Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Kuba: reżim Castro pozbawił życia i wolności tysiące ludzi

Komunistyczny reżim zmarłego Fidela Castro, pozbawił życia kilkanaście tysięcy mieszkańców Kuby, a blisko 100 tys. wtrącił do obozów i więzieni. Pomimo widocznego na wyspie odprężenia wciąż łamane są prawa obywatelskie, a oponenci systemu są represjonowani.

 Calosc TUTAJ

Na krakowskim Rynku stanęła replika pomnika Adama Mickiewicza
Na Rynku Głównym w Krakowie stanął w piątek drugi pomnik Adama Mickiewicza. Replika monumentu jest dwa metry niższa od oryginału i znajduje się niedaleko Ratusza. Instalacja jest elementem akcji poprzedzającej zaplanowany na luty festiwal “Materia Prima”.
CaloscTUTAJ

 obowiązkiem współczesnych elit jest pamięć o ofiarach “Intelligenzaktion”
Obowiązkiem współczesnych elit jest pamięć o ofiarach niemieckiej akcji przeciwko polskiej inteligencji, rozpoczętej przez Niemców jesienią 1939 roku – mówił wicepremier, minister kultury Piotr Gliński w czasie łódzkich  obchodów rocznicy “Intelligenzaktion”.
 
“Ci ludzie ginęli ze względu na swoje wykształcenie i predyspozycje, ale przede wszystkim, ponieważ byli obywatelami państwa polskiego. Wśród ofiar byli nie tylko Polacy, ale też Żydzi i Niemcy, którzy nie chcieli współpracować z nazistami. Za pozostawanie lojalnymi polskimi obywatelami zapłacili życiem”
 
Apogeum akcji przypadło na listopad 1939 r. Zatrzymanych było tak wielu, że nie wystarczało dla nich miejsc w więzieniach. 
Calosc TUTAJ

Łódź oficjalnym kandydatem do International Expo 2022
Łódź została w środę oficjalnym kandydatem do organizacji tzw. małego Expo 2022, którego tematem przewodnim ma być rewitalizacja obszarów miejskich. Kandydaturę Polski i Łodzi na sesji Światowego Biura Wystaw (BIE) w Paryżu zgłosił oficjalnie wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.
Calosc TUTAJ

 


 

Skończmy z wolnością wypowiedzi!

Według New Europe, w Leeuwarden “policja “odwiedziła” w ich własnych domach około dwudziestu przeciwników planu [utworzenia ośrodków dla uchodźców] w regionie.” Innymi słowy, Holandia angażuje się w państwową cenzurę, tym samym prowokując pytanie: Czy Holandia stała się teraz państwem policyjnym?

Calosc TUTAJ


 

Dwadzieścia przykazań wolnych ludzi

Postępuj inaczej niż wszyscy, więcej czytaj, mniej mów, zapłać rachunki. Jeśli w końcu przyjdą po ciebie, otworzysz im z czystym sumieniem

 Amerykanie nie są mądrzejsi od Europejczyków, którzy widzieli, jak demokracja ulegała faszyzmowi, narodowemu socjalizmowi, komunizmowi. Nasza jedyna przewaga polega na tym, że możemy się uczyć na ich doświadczeniach. Oto dwadzieścia przykazań wynikających z XX wieku.
Calosc TUTAJ

Posiedzenie międzyrządowe Izrael-Polska

21-22 listopada polska delegacja rządowa kierowana przez Premier RP Beatę Szydło przebywała w Izraelu na 3. w historii międzyrządowych konsultacjach. 

Najważniejszymi tematami tegorocznego spotkania były współpraca ekonomiczna i naukowa, kwestie nowych technologii, cyberbezpieczeństwa, współdziałanie w dziedzinach obronności i kultury.
 
Wiecej TUTAJ
 

Deklaracja Balfoura, listopad 2016 r.

W tym tygodniu rozpoczął się setny rok od ogłoszenia Deklaracji Balfoura. Ten dokument, podpisany 2 listopada 1917 r. przez brytyjskiego ministra spraw zagranicznych, Arthura Balfoura, był pierwszym uznaniem przez jedno z wielkich mocarstw świata (w rzeczywistości, w owym czasie, największe mocarstwo świata) prawa narodu żydowskiego do narodowej ojczyzny w Palestynie.

Calosc TUTAJ


Zaplanowana rewolucja migracyjna Europy

W latach 2005-2014 do Niemiec przybyło ponad 6 milionów osób.

Należy zadać dwa zasadnicze pytania dotyczące integracji: 1.) Czego oczekujemy od nowo przybyłych? oraz 2.) Co zrobimy z tymi, którzy nie zaakceptują naszych warunków? W Europie nigdy nikomu nie zadano tych dwóch pytań dotyczących integracji.

Calosc TUTAJ

 


Dzieci żołnierze

Koszmar zmieniania dzieci w morderców trwa, jest to szczególna forma zbrodni przeciw ludzkości. Zazwyczaj nie robimy napisów do filmów, które są równocześnie apelami o pieniądze. Ten film jest jednak zbyt ważny.
polski-tekstKliknij na ten znaczek a bedziesz mial polski tekst do filmu

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.