Uncategorized

Monte Cassino

Napisal i przyslal

Jerzy Klechta

Bitwa pod Monte Cassino była jedną z najcięższych i największych bitew lądowych w II wojnie światowej. Toczono ją od stycznia do maja 1944 r. 18 maja linie niemieckie zostały przełamane. Bohaterską kartę zapisał 2 Korpus Polski. Bitwę pod Monte Cassino opisał Melchior Wańkowicz. W 2 Korpusie Polskim walczyli Żydzi. Wielu zginęło i spoczywa na cmentarzu na ziemi włoskiej.

Oto ich groby. Niech to zdjęcie śni się półgłówkom-antysemitom

Kategorie: Uncategorized

2 odpowiedzi »

  1. Walczyli wspolnie o wolnosc kraju w ktorym wspolnie zyli, ale czy docenia to dzisiejsze i nastepne pokolenia kraju, ktory jest tak zarazony antysemityzmem? Watpie…..

  2. Polacy i Polscy Zydzi miedzy nimi walczacy pod Monte Cassino musza byc pochwaleni i nie zapomnieni bo walczyli, wierzyli i umierali w walce o lepsza pszyszlosc. Czy wykorzystani czy nie, historia na to odpowie, ale ich odwaga i ich uporczywa i zawzieta walka pod Andersenem pomogla temu zwyciestwu. Jak zwykle w walce; motywy ogolne i motywy personalne mieszaja sie. Sa tacy co mowia ze smierc tysiecy zolnierzy tam byla niepotrzebna i nie usprawiedliwiona, ale co to pomoze temu ktorego kosci gnija tam od 73 lat? – nic.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.