Ciekawe artykuly

Ciekawe artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Epidemia przemocy w USA będzie trwać, bo Amerykanie nie dokonują rozrachunku z własną morderczą historią.

…Historyk Roxanne Dunbar-Ortiz we wstępie do historii USA napisanej z punktu widzenia autochtonicznych narodów Ameryki (“An Indigenous People’s History of the United States”) pisze: “Stany Zjednoczone są państwem kolonijno-osadniczym. To nie oskarżenie, tylko stwierdzenie historycznego faktu. Bez jego przyjęcia niewiele w historii USA ma sens. Chyba że wymażemy z niej pierwsze narody”.

Ale one są nie do wymazania. Zasiedlały cały kontynent. Aby zbudować nową cywilizację, przybysze z Europy musieli zlikwidować tę istniejącą. Dunbar-Ortiz reprezentuje kierunek w badaniach nad historią Nowego Świata, którego przedstawiciele dowodzą, że USA zostały ufundowane na ludobójstwie… 

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

**

Papiez juz w Polsce

Papież Franciszek przybył do Polski, by z młodymi z całego świata uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Witały go władze państwowe i kościelne oraz tłumy na ulicach. Potrzebna jest gotowość przyjęcia ludzi uciekających od wojen i głodu; trzeba stale działać na rzecz sprawiedliwości i pokoju – mówił w powitalnym wystąpieniu.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Turcja: Wyjdź za mąż za swojego gwałciciela

Szef wydziału Najwyższego Sądu Apelacyjnego ujawnił, że zarejestrowano niemal 3 tysiące małżeństw między ofiarami nękania seksualnego, włącznie z gwałtem, a ich napastnikami. Sędzia wspomniał o konkretnej sprawie, w której trzech mężczyzn porwało i zgwałciło dziewczynę, a potem jeden z nich ożenił się z nią i w związku z tym zniesiono wyroki skazujące dla wszystkich trzech oskarżonych. Oświadczyny w stylu tureckim.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ


Europa nie będzie „drugim Izraelem”

Prezydent Francji Francois Hollande zdecydował o powołaniu Gwardii Narodowej. Nowa formacja ma wesprzeć siły zbrojne i służby mundurowe w ochronie bezpieczeństwa kraju przed zagrożeniem terrorystycznym. Jest to już kolejny dowód na słabość europejskich służb mundurowych. Podobne rozwiązania będą jednak tylko półśrodkami, a skuteczne zwalczanie terroru wymaga fundamentalnych zmian prawa i mentalności społeczeństw europejskich.

 Calosc KLIKNIJ TUTAJ
 ******

przywódcą światowej lewicy jest Franciszek

Nie Slavoj Żiżek, nie Yanis Varoufakis, nie Thomas Piketty, ani żaden polityk czy intelektualista, ale papież Franciszek jest przywódcą globalnej lewicy. Nie piszę tego wcale z przekory, ani po to, żeby zirytować ludzi Kościoła. Wystarczająco irytuje ich już sam Franciszek. Naprawdę uważam, że jeśli lewica światowa ma dziś jakiegoś przywódcę inspirującego cały świat, to jest nim Franciszek – pisze Sławomir Sierakowski, szef Krytyki Politycznej, dla Wirtualnej Polski.
******
Jedwabne i pamięć narodowa
Dlaczego umownej „naszej stronie” sporu nie udało się przekonać rodaków, że elementem polskiego dziedzictwa są i Westerplatte, i Jedwabne?
***
Antysemityzm. ONR i getto ławkowe
Uzbrojeni bojówkarze z ONR brutalnie atakowali żydowskich studentów i stających w ich obronie Polaków. Narodowcy uważali, że usunięcie Żydów z uczelni będzie pierwszym krokiem do rewolucji ustrojowej.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****
102 lata temu wybuchła wojna, która wstrząsnęła światem
28 lipca 1914 r. Austro-Węgry wypowiedziały wojnę Serbii, co było konsekwencją dokonanego miesiąc wcześniej w Sarajewie zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Wojna szybko przerodziła się w światowy konflikt, który pochłonął życie prawie 10 mln żołnierzy.
Trump w orbicie „Putinternu”. Za deklaracjami pójdą decyzje?

Ilość powiązań Donalda Trumpa z Rosją jest gigantyczna. Wypowiedzi, decyzje biznesowe i personalne podejmowane przez kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych nie pozostawiają wątpliwości – jego wybór zagraża politycznym, militarnym, a nawet energetycznym interesom Polski.

******

Historyczne błędy Arabów w relacjach z Izraelem

W obecnym stanie stosunków między światem arabskim a Izraelem widzimy mozaikę wrogości, pełnego napięcia pokoju, ograniczonej współpracy, spokoju i przemocy. My, Arabowie, w koszmarny sposób prowadziliśmy nasze stosunki z Izraelem, ale najgorsza ze wszystkiego jest trwająca nadal sytuacja Palestyńczyków.

To jest część pierwsza z dwóch. W drugiej części zanalizuję, co my, Arabowie, możemy zrobić inaczej dzisiaj.

Pierwszy błąd

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

 ******

Przerażająca moc muzułmańskich tłumaczy

Wszystko, co Panu powiedziałam, jest prawdą. (…) Jednakże tutejsza tłumaczka powiedziała mi, że wiernej kobiecie nie wolno używać słów takich, jak “seks” i “gwałt.” Słowa takie mogłyby przynieś hańbę mojemu mężowi i naszej rodzinie. Powiedziała też, że jestem bluźniercą, ponieważ poszłam na policję. Żadna kobieta nie powinna składać donosu na swojego męża. Męża należy szanować. — Sali,” w domniemanym liście samobójczym do swojego prawnika, Alexandra Stevensa.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

Niemcy rozważają użycie siły przeciwko dżihadystom

“Jestem żołnierzem Kalifatu i rozpoczynam męczeńską operację w Niemczech. (…) Mieszkałem wśród was, mieszkałem w waszych domach. Zaplanowałem to w waszym ojczystym kraju. I zamorduję was we waszych własnych domach i na waszych ulicach. (…) Jeśli Allach pozwoli, będę mordował was tym nożem i obcinał wam głowy siekierą.” – Niemiecki napastnik z siekierą, w nagraniu wideo Państwa Islamskiego.

Calosc KLIKNIJ TUTAJ

*****

Franciszek przypomina o najważniejszych wartościach chrześcijaństwa

Jak podkreślił wicepremier, pontyfikat Franciszka jest bardzo szczególny. “To pontyfikat podkreślający podstawowe wartości chrześcijaństwa. Tak jak Jan Paweł II tak wiele mówił o miłosierdziu, tak i Franciszek odwołuje się do tych najważniejszych wartości. Przecież chrześcijaństwo to jest miłość, to jest otwarcie na drugiego człowieka” – mówił Gliński.
Calosc KLIKNIJ TUTAJ
  ******

Bandycki ramadan

  • Pobożni muzułmanie uparcie odmawiają zrozumienia, że podczas gdy Koran nakazuje im powstrzymanie się od picia alkoholu, nie nakazuje im atakowanie tych muzułmanów (i nie-muzułmanów), którzy tego nie robią.
  • Pobożni muzułmanie nadali sobie sami władzę kolektywnego zabraniania zła i nakazywania dobra, zamiast indywidualnie unikać zła i wybierać dobro.
 Calosc KLIKNIJ TUTAJ

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.