Uncategorized

Nie żyje Wojciech Młynarski

Nie żyje Wojciech Młynarski, bard, poeta, artysta kabaretowy; 26 marca skończyłby 76 lat. Był autorem piosenek i librett, piosenkarzem, kompozytorem, ale też dramaturgiem, scenarzystą i reżyserem teatralnym. Artysta zmarł w środę wieczorem, po długiej chorobie.

„Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy” – napisała córka artysty na Facebooku.

Młynarski był autorem ponad dwóch tysięcy tekstów: piosenek lirycznych, ballad, „obrazków obyczajowych”, piosenek „szlagwortowych” i songów politycznych, który od blisko 50 lat miał swoją wierną publiczność.

Piosenki Wojciecha Młynarskiego „Światowe życie”, „Och, ty w życiu”, „Żorżyk gitarzysta basowy”, „Prześliczna wiolonczelistka”, „Moje serce to jest muzyk” nuciła cała Polska. Największą popularnością cieszył się „oczywiście, niewątpliwie” jego superprzebój „Jesteśmy na wczasach” Niektóre jego utwory na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Młynarski, podobnie jak Jacques Brel, był też najlepszym interpretatorem własnych utworów.

Jego piosenki „Światowe życie”, „Och, ty w życiu”, „Żorżyk gitarzysta basowy”, „Prześliczna wiolonczelistka”, „Moje serce to jest muzyk” nuciła cała Polska. Największą popularnością cieszył się „oczywiście, niewątpliwie” jego superprzebój „Jesteśmy na wczasach”. Ale sam Młynarski powiedział: „Nienawidziłem tej piosenki, bo gdziekolwiek się pojawiłem, to musiałem ją śpiewać. Myślałem: Boże kochany, cokolwiek bym nie napisał, to już tego nie przeskoczę”.

Niektóre jego utwory na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Młynarski, podobnie jak Jacques Brel, był też najlepszym interpretatorem własnych utworów.

Calosc

TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

1 odpowiedź »

 1. TAKICH ARTYSTOW JUZ NIEMA
  OLBRZYMIA STRATA
  NO COZ. WIELKA STRATA
  TAKIE ZYCIE-WSZYSCY RODZIMY SIE
  Z WYROKIEM SMIERCI NA KARKU.
  MADA CREM

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.