Uncategorized

Aktualne artykuly mininego tygodnia zebral Adam Mer

Facebook oskarżony o szerzenie nienawiści wobec IzraelaKomprimera
– Mark Zuckerberg ma na rękach krew izraelskich ofiar terroryzmu – stwierdził izraelski minister bezpieczeństwa publicznego Gilad Erdan. Powiedział też, że portale społecznościowe, takie jak Facebook, są współodpowiedzialne za narastającą nienawiść wobec Izraela.
******

Fałszywa równoważność moralna jako narzędzie do demonizowania Izraela

Wśród wielu narzędzi zmobilizowanych do demonizacji Izraela często jest używany szczególny rodzaj argumentu, znany jako fałszywa równoważność moralna. Określenie “równoważność moralna” pochodzi z przemówienia amerykańskiego filozofa Williama Jamesa z 1906 r. Jest to twierdzenie, że nie ma różnicy między dwoma działaniami o bardzo różniącym się charakterze. Często używa się go dla podkreślania podobieństw między skądinąd niepodobnymi czynami. Fałszywa równoważność moralna podważa normy i wartości w społeczeństwie, zamazując linie między dobrem i złem oraz tym co słuszne i niesłuszne.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

 Uzbrojone izraelskie drony dla Bundeswehry
Niemieckie ministerstwo obrony poinformowało o podpisaniu umowy z firmą Israel Aerospace Industries, dzięki której Luftwaffe otrzyma wypożyczone drony Heron TP.
*****

“Sprzedanie domu Żydowi jest zdradą Allaha”

Palestyński muzułmanin, który popełnia “zbrodnię” sprzedania nieruchomości Żydowi, nie powinien oczekiwać, że pochowają go na muzułmańskim cmentarzu. Małżeństwo z miejscowym Palestyńczykiem lub Palestynką nie będzie już dłużej opcją dla członków rodziny takiego zbrodniarza, a każde wesele, jakie taka rodzina urządzi, nie będzie miało żadnych gości weselnych.

Tak więc, zarówno żywi, jak martwi zapłacą cenę za taką “zdradę”.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

75. rocznica pogromu w Jedwabnem

75 lat temu, 10 lipca 1941 r., w Jedwabnem grupa polskiej ludności zamordowała z inspiracji Niemców co najmniej 340 żydowskich sąsiadów. Większość z nich – kobiety, mężczyźni i dzieci – została po zamknięciu w stodole spalona żywcem. Do pogromów doszło też m.in. w Radziłowie i Wąsoszu.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

******

W Jedwabnem uczczono pamięć jego żydowskich mieszkańców zamordowanych 75. lat temu

Modlitwami za zmarłych w Jedwabnem uczczono pamięć jego żydowskich mieszkańców zamordowanych 75. lat temu przez ich polskich sąsiadów. Modlono się przy pomniku odsłoniętym w 60. rocznicę zbrodni oraz na pobliskim cmentarzu żydowskim.
 
W uroczystościach wzięło udział kilkaset osób, wśród nich m.in. naczelny rabin Polski Michael Schudrich, wiceambasador Izraela w Polsce Ruth Cohen-Dar, przedstawiciele kancelarii prezydenta RP Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło, Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Żydowskiego Instytutu Historycznego, wojewody podlaskiego, Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, wiele osób indywidualnych, m.in. ks. Wojciech Lemański. W uroczystościach nie brała udziału lokalna społeczność Jedwabnego.
  *****’

Dyrektor Fundacji Holocaustu: Polska dla Żydów jest jednym z najbezpieczniejszych krajów Europy

Potępienie antysemityzmu przez polskiego prezydenta pokazuje, że Polska zmieniła swój stosunek do Holocaustu. Zmiana jest tak znacząca, że Polska dla Żydów jest dziś jednym z najbezpieczniejszych krajów Europy – powiedział Jonny Daniels, szef Fundacji Holocaustu.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****

Mistrzostwa świata w Rosji: bilety nawet po 1100 dolarów

Znamy już ceny biletów na mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbędą się w roku 2018 w Rosji. Dla mieszkańców tego kraju przewidziano specjalne zniżki.
********

Policja Szariatu, Burgery Erdogana, Coraz Więcej Masowych Gwałtów

Podczas dochodzenia w sprawie masowych napaści na tle seksualnym w Kolonii w Sylwestra, nadinspektor z komendy policji w Kolonii ujawnił, iż nakazano mu usunąć określenie “gwałt” z wewnętrznego raportu policyjnego dotyczącego ataków.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

Turecki fetysz podboju

Rok 1071 jest bardzo specjalną datą dla prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana – i jego islamistycznych ideologów. Erdogan często mówi o swoim “celu 2071”, aluzji do jego wizji “Wielkiej Turcji” w tysięczną rocznicę bitwy, która utorowała drogę Turkom do miejsca, gdzie nadal żyją.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

76 lat temu w Auschwitz: pierwsza ucieczka i śmierć pierwszego więźnia niemieckiego obozu

Dawid Wongczewski, polski Żyd, był pierwszą ofiarą niemieckiego obozu Auschwitz. Zmarł 76 lat temu, w nocy z 6 na 7 lipca 1940 r., podczas dwudziestogodzinnego apelu, który Niemcy zarządzili po ujawnieniu ucieczki więźnia Tadeusza Wiejowskiego.
****

Turcja odmraża relacje z Izraelem. Po sześciu latach kraje znów wymienią ambasadorów

Staraniom prezydenta Erdogana na rzecz odwilży w relacjach Turcji z Rosją towarzyszy ogłoszona w zeszłym tygodniu normalizacja z Izraelem.
Stosunki Ankary i Izraela uległy zapaści w 2010 r. po wydarzeniach na statku “Mavi Marmara” z Flotylli Wolności, która usiłowała przełamać blokadę Strefy Gazy. Po wejściu izraelskich komandosów na pokład doszło do walk, w których zginęło dziesięciu obywateli Turcji. Ta sprawa przypieczętowała zamrożenie relacji z Izraelem.
*****

Letnia Szkoła Dialogu przyciąga coraz więcej uczestników!Calosc

W czerwcu zakończył się wiosenny semestr programu Szkoła Dialogu, w którym udział wzięło ponad 500 uczniów z dwudziestu jeden szkół w całej Polsce. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w interaktywnych warsztatach o żydowskiej kulturze i historii oraz wielokulturowości, a także pracowali nad własnymi projektami upamiętniającymi żydowską społeczność ich miejscowości. Końcowym etapem programu było przygotowanie przez uczniów spaceru śladami lokalnych Żydów.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*******

Prof. Marcin Zaremba: pogrom kielecki nie był ubecką prowokacją


Nie ma żadnych dowodów, że pogrom kielecki był ubecką prowokacją – mówi prof. Marcin Zaremba z Instytutu Historycznego UW. Trudne do zrozumienia jest prześladowanie Żydów po doświadczeniu Holokaustu. Stąd pojawianie się spiskowych wyjaśnień – dodaje.Prof. Marcin Zaremba: pogrom kielecki nie był ubecką prowokacją

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

 ****

Palestyńczycy i Jordania: czy federacja jest możliwa?

Znowu wypłynęła sprawa federacji między Palestyńczykami a Jordanią, tym razem po serii nieoficjalnych spotkań w Ammanie i na Zachodnim Brzegu w ostatnich kilku tygodniach. Jordania, obawiając się, że taka federacja zamieni królestwo haszymidzkie w państwo palestyńskie, nie jest obecnie zbyt zapalona do takiego pomysłu.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

****

Obchody 70. rocznicy pogromu kieleckiego

Nie ma w Polsce przyzwolenia na piętnowanie ze względu na wyznanie ani na rasizm. Przypominanie o zbrodni popełnionej w Kielcach jest naszym moralnym obowiązkiem i ważnym ogniwem dzieła pojednania – napisała premier Beata Szydło w liście do uczestników obchodów 70. rocznicy pogromu kieleckiego.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

***

Prawa dla czlowieka – ks. Jozef Tischner

tischner

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.