Uncategorized

Dochod Narodowy Izraela i demografia

Avi Nanaes

Chcialbym sprostowac pewne dane, ktore czesto pojawiaja sie na tym forum

Pomimo, ze mozna je sprostowac na Wiki z latwoscia.

 

Dochod narodowy

dane z 2014 w $

francja   –   44.500

Brytania   – 45.726

Niemcy     47.700

Italia         35.323

Izrael        36.991

 

W Izraelu przyrost naturalny ludnosci ok 1.9%

Dochod narodowy rosnie w ostatnich latach

2013 – 3.3 %    2014  – 2.6 %   w 2015  – 2.3  %   (orietacyjny)

Wiec na glowe luddnosci

2013  –    1.4        2014  –  0.7           2015   – 0.4

 

 

Tablice podane przez Bechora  o 10% spadku PKB i dogonienia czolowki europejskiej swiadcza , ze nasz mistrz niema zadnych zaporow  i liczy na brak wiedzy czytajacych i obraza ich.

Chodzi o wpis KLIKNIJ TUTAJ

 

Demografia Izraela.

Wlasnie wczoraj byl program na ten temat w TV kanal 10. Tematem program byla liczba arabskich mieszkancow Zachodniego Brzegu.

Przedstawiciele zydowskich przesiedlencow podaja , ze mieszka tam ok 1.4 mln osob.

Dane orietacyjne. A dlaczego orietacyjne? Kazde dziecko z chwila urodzenia jest meldowane administracji wojskowej.Bez tego nie moga przemieszczac sie , nawet na tych terenach, bo musza przejsc przez 44 wojskowe kontrrole. Jezeli niemowle nie jest zameldowane, cala rodzina nie dojedzie do:szkoly, szpitala, slub, meczetu lub do pracy.itp.

Izrael razem z Palestynczykami przeprowadzil  spis ludnosci w 2007 roku. Gazeta Haaretz podaje cyfre :  2.657.029 31.grudnia  2012

W programie przesiedlency powolywali sie na pewnego, czesto publikowanego na naszych polskich emigracyjnych forum przez Olge Dgani , pana Etingera. Pan Etinger nie jest zwiazany z kolami radykalnej prawicy. Ale gotow napisac kazda bzdure jezeli mu zaplaca. Innego powodu nie widze.  Artykul o demografi ( Etinger ) KLIKNIJ TUTAJ

Demograficzna wojna zostala wywolana z powodu sporu o tym czy Zydzi sa wiekszoscia miedzy rzeka Jordan, morzem srodziemnym. I sa tacy, ktorzy spiewaja o “dwuch brzegach Jordanu.;  ten nasz I tamten takze”.

Wiec policzmy:

Zachpdni Brzeg   2.657.029 I jeszcze nastepne trzy lata 12%. Co daje nam  na koine 2015 roku liczbe 2.975.872

Gaza                                             1.850.000

Izrael   Arabowie                            1.746.000

Razzem   ludnosc arabska                6.572.000

Zydzi                                               6.300.000

I jeszcze 336.000 ktorych babka klnie po rosyjsku.

 

Na podsumowanie dwie uwagi. Pryrost naturalny wsrod Arabow jest o 1% wyzszy.

Przesiedlency twierdza, ze przepedzaja ok 60.000 osob rocznie

A jeszcze nie mowilismy o ortodoksyjnych – charedim. Bo ortodoksi to sa wszyscy zydowcy bezboznicy. Z tym, ze u nich przynajmniej kobiety pracuja..

Mam nadzieje, ze was rozsmieszylem na Purim.

 

Abram Nanes

 

 

 

 

Kategorie: Uncategorized

5 odpowiedzi »

 1. Abramie kochany, może masz coś do powiedzenia, ale ukrywasz to za nieporadnym językiem. Chyba opuściłeś Polskę za czasów Stalina. I tak pozostalo.
  Ja przynajmniej uzasadniłem swój punkt widzenia. Wyraziłem się raczej rzeczowo i bazowałem na faktach.
  Gołosłowności, jakimi szermujesz nikogo nie przekonają. Piana na ustach jeszcze nie świadczy o racji.
  Tu się liczy racja stanu Państwa. Nie muszę się tłumaczyć z tego, że brzmi patetycznie.
  Nawet nie potrafisz przepisać mojego nazwiska. Chyba jakieś bielmo przesłania Ci oczy.

 2. Marku. Rozumiem ze masz prawdziwe dane latego je podales. a tak latwo je znalezc, potrzebnecos co podlacza sie do telefonu. Dane sa na dloni.a nie tylko slebs.

 3. niestety panie Dielbardzie, pan zna te cyfry. Marzec 1968, nic pana nie nauczyl. Zostala panu brutalna demagogia. Tylko klamstwo nas uratuje? Komunizmu nie uratowala.

 4. Ten pan Avi chce sprostowć swą pokrętnością. To jeden z tych Żydów, którzy nie znoszą być Żydem. To jeden z tych, którzy uciekaja się do kłamstw bijących w rację stanu państwa. Tak, jak to robi gazetka Haarec za niemieckie pieniądze; tak, jak to robią organizacje typu Becelem, Szowrim sztika i im podobne. W innym państwie nie miałyby one racji bytu. A do tego ten światowy antysemityzm. To już zdrada.
  Przy tym, ten pan powołuje się na źródła wyjątkowo „obiektywne”, negując przy tym (jakby dysponował lepszymi) przytoczone w artykułach, które wskazał.
  To propaganda suto opłacana przez wrogów Izraela.
  Nie wierzcie temu panu.
  Zaiste rozśmieszająca jest jego postawa… Nie do takich jak on należy przyszlość tego państwa. Bo gdyby należała, to to byłoby równoznaczne z jego zagładą. Zdrada popełniona w Oslo świadczy o tym wymownie.
  Choć smoluchy* stanowią znikomy procent społeczństwa, są hałaśliwi, a cały świat, z pobudek antysemickich, powołuje się właśnie na ich kłamliwe relacje. Nie mogąc zdobyć władzy, więc lubują się w kłamstwach i intrygach, a nawet w organizowaniu i reżyserowaniu arabskich protestów i napaści na żołnierzy – obficie monitorowanej dla świata. To podłe. Niestety, także w Polsce na ogół powołuje się na doniesienia z gazetki, a nie na fakty. Nic dziwnego, że na polskich forach aż roi się od antysemickiego badziewia.

  *) Smol, to po hebrajsku lewica.

 5. Ale bzdury . Ludzie pisza o tym co nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. Tylko stanowisko polityczne sie liczy I klamliwe dane wyssane z palca. Jak Gaza tu trafila ?mozna jeszcze dodac Beduinow sinajskich. Kanal 10 nie jest zrodlem statystycznym

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.