Ciekawe artykuly

Izrael – rośnie liczba turystów

W ciągu wieków przylegały do niego różne nazwy: Morze Cuchnące, Morze Diabelskie czy też Jezioro Asfaltowe. W Biblii nazwano je Morzem Słonym oraz Morzem Araby[2]. Według tradycji głęboko na dnie leżą ruiny Sodomy i Gomory. Dlatego jest ono także znane jako Morze Sodomy lub Morze Lota – opisanego w Biblii świadka tragicznych wydarzeń związanych z tymi miastami. W pobliżu Morza Martwego znajduje się starożytna twierdza Masada oraz miejsce odnalezienia zwojów z Qumran.


Rośnie liczba turystów odwiedzających Izrael. Miejscowe ministerstwo turystyki poinformowało, że w styczniu tego roku do kraju przyjechało 210 tysięcy gości. To wzrost o ponad jedną czwartą w stosunku do stycznia 2016 roku. Wśród krajów z których przyjeżdża więcej turystów jest także Polska.

Izraelskie władze twierdzą, że wzrost liczby gości to efekt kampanii promocyjnych kraju. Od kilku lat na całym świecie prowadzone są akcje marketingowe, pokazujące Izrael jako kraj wielu atrakcji turystycznych, związanych ze wszystkimi trzema monoteistycznymi religiami, a także miejsce do wypoczynku nad morzem. Izrael pokazywany jest także jako dynamicznie rozwijające się młode społeczeństwo i miejsce wielu nowoczesnych wynalazków.

Od wielu lat pierwsze miejsce pod względem turystów przyjeżdżających do Izraela zajmują Stany Zjednoczone, a drugie Rosja. Wiąże się to przede wszystkim z grupami Żydów, przyjeżdżających do świętych dla judaizmu miejsc. Polska jest w rankingu turystów odwiedzających Izrael na dziewiątym miejscu.

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/izrael-rosnie-liczba-turystow/gmfe0g

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.