Uncategorized

wieczor z poezja Elizy Segiet

Eliza Segiet to przede wszystkim poetka. Jej wiersze przepełnione są filozoficznymi dociekaniami, życiową mądrością, artystycznym wyczuciem, kobiecą czułością i intensywnymi emocjami.

 


W pierwszym tomiku, „Romansie z sobą”, poetka pyta przede wszystkim o sens istnienia, najczęściej zajmuje ją kwestia przemijania i upływu czasu. Kobieta-podmiot zwierza się z życiowych trosk, snuje marzenia, walczy o szczęście. W podobnym tonie utrzymane są także „Myślne miraże”, pełne obrazów, melodii, słów. Tu jednak poszerza się obszar poetyckich dociekań autorki, m.in. o trudne tematy dotyczące II wojny światowej. W trzecim zbiorze wierszy – w „Chmurności” – Eliza Segiet delikatnie zmienia perspektywę, zaprasza kolejne podmioty do swojej książki i oddaje im głos, pozwalając na coraz bardziej uniwersalne rozważania na temat życia, miłości, śmierci itp.
Jedną z zalet pisarstwa Elizy Segiet jest błyskotliwy humor, obecny we wszystkich jej książkach – w poezji bywa subtelnie ukryty między wierszami, a wybucha z całą mocą w utworach scenicznych. Autorka deklaruje, że najbardziej kocha teatr, a jej książki dramatyczne w pełni tę miłość potwierdzają. Już znakomity monodram „Prześwity” udowodnił, że Eliza Segiet ma niebywały talent, literacką intuicję, sceniczne wyczucie i prawdziwą pasję. O jej wszechstronności zaś świadczy „Tandem”, przezabawna farsa o całkiem poważnych sprawach. Wspólną cechą wszystkich utworów Elizy Segiet jest ich wielowymiarowość. Autorka zapewnia także intelektualno-emocjonalne doznania o dużej wartości artystycznej.

Kinga Młynarska

eliz

Wieczór z poezją Elizy Segiet odbędzie się 13. stycznia 2017 roku o godzinie 18:18 w siedzibie Biblioteki przy Placu Kościuszki 18.

Serdecznie zapraszamy

Wiersze na blogu  TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.