Uncategorized

Herzog wzywa Izraelczyków do zjednoczenia się przeciwko “potwornemu wrogowi


Isaac Herzog


“Izraelski duch jest niezłomnym duchem, wichrem, duchem, który powstaje z popiołów, rozprzestrzenia swoją siłę i nie pozostawia nikogo nietkniętym” – powiedział w orędziu narodowym.

Prezydent nazywa reformę sądownictwa “błędem”, wzywa rząd do rozpoczęcia od zera

Prezydent Izraela Isaac Herzog wezwał w środę Izraelczyków do jedności i niezłomności, gdy kraj prowadzi kampanię wojskową przeciwko palestyńskim terrorystom w Strefie Gazy, i ostrzegł, że wróg stara się “rozpalić nienawiść” między żydowską większością kraju a jego arabską mniejszością.

“Musimy odrzucić każdy impuls do nienawiści i rasizmu wobec różnych grup wśród nas” – powiedział Herzog w ogólnokrajowym przemówieniu telewizyjnym.

Terroryści Hamasu przeprowadzili niespodziewany atak na izraelskie społeczności w pobliżu Strefy Gazy 7 października, zabijając 1400 osób i biorąc ponad 200 zakładników. Izrael odpowiedział masowym wezwaniem wojsk i rozpoczęciem operacji Żelazny Miecz w celu obalenia Hamasu.

Izraelskie siły lądowe wspierane z powietrza i morza przeniosły się do części Strefy Gazy, gdzie natknęły się na opór.

Przed atakiem z 7 października Herzog wyłonił się jako główny zwolennik kompromisu wśród dzielącego planu reformy izraelskiego systemu sądownictwa, który wywołał masowe protesty przeciwko rządowi premiera Benjamina Netanjahu. W następstwie ataku Hamasu przywódcy opozycji dołączyli do rządu jedności narodowej, a Herzog wezwał w środę Izraelczyków do zjednoczenia się w obliczu tego, co nazwał “potwornym wrogiem”.

“Izraelski duch jest duchem niezłomnym, duchem, który podnosi się z popiołów, rozprzestrzenia swoją siłę i nie pozostawia nikogo nietkniętym” – powiedział.

Herzog wzywa Izraelczyków do zjednoczenia się przeciwko “potwornemu wrogowi

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Ganz, fryzjerczyk Lapid i inni by najprawdopodobniej zgodzili sie na zadanie Blinkena o ” pause” w niszczeniu Hamasu .
    Napady na Netanyahu teraz to pomaganie Hamasowi, Potym , po wygraniu w Gazie, powinien ustapic za dowierzanie Shin Beth i Wywiadowi kiedy zadali ” wiecej robotnikow z Gazy” i ” Hamas jest odstraszony”.
    Ale nie przedtem zanim ta cala banda na czele tych organizacji ustapi

  2. Jeszcze miesiąc temu 40% Izraelczyków wierzyło że najpotworniejszym wrogiem jest Benyamin Netanyahu i jego rząd. Dzisiaj dalej tak wierzą, ale mniej mówią, bo to nieprzyzwoicie w obliczu prawdziwego wroga.
    Ale to im przejdzie razem z poczuciem zagrożenia i wrócą to tych samych wrogów jak przed wojną, jak do starych kapci domowych.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.