Uncategorized

Memri – aktualne artykuly

“Izrael nie jest naszym wrogiem”

W artykule zatytułowanym “Izrael nie jest naszym wrogiem” w kuwejckiej gazecie rządowej “Al-Anba” [1] , dziennikarz Saleh Al-Szajedżi wezwał kraje arabskie, by porzuciły „urojenie jednego narodu [arabskiego]” i dążyły do własnych interesów. Jako część tego, powiedział, muszą przestać patrzeć na Izrael jak na wroga tylko z powodu jego konfliktu z Palestyńczykami. Zastanawiał się, dlaczego Kuwejt uważa Izrael za wroga, mimo że Izrael nigdy nie najechał na Kuwejt ani nie walczył z nim, podczas gdy widzi Irak – który najechał i okupował go – za sojusznika i państwo braterskie.

Caly artykul KLIKNIJ TUTAJ

*****

Doniesienia z mediów arabskich: Rosja rozszerza zaangażowanie militarne w Syrii, aby wzmocnić pozycję reżimu w procesie politycznym

Przez ostatni tydzień, jeszcze przed zestrzeleniem przez Turcję rosyjskiego samolotu, syryjskie i pro-syryjskie media libańskie publikowały artykuły, które oceniały, że Syria stoi przed nowym etapem zaangażowania wojskowego Rosji w tym kraju, i że oczekuje się, że Rosja będzie zwiększała swój udział w wojnie w Syrii, angażując wojska lądowe i bezprecedensową ekspansję kampanii lotniczej.

Calos KLIKNIJ TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.