Uncategorized

Jak Kościół ratował zbrodniarzy Hitlera

Nadeslal Zeew Rozenkarntz

zeew Blomenkrantz

Film przedstawia opis procedur ułatwiania ucieczki byłym nazistom z Europy do krajów Ameryki Południowej. Trasa ucieczki prowadziła najczęściej przez Włochy. Powstała sieć klasztorów, w których udzielano gościny nazistowskim „uchodźcom”. Nie wypytywano ich o pochodzenie, wierzono we wzruszające opowieści. Nazwano to „trasą klasztorną” albo „linią szczurów”.

 

Człowiekiem, który poczuł się powołany do niesienia pomocy dawnym hitlerowcom, był Austriak, były pracownik Watykanu, biskup Alojzy Hudal, zwany też „brunatnym biskupem”, postać niezwykle kontrowersyjna. Był doradcą Świętego Oficjum (Inkwizycji) w kwestii powojennej krytyki nazistowskiego katechizmu – książki Rosenberga „Mit XX wieku”, ale też autorem wydanej przed wojną, w 1936 roku i dedykowanej Hitlerowi książki „Podstawy narodowego socjalizmu”, w której wykładał zasady chrystianizacji ideologii nazistowskiej.

Niezwykle ambitny, uległ fascynacji nazizmem. Czuł się pośrednikiem między narodem niemieckim a Kościołem w Rzymie. Otrzymał złotą odznakę partii nazistowskiej, a Hitler myślał o ukoronowaniu go na niemieckiego antypapieża. Jego książka „Podstawy narodowego socjalizmu” oficjalnie została po wojnie potępiona przez Watykan. Surowo potraktowany przez Watykan, Hudal zamknął w 1950 roku swoje biuro dla nazistowskich uciekinierów, a w 1951 ustąpił ze stanowiska dyrektora Aryjskiego Kolegium „Anima”. Ostatnie 11 lat życia, zgorzkniały, spędził w swojej willi w Grottaferrata.


http://katolik.tetragram.pl/?p=155

Kategorie: Uncategorized

4 odpowiedzi »

  1. To wiadomo. To samo bylo w marcu 1969!
    Lusia

  2. JESZCZE O FILMIE „AMNEN’

    During WWII SS officer Kurt Gerstein tries to inform Pope Pius XII about Jews being sent to concentration camps. THEY TOTALLY DISIGNORED THE INFORMATION

  3. PROPONUJE OBEJRZEC FILM „AMEN” – O GAZIE CYCLON B12 – I JAK KOSCIOL ZIGNIROWAL TEN ZBRODNICZY WYNALAZEK STOSOWANY W AUSCHWITZ.

  4. Kosciol Katolicki tez przymykal oko i nie potepil Holocaust

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.