Uncategorized

Prawda jest narracją Izraela


Caroline Glick

Prawda jest narracją Izraela

Kategorie: Uncategorized

13 odpowiedzi »

 1. MEF
  Zadeklarował, jest ambasada a państwa nima… Jako się rzekło w kooperacji. Arafat nie chciał państwa w proponowanej formie i jedynej możliwej dla Izraela i Abbas też nie oraz jego następcy.

 2. Nadworni Zydzi pienia sie i wykrecaja jak piskorz od opowiedzialnosci za najwieksza kleske Izraela kiedykolwiek.
  Popatrzrmy na fakty : Lokalny ” Nadworny” az zachlystywal sie z zachwytu ze ” Szefowie wywiadu, lotnicy i ” wyksztalciuchy” protestuja przeciw Netanyahu.
  Te kokietowanie wyksztalceniem-i niewyksztalceni i prymitywni palestyncy wygrali nad ” Wyksztalciuchami” i ” szefami wywiadu i lotnikami “.
  A ci ktorych ” Wyksztalciuchy” naywaja ” faszystami” -Ben Gvir proponowal na tydzien przed masakra rozdac bron cywilom-i byl zakrzyczany przez ” Humanistow” i ” Wyksztalciuchow” .
  I drugi ” faszysta” Smotricz, to ten ktory protestuje teraz przeciw negocjonowaniu z Nazi Sinwarem-bo ” “Wyksztalciuchy” i ” Humanisci” ciagle maja rzad Izraela w swoim smiertelnym uscisku.
  Inni chca dalszego leczenia Gazan w izraelskich szpitalach-tak jak Hamas wymaga od Yahudi.
  Mozna niektorych Zydow zabrac z Getta ale nieodwrotnie.
  Miejmy nadzieje ze sie ich odsunie od wplywu na wojne, i to juz..

 3. MP:
  A to pocieszna uwaga.
  Abbas nie tylko nie poprosi o zgodę Izraela, ale jednostronna deklaracja państwa palestyńskiego tylko doda mu poparcia w ONZ. A to też nie sztuka, bo państwo palestyńskie już dawno zostało zadeklarowane i jest uznane przez Polskę i Rosję.
  15 listopada bratnie narody miłujące wolność obchodziły 35 lat deklaracji niepodległości Palestyny, przez Y. Arafata, w 1988, w Algierii. Te szlachetne narody, jak Rosja (sowiecka) i Polska uznały państwo palestyńskie tego samego dnia. Ukraina chyba też.
  Nie sprawdzałem ale założę się że 15.11. 2023 ambasada palestyńska w Warszawie zaprosiła polskich polityków, zaprzyjaźnionych dziennikarzy i dyplomatów. Kto tam się stawił a kto dostał drgawek?
  Deklarację niepodległości Palestyny z ust Abbasa może poprzeć przynajmniej 150 państw.

 4. Włodek S.kow

  Pisałem mantra bo o państwie palestynskim jest mowa przede wszystkim w Europie i w USA. Takie państwo mogłoby powstać tylko w kooperacji z Izraelem. Ale nic na to nie wskazuje że taka kooperacja zaistnieje ze strony Izraela ale przede wszystkim ze strony Palestynczykow

 5. Ale czego brakuje w tym artykule to faktu, że antysemityzm, oczywisty w przypadku Hamasu i dzihadżystów, jest tylko zasłona dymnna dla większego problemu. Hamas jest tylko jedna z enklaw radykalnego islamizmu czy dzihadu. Ta dzika fanatyczna antyludzka i antyhumanitarna ideologia zagraża wszystkim społeczeństwom, właczajac “niezrzeszonych” muzułmanow na całym świecie (a zwolenników ISIS i dzihadu jest coraz więcej i to wsród małolatków). Lewicowe rzady i nawet lewicowi Żydzi wydaja się tego nie zauważać choć podobna maskara w mniejszym stopniu może się odbyć w Szwecji, we Francji, w niektórych stanach USA, gdzie sa już takie enklawy. Z tego punktu widzenia, unicestwienie Hamasu przez Izrael to konieczność: nie tylko dla Izraela, ale również dla Palestyńczyków, “niezrzeszonych” mieszkańcow Gazy i przykład dla innych rzadów.

 6. WS:
  Plan Trumpa albo raczej jego zięcia zawierał ważne elementy których nie znajdziesz w innych planach ”pokojowych”, jak przesiedlenie Arabów w inne miejsce. Netanyahu nie podpisał się pod tym planem, bo żądał poprawek. Arabowie , nie tylko palestyńscy odrzucili ten plan na miejscu jako herezję i oszczędzili rządowi trudnych rokowań.
  Netanyahu nigdy nie zdefiniował granic takich czy innych jako granice państwa palestyńskiego.

  Ale większość Izraelczyków wie gdzie powinna przebiegać granica Izraela; Obecna granica z Libanem i wyżyna Golan, Dolina Jordanu, z pełną kontrolą Judei i Samarii, wschodnie wybrzeże Morza Martwego, Arava u stóp Gór Edom do Eilatu, granica z Egiptem do Rafiach i pełna kontrolą wybrzeża od Rosh haNikra do tegoż Rafiach. Cała reszta może być państwem palestyńskim jeśli Arabowie sobie tak życzą.
  NIe można tego nazwać ”granicą pokoju”, bo takie pojęcie jest na BW niezrozumiałe, ale to granica którą można utrzymać, z odpowiednimi nakładem czujności i z dużym wojskiem.
  Apropos takie były granice które zaproponował Begin w rokowaniach z Egiptem, w późnych latach 70.

 7. @ml
  “Ten sam ” Nadworny” sam wyl tu kiedys, ze z powodu religijnych , musial kiedys w szabat isc piechota dokas, o sklepy i restauracje okolo niego zamkniete. Zadnej ochoty do personalnego kompromisu.”

  Rzeczywiscie wylem jak nieprzymierzajac Trockisci i inne zaplute karly antysocjalistyczne wyly w PRLu – ale przeciez juz posypalem glowe popiolem i blagalem o przebaczenie.
  Pomylilem sie, Bibi – Sloneczko Zydowskiego Narodu i nasz Wielki Nauczyciel mial racje – wspaniale zrobil ze wepchnal jak najwiecej grosiwa w kieszenie religijnych partji i byc moze z pomoca Boska zwolni ze sluzby wojskowej ucznow yeshiwot i co najwazniejsz – wprowadzi tzw prawo francuskie ktora zapewni ze przynajmniej gdy Bibi bedzie nam panowal – policja i prokuratura nie bedzie spiskowala przeciw niemu.
  Za to co sie stalo w Oct 7 nikt racjonalnie myslacy nie ma prawa obwiniac Bibiego – przeciez on mam panuje zaledwie kilkanascie lat – winne jest wojsko, Mossad, lotnicy, lewica, protestujace scierwo, Ehud Barak, Aharon Barak i dluga lista winnych ktorzy powinny skonczyc jak skonczyl Lansky, Bukharin, Zinoviev czy Kamenev.

 8. Dziwne MEF , plan Trumpa z 2020, który powstal przy wspólpracy z Likudem i ambasadorem Izraela w USA mial precyzyjne granice .
  W kazdym razie w końcu wszyscy odrzucili ten plan ale warto zanotować ze idea państwa palestyńskiego nie jest tabu dla wielu Republikanów, częsci Likudu jak i samego Natanyahu.

 9. Netanyahu nigdy nie zdefiniował granic państwa palestyńskiego. ani gdzie to państwo ma się znajdować. Arafat też nie i takoż słoneczko narodów Mahmoud Abbas. Jednak Arafat powiedział o tym państwie więcej niż Netanyahu i zdefiniował je jako państwo narodowo-religijne którego stolicą jest Jerozolima.
  Dziwnym trafem Hamas też wybrał Jerozolimę – jako stolicę prowincji palestyńskiej w Emiracie bliskowschodnim.

 10. Alez Marku, Roland Lauder jest znanym Republikaninem, nie mówiac juz o Trumpie czy Kusznerze a Bibi nie jest liberalnym Zydem diaspory.
  Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi.
  Dobra pamięć to jest Koń Trojański…

 11. Powtarzanie tej mantry o państwie palestynskim niczego konkretnego nie daje i nie da, ale dobrze brzmi. Szczególnie w ustach liberalnych Żydów w diasporze. Przy okazji dobrze też jest napsioczyc na Netanjahu i na ten ultra prawicowy rząd…

 12. Niestety mam dobra pamięć, to ten liberalny marksista Trump z lewakiem Netanyahou
  propagowali rozwiązanie z dwoma państwami, w słynnym planie pokojowym Trumpa/Kushnera z 2020.
  Cytat a AP z 2020 “Netanyahu called it a “historic breakthrough” equal in significance to the country’s declaration of independence in 1948.”

  Niedawno inny antysemita, przewodniczący World Jewish Congress , Ronald Lauder, napisał : “Only a two-state solution would guarantee Israelis and Palestinians a life in dignity, safety and with a better perspective on the economic situation, which would lead to a sustainable future.”

  I komu tu ufać ? Strach się bać.

 13. Nadwornych Zydow nikt juz nie potrzebuje, utorowali droge do akceptowania antysemityzmu, wiec teraz te zalosne stworzenia nazywaja sie ” Postepowymi Zydami” czyli ” Liberal Jews”.
  Wszedzie sa, jeden z nich p.. cos tutaj o ” rzucaniu bomb na glowy cywilow [Gazy]” i o ” braku checi do kompromisu” czyli daniu palestyncom ” korytarza ” z Gazy do WB.. Jakby sluchac Macrona czy Trudeou. Ten ostatni by nie dal jakos ” korytarza” przez Canade z Seattle do Alaski..
  Ten sam ” Nadworny” sam wyl tu kiedys, ze z powodu religijnych , musial kiedys w szabat isc piechota dokas, o sklepy i restauracje okolo niego zamkniete. Zadnej ochoty do personalnego kompromisu.
  Sarah Honig opisala tych ”Nadwornych” w 2011, kiedy palestyncy zamordowali cala rodzine izraelska, lacznie z 3 miesieczna dziewczynka.
  Raya Yatom z Gush Shalom odbyla wtedy pielgrzymke do rodzicow mordercow zeby ich pocalowac:
  ttps://sarahhonig.com/2011/05/06/another-tack-court-jews-in-the-jewish-state/

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.