Uncategorized

Połączenie Iran-Hamas-USA


Yoram Ettinger

*Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział na konferencji prasowej w Białym Domu 10 października 2023 roku: “Iran jest współwinny tego ataku w szerokim sensie, ponieważ zapewnił szkolenie, zapewnił zdolności, zapewnił wsparcie, a także angażował się i kontaktował z Hamasem przez wiele lat. I wszystko to odegrało rolę w przyczynieniu się do tego, co widzieliśmy [7 października]”.

*Ajatollahowie z Iranu, którzy byli rozpieszczani i uspokajani przez Zachód, są zaangażowani w doprowadzenie Zachodu – a zwłaszcza “Wielkiego Amerykańskiego Szatana” – do uległości. Są oni głównymi architektami i inspiratorami wojen między Izraelem a Hamasem i Izraelem a Hezbollahem, zdeterminowanymi, by doprowadzić do regionalnego pandemonium, które podkopałoby interesy Zachodu.

*Iran uważa swoje militarne i finansowe wsparcie dla terrorystów z Hezbollahu i Hamasu – a także wielu podmiotów terrorystycznych na Bliskim Wschodzie, w Azji Środkowej, Afryce i Ameryce Łacińskiej – za sposób na podsycanie niestabilności, obalanie proamerykańskich reżimów i poważne obniżanie strategicznej pozycji USA. Dlatego też od lat 80. Iran jest epicentrum globalnego, antyamerykańskiego terroryzmu, handlu narkotykami i rozpowszechniania zaawansowanych systemów wojskowych. Nieuczciwej polityce zagranicznej i bezpieczeństwa narodowego Iranu towarzyszy nieuczciwa polityka wewnętrzna, pełna bezwzględnego ucisku i tłumienia ludności, a w szczególności mniejszości religijnych i etnicznych, a zwłaszcza kobiet.

Niezależnie jednak od tej nieuczciwej polityki, Stany Zjednoczone trzymają się opcji dyplomatycznej, która wzmocniła globalną pozycję ajatollahów od czasu ich dojścia do władzy w 1979 roku. Co więcej, reakcja Stanów Zjednoczonych na ciągłe irańskie ataki na amerykańskie instalacje w Zatoce Perskiej, Iraku i Syrii była powściągliwa, co jeszcze bardziej osłabiło pozycję odstraszania. Co więcej, Stany Zjednoczone zniosły większość sankcji nałożonych na zbuntowanych ajatollahów i niecierpliwie dążą do zawarcia kolejnego porozumienia nuklearnego z Teheranem.

*Zniesienie większości sankcji bez zgody Kongresu – zwłaszcza na eksport ropy naftowej i gazu ziemnego – umożliwiło Iranowi dostarczanie Hezbollahowi, Hamasowi i innym organizacjom terrorystycznym oraz handlarzom narkotyków bardziej zaawansowanych systemów wojskowych (np. pocisków, dronów, elektroniki i materiałów wybuchowych) ze szkodą dla USA i ich sojuszników, takich jak Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Egipt, Jordania i Izrael.

*Eksport ropy naftowej z Iranu wzrósł ponad trzykrotnie w ciągu ostatnich 3 lat, co jest konsekwencją złagodzenia sankcji nałożonych przez USA….. Amerykańskie sankcje nałożone w 2018 i 2019 r. poważnie ograniczyły irański eksport ropy naftowej. Eksport spadł znacznie poniżej 500 000 baryłek dziennie z poziomu sprzed sankcji, który wynosił 2,7 miliona baryłek dziennie…. Mimo że negocjacje w sprawie wznowienia porozumienia nuklearnego zakończyły się fiaskiem, eksport ropy naftowej z Iranu nadal rośnie, ponieważ Waszyngton decyduje się nie egzekwować sankcji. Szacuje się, że od września 2023 r. irański eksport wyniesie blisko 1,5 miliona baryłek dziennie lub więcej [przy obecnych 90 USD za baryłkę, co najmniej 50 miliardów USD rocznego dochodu]”. Według Reutersa, 31 sierpnia 2023 r. Iran eksportuje 3,15 mln baryłek dziennie.

Irański narkotykowy dżihad przeciwko USA

*W ostatnim czasie irańscy ajatollahowie i ich pełnomocnik Hezbollah zintensyfikowali handel narkotykami, pranie brudnych pieniędzy i działalność terrorystyczną. Rozszerzyli oni współpracę z meksykańskimi kartelami narkotykowymi (np. Los Zetas i Sinaloa), szkoląc ich w podkładaniu bomb w samochodach i przemycając przez granicę do USA silnie uzależniającą metamfetaminę. Jest to rozszerzenie ich latynoamerykańskiej operacji narko-terrorystycznej, która koncentruje się na obszarach trójgranicznych Argentyna-Paragwaj-Brazylia, a także Chile-Peru-Boliwia.

*Ajatollahowie i przywódcy Hezbollahu doszli do wniosku, że handel narkotykami może być bardziej skuteczny niż broń w podporządkowywaniu sobie zachodnich “niewiernych”.

*Według US Drug Enforcement Administration (DEA), Iran i Hezbollah nawiązały bliską współpracę z kartelami narkotykowymi w Meksyku, Kolumbii, Ekwadorze, Boliwii i Brazylii [oraz albańską mafią], eksportując kokainę do USA i Europy oraz opracowując najbardziej wyrafinowane systemy prania pieniędzy za pośrednictwem Libanu. Udało im się przemycić nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu do USA, wzmacniając swoją infrastrukturę terrorystyczną i handlu narkotykami w USA.

*Wenezuela była skuteczną bramą dla Iranu do Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej, wydając fałszywe paszporty irańskim i Hezbollahowym terrorystom i handlarzom narkotyków. Zapewniła również Iranowi przyczółek biznesowy i wojskowy w pobliżu wybrzeży “Wielkiego Amerykańskiego Szatana”. Intensywny ruch samolotów IranAir między Iranem a Wenezuelą nie ogranicza się do niewinnych pasażerów…

Fanatyczna wizja Iranu wykracza poza Izrael

*Według dr Yarona Friedmana, eksperta Uniwersytetu w Hajfie ds. islamu i Bliskiego Wschodu, siłą napędową irańskich ajatollahów jest licząca 1400 lat wizja, która wykracza poza korzyści gospodarcze i dyplomatyczne i nie koncentruje się na Izraelu, ale na całym świecie, z naciskiem na “niewierny” Zachód.

*Korzeniem wizji ajatollahów jest bitwa pod Karbalą w 680 r. n.e., będąca kamieniem milowym islamu, podczas której Husajn bin Ali, wnuk Mahometa i trzeci szyicki imam, został zamordowany przez Jazida, sunnickiego kalifa. Dla szyickiego islamu – podobnie jak na Bliskim Wschodzie, który pielęgnuje historię i pamięć – było to żywe wspomnienie, upamiętniane corocznie podczas procesji Ashura, przez szyickie społeczności na Bliskim Wschodzie, w Europie i USA, z mężczyznami z gołymi klatkami piersiowymi, biczującymi swoje krwawiące plecy i klatki piersiowe.

*Bitwa pod Karbalą stała się stałym wezwaniem do szyickiego męczeństwa, poświęcenia i zemsty, prowadząc do nieodłącznego konfliktu sunnicko-szyickiego, religijnego i militarnego, który nadal jest główną siłą wywołującą niepokoje wśród muzułmanów. Sunnicka większość jest przekonana, że szyicka mniejszość próbuje rządzić islamem i zemścić się za zdradę z 680 r. n.e., co miało miejsce od połowy X w. do połowy XI w. oraz w XVI w., kiedy Iran przyjął szyicki islam i stał się główną potęgą.

*Od lutego 1979 r., gdy ajatollahowie (wspierani przez USA) doszli do władzy w Teheranie, Iran jest zajęty globalnym eksportem islamskiej rewolucji szyickiej napędzanej przez Karbalę, mającej na celu obalenie każdego “odstępczego” (sunnickiego), “współczesnego reżimu Jazyda” i doprowadzenie “niewiernego” Zachodu, a zwłaszcza “Wielkiego Amerykańskiego Szatana” do poddania się, bezwarunkowo, pokojowo lub militarnie.

*Natura fanatycznej, religijnej, megalomańskiej i apokaliptycznej wizji Iranu – oraz 43-letnia historia zbójeckich działań ajatollahów – ujawniają, że ajatollahowie nie są skłonni do negocjacji w dobrej wierze, pokojowego współistnienia ani wymiany swojej 1400-letniej wizji na finansowo-dyplomatyczną bonanzę.

Połączenie Iran-Hamas-USA

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.