńczykom ze Strefy Gazy na większy dostęp do Izraela.
Biden ponownie dołączył do atakującej Izrael Rady Praw Człowieka ONZ (UNHRC), początkowo jako obserwator, a następnie “z dumą” jako pełnoprawny członek.

Administracja Trumpa opuściła Radę Praw Człowieka ONZ, ponieważ uporczywie atakuje ona kochający prawa człowieka Izrael i nie podejmuje działań przeciwko prawdziwym gwałcicielom praw człowieka.
Biden naciskał na Izrael, aby zalegalizował masowe nielegalne arabskie budownictwo w Strefie C – obszarze Judei-Samarii, który zgodnie z prawem znajduje się pod pełną izraelską kontrolą administracyjną.
Biden wielokrotnie chwalił antysemitów i osoby atakujące Izrael – Rashidę Tlaib i Ilhan Omar. 18 maja 2021 r. Biden powiedział Tlaib: “Podziwiam twój intelekt, podziwiam twoją pasję i podziwiam twoją troskę o tak wielu innych ludzi. I to są moje uczucia z serca, modlę się, aby twoja babcia i rodzina mieli się dobrze. Jesteś wojownikiem. I, Boże, dziękuję Ci za to, że jesteś wojownikiem”.

3 kwietnia 2023 r. Biden powiedział: “Omar, chcę ci podziękować za to, że tu jesteś. Nigdy nie przestajesz pracować nad wyrównaniem szans dla wszystkich. . . A 1 maja 2023 r., na przyjęciu w Białym Domu z okazji święta Eid al-Fitr, Biden publicznie powiedział nienawidzącym Żydów i Izraela Omar i Tlaib, że wyglądają pięknie.


Administracja Bidena wycofała się z uznania przez USA suwerenności Izraela nad Wzgórzami Golan. W wywiadzie dla CNN z 8 lutego 2021 r. sekretarz stanu Bidena Antony Blinken został zapytany, czy administracja Bidena będzie nadal “postrzegać Wzgórza Golan jako część Izraela”. Blinken poparł obecność Izraela na Golanie tylko na razie, ze względu na znaczenie Golanu dla bezpieczeństwa Izraela, i powiedział, że administracja Bidena przyjrzy się temu ponownie, jeśli sytuacja w Syrii ulegnie zmianie.


Podczas seminarium internetowego z “Americans for Peace Now” (radykalną grupą, która wspiera BDS ponad zieloną linią), były ambasador Bidena w Izraelu Tom Nides chwalił się, że jego presja zatrzymała żydowskie budownictwo w E-1 i życzył sobie, aby mógł zatrzymać wszystkie żydowskie budownictwo we “Wschodniej Jerozolimie” (która obejmuje dzielnicę żydowską) i Judei/Samarii. Nides również eufemistycznie nazwał płatności Autonomii Palestyńskiej dla terrorystów za mordowanie Żydów “płatnościami męczenników”. Nides dalej oświadczył: “‘ Te płatności dla męczenników … spowodowały ogromną ilość problemów, ponieważ daje to ‘nienawistnikom’ wymówkę, by nie wspierać Autonomii Palestyńskiej w oparciu o argument, że ‘płaci ona za ludzi, którzy zabili Żydów'”. (W ten sposób Nides stwierdził, że terroryści i PA nie są problemem, ale raczej problemem są ludzie, którzy sprzeciwiają się płatnościom PA za zabijanie).
Biden obraził premiera Izraela, nadal nie spotykając się z nim w Białym Domu, a zamiast tego spotykając się z liderami partii opozycyjnych.

Podczas ostatniego spotkania Bidena z Netanjahu w ONZ 20 września 2023 r. Biden ponownie naciskał na palestyńskie państwo arabskie (terrorystyczne); ponownie naciskał na Izrael, aby nie podejmował działań, które Biden określa jako “jednostronne środki” (co oznacza Żydów budujących domy w żydowskiej ojczyźnie); i ponownie sprzeciwiał się i ingerował w potrzebne wewnętrzne reformy sądownictwa w Izraelu.

Ponadto ponad trzydziestu nominowanych przez Bidena osób na najwyższe stanowiska mające wpływ na Żydów i państwo żydowskie ma niepokojące antysemickie lub wrogie Izraelowi pochodzenie. Wielu z nich było również urzędnikami administracji Obamy i Bidena. Strona internetowa ZOA “Biden Appointments Watch” ujawnia ich pochodzenie. Kilka przykładów:

Specjalny wysłannik USA do Palestyńczyków Hady Amr oświadczył, że popiera BDS i był “zainspirowany” wojnami terrorystycznymi Intifady przeciwko Izraelowi.

Zastępca dyrektora Biura Spraw Legislacyjnych Białego Domu Reema Dodin poparła zamachy samobójcze.
Starszy dyrektor ds. wywiadu w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Maher Bitar zorganizował antyizraelską konferencję i poprowadził sesję na temat demonizowania Izraela.
Rabin Sharon Kleinbaum zamieściła na Twitterze pochwałę swojej żony dla antysemitki Lindy Sarsour i odmówiła kadisz za terrorystów Hamasu zabitych podczas próby zamordowania Żydów, co spowodowało, że proizraelscy członkowie jej synagogi LGBT opuścili ją.

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Avril Haines fałszywie potępiła Izrael za terroryzm i podżeganie.
Wysłannik USA do Iranu Robert Malley (główny negocjator Iranu; obecnie objęty dochodzeniem w sprawie niewłaściwego przetwarzania informacji niejawnych) jest zwolennikiem Iranu, który sprzeciwia się sankcjom wobec Iranu.


Ekstremistka nominowana na asystentkę administratora ds. Bliskiego Wschodu w ramach amerykańskiej pomocy rozwojowej (i starszy doradca koordynatora ds. sankcji w Departamencie Stanu) Tamara Cofman Wittes potępiła porozumienia Abrahama jako “Naksa”. (“Naksa” to po arabsku “niepowodzenie” lub “katastrofa”: Arabowie palestyńscy używają tego terminu do opisania porażki Arabów w unicestwieniu Izraela w 1967 r.).


Nominowany przez Bidena na kolejnego ambasadora USA w Izraelu Jack Lew, który był szefem sztabu Obamy i sekretarzem skarbu: kłamał, że umowa z Iranem zawiera ” niesamowicie solidne” inspekcje i zagwarantuje, że Iran “nigdy” nie zdobędzie bomby atomowej, aby promować umowę wśród społeczności żydowskiej; był sekretarzem skarbu podczas przekazywania przez Obamę 1,7 miliarda dolarów w gotówce do Iranu; i publicznie bronił najgorszej w historii antyizraelskiej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ 2334. Rezolucja 2334 określa najświętsze miejsca narodu żydowskiego, w tym Ścianę Płaczu i Wzgórze Świątynne, szpital Hadassah i dzielnicę żydowską jako “okupowane ziemie arabskie”; i mówi, że żydowska obecność (i domy) na tych historycznych ziemiach żydowskich “nie ma mocy prawnej i stanowi rażące naruszenie prawa międzynarodowego”. Rezolucja 2334 promuje również BDS)

Niezwykła wrogość prezydenta Bidena wobec Izraela

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

  1. ”Amerykańska zdrada względem Izraela” – tam zamieściłem swój komentarz. Wydaje mi się, że pasuje także do tego artykułu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.