Uncategorized

Okrucieństwa Hamasu – co poszło źle?


Yoran Ettinger

Żaden rozsądny obserwator wybuchowego Bliskiego Wschodu i islamskiego terroryzmu w ogóle, a w szczególności terroryzmu Hamasu / Palestyny, nie powinien być wstrząśnięty okrucieństwami Hamasu z października 2023 r., Które nie są napędzane wielkością Izraela i jego polityką, ale celem wykorzenienia “niewiernego” państwa żydowskiego z “siedziby islamu”.

Ignorowanie charakteru Hamasu

*Znaczące elementy izraelskiej, amerykańskiej i zachodniej polityki, bezpieczeństwa narodowego i wywiadu zaprzeczały istnieniu palestyńskiego terroryzmu, podobnie jak zachodni światowy elity zaprzeczały istnienia skrajnie zbójeckiej natury irańskiego reżimu ajatollahów od czasu jego dojścia do władzy w lutym 1979 roku.

*Chętnie próbowali doprowadzić do uspokojenia Hamasu. Nie zdawali sobie jednak sprawy z kluczowej roli liczącej 1400 lat fanatycznej, antyzachodniej ideologii Hamasu, która postrzega Izrael jako przyczółek “niewiernej” zachodniej kultury na Bliskim Wschodzie.

*Ich gorliwość w dążeniu do pokoju doprowadziła ich do poświęcenia niezwykle złożonej rzeczywistości Bliskiego Wschodu na ołtarzu wygodnej, wirtualnej rzeczywistości, tak jak miało to miejsce w przypadku zainicjowanego przez Izrael (i przyjętego przez Zachód) porozumienia z Oslo z 1993 r. i wycofania się ze Strefy Gazy w 2005 r., które przyspieszyły palestyński terroryzm do bezprecedensowej intensywności, torując drogę do okrucieństw Hamasu w 2023 r.

*Oparli oni swoje podejście do Hamasu – podobnie jak Zachód podchodził do irańskich ajatollahów – na założeniu, że hojne korzyści finansowe skłonią Hamas do zmiany kolejności priorytetów i przedkładania kwestii standardu życia nad swoją podstawową, fanatyczną ideologię. Wierzyli oni, że dramatyczne gesty ekonomiczne mogą skłonić Hamas do ostatecznego przestrzegania porozumień, zaakceptowania rzeczywistości łagodnego konfliktu, a nawet pokojowego współistnienia z Izraelem.

Centralne znaczenie przymierza z Hamasem

*Apokaliptyczny, wspierany przez Iran terrorystyczny Hamas został założony w 1988 r. przez antyzachodnie Bractwo Muzułmańskie, które jest największą sunnicką organizacją terrorystyczną, zaangażowaną – od 1928 r. – w obalenie wszystkich narodowych reżimów muzułmańskich i ustanowienie uniwersalnego społeczeństwa muzułmańskiego, przy jednoczesnym podporządkowaniu Zachodu – a zwłaszcza “wielkiego amerykańskiego szatana”.

*Hamas jest jednym z wielu politycznych, religijnych, edukacyjnych i terrorystycznych odłamów Bractwa Muzułmańskiego, takich jak Islamski Dżihad, ISIS, Al-Kaida i Boko Haram. Powstały one na całym Bliskim Wschodzie, w Afryce, Indiach, Bangladeszu, Pakistanie, Tajlandii, Europie i USA.

*Przymierze Hamasu z 1988 r., które zostało opublikowane przez Yale University Law School, przedstawia wizję i charakter Hamasu, podkreślone przez system edukacji Hamasu K-12, piątkowe kazania Hamasu oraz oficjalne wydarzenia i symbole:

“…. Hasło islamskiego ruchu oporu: Allah jest jego celem, Prorok [Mahomet] jest jego wzorem, Koran jego konstytucją…. Dżihad jest jego drogą, a śmierć w imię Allaha jest najwyższym z jego życzeń….

“Islamski Ruch Oporu [Hamas] jest jednym ze skrzydeł Bractwa Muzułmańskiego w Palestynie. Ruch Bractwa Muzułmańskiego jest organizacją uniwersalną – największym ruchem islamskim w czasach współczesnych….

“Izrael będzie istniał i będzie istniał, dopóki islam go nie zniszczy, tak jak zniszczył innych przed nim….

“Dzień Sądu nie nadejdzie, dopóki muzułmanie nie będą walczyć [zabijać] Żydów. Kiedy Żyd ukryje się za kamieniami i drzewami, kamienie i drzewa powiedzą: O muzułmanie, o Abdulla, za mną jest Żyd, chodźcie i zabijcie go….

“Nie ma innego rozwiązania dla kwestii palestyńskiej, jak tylko poprzez Dżihad…. Dżihad na rzecz wyzwolenia Palestyny jest obowiązkiem indywidualnym…. Problem palestyński jest problemem religijnym…. Przysięgam na posiadacza duszy Mahometa, że chciałbym najechać i zostać zabitym ze względu na Allaha, następnie najechać i zostać zabitym, a następnie ponownie najechać i zostać zabitym….

“Masoni, kluby rotariańskie i inne to nic innego jak komórki sabotażystów…. W dniu, w którym islam przejmie kontrolę nad kierowaniem sprawami życia, te wrogie ludzkości i islamowi organizacje zostaną zniszczone…. Pokój i cisza nie byłyby możliwe inaczej niż pod skrzydłami islamu….”

Strategiczny błąd

*Kluczowe elementy izraelskiej, amerykańskiej i zachodniej polityki, bezpieczeństwa narodowego i wywiadu zignorowały następującą decydującą cechę Bliskiego Wschodu. Wykorzenienie państwa żydowskiego nie jest warunkiem wstępnym realizacji wizji Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Jordanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Bahrajnu, Maroka i Sudanu Południowego; stąd ich porozumienia pokojowe z Izraelem i bezprecedensowa izraelsko-saudyjska współpraca obronna i handlowa. Z drugiej strony, wykorzenienie państwa żydowskiego jest warunkiem wstępnym do osiągnięcia palestyńskiej wizji, co dokumentuje palestyński (PA i Hamas) program nauczania – który stał się najskuteczniejszą linią produkcyjną terrorystów – pakty Fatah, OWP i Hamasu z 1959, 1964 i 1988 r., publiczne ubóstwianie terrorystów, comiesięczne zasiłki dla rodzin terrorystów oraz 100-letnia historia palestyńskiego terroryzmu przeciwko krajom arabskim i Izraelowi.

*Te kluczowe osobistości Izraela i Zachodu traktowały Hamas jako potencjalnego partnera do negocjacji, a nie bezwzględną, fanatyczną, bezkompromisową jednostkę terrorystyczną, a zatem cel do likwidacji. Nie chcieli zaakceptować faktu, że gesty wobec Hamasu były interpretowane przez Hamas jako słabość, a tym samym nasilenie terroryzmu.

*Nie docenili charakteru apokaliptycznego Hamasu (podobnie jak Hezbollahu i irańskich ajatollahów), który umożliwił Hamasowi absorbowanie poważnych ciosów militarnych i wykorzystywanie licznych zawieszeń broni zawartych z Izraelem w celu zwiększenia zdolności terrorystycznych, które nie są napędzane rozpaczą, ale nadzieją/pragnieniem wykorzenienia “niewiernego” państwa żydowskiego.

*Byli oni pod wpływem “szkoły myślenia z Oslo”, wyartykułowanej przez Szimona Peresa, głównego architekta porozumienia z Oslo z 1993 r. w jego książce The New Middle, która promuje wirtualny Bliski Wschód ponad rzeczywistość Bliskiego Wschodu. Na przykład:

“Międzynarodowe otoczenie polityczne nie sprzyja już wojnom (strona 80) …..

“Musimy skupić się na tej nowej rzeczywistości Bliskiego Wschodu … i nie błądzić wśród wspomnień o zwycięstwach w dawno minionych wojnach – wojnach, które już nigdy nie będą toczone (str. 85) ….

“Biorąc wszystko pod uwagę, każda wojna rozpoczęta teraz będzie niepotrzebna” (s. 52) ….

“Musimy dążyć do mniejszej ilości broni i większej wiary. Miękkie, otwarte granice polityczne ułatwią osiągnięcie porozumienia i pomogą przetrwać burzliwe czasy (s. 173) ….”

*”Szkoła myślenia z Oslo” poważnie osłabiła izraelską postawę odstraszania – która odegrała kluczową rolę w wypracowaniu sześciu porozumień pokojowych – jednocześnie zapoczątkowując bezprecedensową falę terroryzmu, której kulminacją są obecne okrucieństwa Hamasu w 2023 roku. Doprowadziło to Izrael do preferowania obrony i reagowania na terroryzm – zamiast ofensywy i zapobiegania mu – oraz do ścigania “komarów” zamiast osuszania “bagna”.

Podsumowanie

*Nieumiejętność odczytania krystalicznie czystego napisu na ścianie doprowadziła do tego, że w 2023 r. nie udało się zapobiec okrucieństwom Hamasu.

*Czy izraelscy, amerykańscy i zachodni decydenci polityczni oraz instytucje bezpieczeństwa narodowego i wywiadu wyciągną zdroworozsądkową lekcję z palestyńskiego terroryzmu w Strefie Gazy i propozycję palestyńskiego państwa na górskich grzbietach Judei i Samarii, które zdominowałoby Jerozolimę i 8-15 milowy pas Tel Awiwu, lotniska Ben Guriona i 80% ludności i infrastruktury Izraela?

*Co więcej, czy amerykańscy decydenci polityczni i przywódcy kongresowi przeczytają o proponowanym państwie palestyńskim na zachód od rzeki Jordan, które obaliłoby proamerykański reżim haszymidzki na wschód od rzeki Jordan, przekształcając Jordanię w kolejne epicentrum antyamerykańskiego islamskiego terroryzmu, z jego scenariuszem domina na wszystkie proamerykańskie arabskie kraje produkujące ropę naftową, co przyniosłoby strategiczną bonanzę irańskim ajatollahom, Rosji i Chinom, jednocześnie zadając cios amerykańskiej gospodarce oraz bezpieczeństwu narodowemu i wewnętrznemu?

Okrucieństwa Hamasu – co poszło źle?

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

 1. Panie Yoran( chyba Yoram) Etinger
  napisał pan bardzo obszerny Post, opisując
  podłoże konfliktu Palestyńskiego/
  Muzułmańskiego z Izraelem. Opis jest w miarę historycznie dokładny ale analizy
  niektórych wydarzeń są wręcz rażąco
  nieobiektywne.
  Bez problemu oskarża pan Szymona Pereca( nie miałem do niego sympatii) o
  „nieudany” traktat Oslo, jak również Szarona za manipulacje związane z wycofaniem się z Gazy. Oba te wydarzenia
  z perspektywy czasu mogą się wydawać
  zbędne ale w tamtych latach było wiele
  nadziei na ogólny spokój w regionie.
  Po krótkim czasie posunięcia te kompletnie zawiodły.
  I w tym kontekście dochodzę do sedna sprawy.
  Jak już zaznaczyłem wspominając odległe
  wydarzenia, nie ma pan problemu przedstawić osoby odpowiedzialne za podjęte decyzje, i jest to OK.
  Ale kiedy pan dochodzi do aktualnego
  wydarzenia-Zdradziecki i bestialski atak
  Hamasu na Izrael, nagle używa pan slagonu, „kluczowe osobistości Izraela i
  Zachodu”. Nie proszę pana, według
  wszelkich izraelskich i międzynarodowych
  danych, za katastrofę w strefie Gazy, odpowiedzialna jest jedynie jedna osoba,
  Bibi Nataniahu. I każda osoba która twierdzi inaczej, jest albo kłamcą albo zaślepionym bibista, co w obydwu
  przypadkach jest właściwie to samo.
  תודה רבה

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.