Uncategorized

Grynberg oskarża Auschwitz

Nadeslal Janusz Horowitz

reunion 69 .1

Rejestracja spotkania dyskusyjnego, połączonego z promocją książki Mikołaja Grynberga „Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne”. Spotkanie poprowadził Dariusz Bugalski z radiowej Trójki. Fragmenty książki czytał Robert Koszucki.

Mikołaj Grynberg (ur. 1966) – fotograf i pisarz, z wykształcenia psycholog. Prowadzi Pracownię Portretu w Związku Polskich Artystów Fotografików. Od lat zajmuje się problematyką Żydów w XX wieku. W całej swej twórczości przyjmuje szczególną perspektywę dialogu, koncentrując się na spotkaniu z innymi, otwarciu na ich osobiste przeżycia i historie, inicjując również wzajemne oddziaływania.

„Mikołaj Grynberg w swojej książce zbiera dwadzieścia kilka rozmów z dziećmi ocalałych z Holocaustu – rozmów niejednokrotnie trudnych, przejmujących, bolesnych, chwilami zabawnych, ale przede wszystkim niezwykle szczerych. Mówi się tu o cierpieniu, odpowiedzialności, o wojennych doświadczeniach rodziców. Ale przede wszystkim te rozmowy są o miłości”.
(B. Engelking)
Współorganizatorem spotkania, które odbyło się 9 października 2014 roku w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, było Wydawnictwo Czarne.

 

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.