Ciekawe artykuly

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Marine Le Pen u progu zdobycia władzy
W miesiąc poparcie dla liderki Frontu Narodowego skoczyło o 5–7 pkt proc., do niemal połowy elektoratu.
Calosc TUTAJ

Rosja będzie strażnikiem równowagi europejskiej
Rosja będzie strażnikiem równowagi europejskiej przy odchodzeniu od globalizacji – powiedziała liderka skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen, przedstawiając w czwartek swój program polityki zagranicznej przed wyborami prezydenckimi we Francji.

Calosc TUTAJ


My Visit to Sweden Confirms Trump Was Right, by Raheem Kassam
Originally published under the title „What I Saw in Sweden Last Week Is Not 'Normal’ and Trump Is Right.”
Calosc TUTAJ

Nokia i Blackberry chcą wrócić do łask
Popularne niegdyś wśród użytkowników smartfonów fińska marka Nokia i kanadyjska BlackBerry – po wielu latach chudych – liczą na powrót na rynkowe szczyty.
Calosc TUTAJ

75 lat temu Niemcy rozpoczęli budowę obozu zagłady w Sobiborze
75 lat temu, 1 marca 1942 r., w ramach „Akcji Reinhard”, której celem była zagłada ludności żydowskiej, Niemcy rozpoczęli budowę obozu w Sobiborze. Liczba wszystkich ofiar obozu nie jest znana. Szacuje się, że do października 1943 r. Niemcy wymordowali w nim od 180 do ok. 250 tys. Żydów. Budowę obozu zagłady „SS – Sonderkommando Sobibór” Niemcy rozpoczęli w marcu 1942 r. w ramach „Akcji Reinhard”, której celem była zagłada ludności żydowskiej.
  Calosc TUTAJ

Oscary 2017: „La La Land” największym wygranym – (pełen spis nagrodzonych)

Dzisiaj w nocy(27.02 – czasu polskiego) odbyła się 89 ceremonia wręczenia Oscarów w Los Angeles. Najwięcej statuetek, tj. sześć, otrzymała produkcja pt. La La Land. Najlepszym filmem okazał się ostatecznie „Moonlight”, choć chwilę wcześniej doszło do niemałego zamieszania, „La La Land” bowiem najpierw ogłoszony został jako zwycięzca w tej kategorii!

Calosc  TUTAJ


Brygada Świętokrzyska – zakłamana legenda

Mit, jakoby Brygada Świętokrzyska przedostała się na Zachód, klucząc w przesuwającym się pasie przyfrontowym narażona na ataki Niemców bądź Sowietów, nie ma nic wspólnego z prawdą. Przeszli na teren Czech pod opieką Niemców i ani przez chwilę nie walczyli z regularnymi oddziałami Armii Czerwonej.
Calosc TUTAJ

Imigranci zrujnują gospodarkę Europy – i to już niedługo

Imigranci przyniosą nam rozwój gospodarczy i niespotykane okazje do wzbogacenia kraju, wykwalifikowaną i chętną do pracy siłę roboczą”. Tej oficjalnej linii rządu Angeli Merkel, usprawiedliwiającej niekontrolowane otwarcie granic, nie kupują już nawet Niemcy. W opublikowanym w Niemczech badaniu już tylko 16 procent Niemców wierzy w to, że obecna fala imigrantów wzbogaci państwo. Te głosy stają się dominujące w całej Europie.

W głośnym wywiadzie dla Die Zeit, znany niemiecki ekonomista Ludger Wößmann wywołał burzę, wytykając fatalny poziom wykształcenia imigrantów i ich gotowości do podjęcia pracy zarobkowej. Według ekonomisty 2/3 z nich ledwo potrafi czytać i pisać i pozostaje funkcjonalnymi analfabetami. Nie potrafią rozwiązywać zadań

Calosc TUTAJ

Kategorie: Ciekawe artykuly

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.