Uncategorized

Wielka Brytania przyjmuje oficjalną definicję pojęcia „antysemityzm”

Wielka Brytania przyjmuje zaproponowaną przez Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście definicję pojęcia „antysemityzm” jako oficjalną, poinformowała w poniedziałek premier Theresa May.


Izraelski minister proponuje wprowadzenia pojęcia prawnego antysemityzmu „Fakt, że antysemici istnieją w tym państwie, jest nie do przyjęcia. Jeszcze gorsze jest to, że liczba incydentów na tle antysemityzmu rośnie. Jako rząd chcemy osiągnąć realne zmiany, dlatego ta decyzja — to bardzo ważny krok. Oznacza ona, że będziemy mieć wspólną definicję antysemityzmu — w rzeczywistości słowo to oznacza wypowiedzi i działania, wyrażające nienawiść do Żydów na tej tylko podstawie, że są oni Żydami.

Wszyscy winni tej sytuacji, powinni ponosić odpowiedzialność” — czytamy w przekazanym do dyspozycji brytyjskich mediów tekście przemówienia May, z którym brytyjska premier wystąpiła na poniedziałkowym spotkaniu grupy parlamentarnej „Konserwatywni Przyjaciele Izraela”. Izraelskie pociski spadły na przedmieściach Damaszku Brytyjski rząd zapożyczył definicję od organizacji międzyrządowej Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście, do której należy 31 państw.

„Antysemityzm — to określony sposób postrzegania Żydów, który wyraża się poprzez nienawiść do nich. Retoryczne i fizyczne przejawy antysemityzmu adresowane są do fizycznych osób pochodzenia żydowskiego lub nieżydowskiego i (albo) do ich własności, do żydowskich społecznych i religijnych organizacji” — tak brzmi przyjęta wcześniej przez sojusz definicja pojęcia „antysemityzm”. W swoim wystąpieniu May wyraziła również podziw dla polityki Izraela, gwarantującego jej zdaniem prawa „ludzi wszystkich religii, ras i orientacji seksualnych” i walczącego o „pomyślność dla wszystkich”.

Niedawno minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii Amber Rudd powiedziała, że rząd przeznaczy 13,4 mln funtów szterlingów na ochronę wszystkich żydowskich instytucji edukacyjnych i synagog w kraju, aby pomóc policji w zapewnieniu bezpieczeństwa i spokoju Gminy Żydowskiej. Poinformowała ona również, że w zeszłym roku do Funduszu Bezpieczeństwa Publicznego trafiło 924 zawiadomień o incydentach antysemickich, z których 86 było poważnych.

Przyslal Alik Wajnapel
https://pl.sputniknews.com/swiat/201612134413161-definicja-pojecia-antysemityzm/

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.