ZDERZENIE CYWILIZACJI W GAZIE

Nadeslala Olga Degani

cropped-cropped-cropped-reunion69logo120k1.jpg

 Wojna Izraela przeciw Hamasowi jest kolejnym rozdziałem w zderzeniu cywilizacji demokracji zachodniej i terroru islamskiego.

Wojna pokazała, że Izrael jest przyczółkiem stabilności i technologii Stanów Zjednoczonych w miejscu newralgicznym dla interesów amerykańskich, ich bezpieczeństwa i ekonomii. Rola Izraela w stabilności i jako producenta hi-techu jest dla USA ważna wielokrotnie, wobec ekonomicznego i militarnego wycofywania się Stanów Zjednoczonych.

Izrael w oczach Hamasu, OWP i większości reżimów islamskich jest pojmowany jako „mały Szatan” ze względu na styl życia i bezwarunkowy sojusz z „wielkim Szatanem”, USA. Izrael jest w zasadniczym konflikcie z Hamasem który – jak cały arabski Mizrach ha’Tichon * – charakteryzuje się wzrastającą dominacją fanatyzmu islamskiego VII-go wieku. Arabska ulica w Gazie, Ramallah, i na obszarach Mizrach ha’Tichon* staje się coraz bardziej muzułmańska i coraz mniej demokratyczna. Społeczeństwo arabsko-islamskie na Mizrach ha’Tichon* przygarnia zasady dżihadu, karę śmierci dla przeniewierców, morderstwa kobiet w imię „honoru rodziny” i klitoridektomię młodych kobiet (90% Egipcjanek). Hamas i OWP, w przeciwieństwie do demokracji zachodnich uświęcających życie, poświęcają samobójców, czczą terror systematycznie skierowany przeciw cywilom i adorują „ludzką tarczę”.

W przeciwieństwie do demokracji zachodnich Hamas, OWP i arabski Mizrach ha’Tichon* wychowują w nienawiści do „obcych” i w pogardzie dla „heretyków” żydowskich, chrześcijańskich, buddyjskich a także muzułmańskich należących do innej sekty. W przeciwieństwie do zasady współistnienia w pokoju, islam – w znaczeniu dosłownym – dąży do zniewolenia ideologicznego i fizycznego jednostek i społeczeństw zarówno muzułmańskich jak i innowierców. Dlatego reżimy arabskie /muzułmańskie widzą śmiertelną groźbę w wolnościach – w wolności słowa, przemieszczania się, religii, prasy i stowarzyszania się. Na przestrzeni 1400 lat nie ukształtowała się ani jedna demokracja muzułmańska na mizrach ha’tichon*.

W przeciwieństwie do obyczajów wolnego świata, Hamas jest seryjnym przestępcą łamania umów na Środkowym Wschodzie charakteryzującym się od VII wieku systematycznym łamaniem umów pomiędzy muzułmanami. Islamski mizrach ha’tichon* trzyma się dziedzictwa „ugody Hudaybiyyah” Mahometa z roku 628 i widzi w umowie tymczasowy środek do wzmocnienia się w celu zwyciężenia wroga, a nie w celu pokojowego współistnienia. Cywilizacja brutalnego łamania umów ujawnia się od dwóch lat na ulicy arabskiej, burzącej się od północnej Afryki aż do Zatoki Perskiej.

Izrael, jedyna demokracja w okolicy i bezwarunkowy sojusznik USA, walczy przeciw Palestyńczykom, pozbawionymi demokracji i zawierającymi sojusze z wrogami USA: Niemcy nazistowskie, blok komunistyczny, Saddam Hussajn, Chomeini i Bin Laden oraz będącymi po stronie przeciwników USA: Rosji, Chin, północnej Korei.

Izrael, wzorzec walki z terrorem, walczy przeciw OWP, Hamasowi i Hezbollahowi, wzorcom terroru antyamerykańskiego w południowej Ameryce, w Europie, w Afryce, w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Izraelska potęga rzutuje na stabilność proamerykańskich ustrojów arabskich. Na przykład, zwycięstwo w 1967 roku uratowało ustrój Arabii Saudyjskiej od połknięcia go przez egipskiego Nassera. W 2012 roku odstraszający wizerunek Izraela wzmaga zdolność oporu ustroju haszymidzkiego w Jordanii wobec wzrastającego zagrożenia ze strony „Bractwa Muzułmańskiego” – organizacji zrzeszającej także Hamas, uzbrojonej w rosyjską broń, którą otrzymuje z Iranu poprzez Sudan.

Silny Izrael jest przedłużeniem strategicznym słabnącego USA, którego arabscy sojusznicy są zagrożeni terrorem w rodzaju takiego, jaki stanowi Hamas. Natomiast wzmacnianie się Hamasu i OWP pogłębia penetrację tego rejonu przez Rosję, Chiny i północną Koreę.

Wojna Izraela przeciw Hamasowi akcentuje – za pomocą „żelaznej kopuły” – wkład Izraela w bezpieczeństwo i gospodarkę amerykańską, w szczególności w okresie kryzysu gospodarczego w USA. To nowoczesne urządzenie będzie wkrótce obsługiwać USA i jego sojuszników, takich jak południowa Korea i Indie, przeciw północnej Korei i Pakistanowi. Osiągnięcia „żelaznej kopuły” są fundamentem modernizacji systemu obrony przeciw rakietom średniego i bliskiego zasięgu, wspólnie tworzonego przez Izrael i USA oraz rozszerzą rynek zatrudnienia przez prace badawczo rozwojowe i eksport Stanów Zjednoczonych. Izrael jest wyjątkowym laboratorium systemów cywilnych i obronnych, z doświadczeniem wojennym i odkrywczością oszczędza miliardy dolarów podatnikowi amerykańskiemu i widoczne są korzyści z wzajemnych stosunków pomiędzy tymi dwoma państwami.

28.11.2012

Yoram Ettinger, ambasador emeryt, ekspert polityki USA, stosunków amerykańsko- izraelskich, konfliktu arabsko izraelskiego i spraw mizrach ha’tichon*

Tłumaczyła z hebrajskiego Olga Degani stąd.

Artykuł po angielsku tutaj.

*mizrach ha tichon – dosłownie: środkowy wschód, ale to pojęcie obejmuje prócz środkowego wschodu także Bliski Wschód i północną Afrykę.

http://www.fzp.net.pl/konflikt-na-bliskim-wschodzie/yoram-ettinger-zderzenie-cywilizacji-w-gazie

2 komentarze to “ZDERZENIE CYWILIZACJI W GAZIE”

  1. Z pozostałymi wywodami zgadzam się.

  2. Z całym szacunkiem, pani tłumaczka chyba od dosyć dawna nie ma już do czynienia z językiem polskim, podziwiam więc jej odwagę – podjęła się niełatwej „mesimy”. Nie mam z tym problemu. Dla mnie problem stanowi treść, której akceptować nie mogę. Z treści artykułu wynika, że Izrael jest wyłącznie narzędziem na usługach Ameryki, wasalem, laboratorium i czym jeszcze. Nie uważam, aby to było słuszne. Izrael jest państwem niepodległym. Nie jest żadnym narzędziem. To, co robi, robi dla własnego dobra. Traktowanie instrumentalne państwa i narodu (takie odniosłem wrażenie) jest rzeczą, delikatnie mówiąc, niewlaściwą. W tym kontekście ostatnie działania premiera Nataniahu są w pełni zrozumiałe. Obama i Kerry, albo jakaś Clinton, nie będą nam mówili, co dla nas dobre.
    Ale trzeba ich wykorzystać.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: