Uncategorized

MODLITWA ZA ALEPPO ODCZYTYWANA W SYNAGOGACH

Helena Szmuness


Panie Wszechświata, który zsyła pokój, nie jesteśmy przyzwyczajeni do tworzenia nowych modlitw, nie możemy jednak dłużej patrzeć na rzeź, jaka dokonuje się w Twoim świecie i nie modlić się. Wiemy, że na wojnie obie strony są winne bezsensownego rozlewu krwi, nie możemy jednak milczeć, gdy tak wielu, pozostających poza obrębem konfliktu, pada jego ofiarą.

Błagamy Cię w modlitwach, byś obudził w mordercach ich człowieczeństwo i litość w ich sercach, aby zrozumieli, że wszyscy zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga i nawet ludzkie okrucieństwo ma swoje granice. Spraw, by wypełniło się to, co napisane w Twojej Torze: „Kto rozlewa krew człowieka, tego krew będzie rozlana przez człowieka. Bo człowieka uczynił [Bóg] według istoty Boga”.

Obdarz nas mądrością, abyśmy wiedzieli, jak postąpić w godzinie rozpaczy, gdy znów w pełni odsłoniło się ciemne oblicze ludzkiej skłonności do zła i nie jesteśmy pewni, jak mu się przeciwstawić. Pozwól nam działać z całą naszą mocą aby zapobiec przelewowi krwi w Twoim świecie, a zwłaszcza w Ziemi Świętej i jej okolicach, jak napisano w Twojej Torze: „Nie ściągnijcie winy na ziemię, w której mieszkacie, bo [przelanie] krwi ściąga winę na ziemię i za krew, która została rozlana na ziemię, nie można przebłagać inaczej, jak tylko krwią tego, kto ją przelał.”


Niech Bóg zsyłający pokój uczyni pokój między nami i między całym Izraelem.
Amen

 


Wesolych Swiat i szczesliwszego Nowego Roku, Przyjaciele.

Dziekuje Wam wszystkim zescie mi towarzyszyli caly czas i zostawiali pod wpisami lajki, udostepnialiscie je na swoich dzialkach i zostawialiscie wszystkie te mile slowa pod nimi, czesto na wyrost i nie nie do konca zasluzone, ale sprawiajace mi potezna frajde.
Budze sie co rana i pedze sprawdzic ile tu osob mnie odwiedzilo i co zostawily. I jeszcze sie nigdy nie zawiodlam, chyba, ze zapomnialam zmienic udostepnienie ”Only Me” na ”Public”.

Wiec to byl w sumie niezly rok dla mnie – zyskalam tak wielu nowych kumpli, pozbylam sie ostatecznie toksycznych znajomosci, co wszystkim polecam, bo ulga niesamowita. Nikt mi, odpukac, nie umarl, choc bylo troche chorob wsrod Przyjaciol. Moje mysli i dobre fluidy sa z nimi, zawsze. Elu, zdrowiej mi, prosze.

Patrze z nadzieja na nadchodzacy rok 2017. Oby przniosl nam wszystkim to czego pragniemy najbardziej. Osobiscie nie mialabym nic przeciwko temu aby sredniej wielkosci cegla spadla na… no, co bede mowic… Nawet chyba niezbyt wypada….

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.