Uncategorized

Europejska lewica zawsze byla antysemicka

Przetlumaczyla i przyslala 

Olga Degani

 

Więc dlaczego teraz już wolno? Jak to się stało że bycie antysemitą zaczyna być poprawne politycznie?


Europejska lewica zawsze była antysemicka, ale po II wojnie światowej i okropnościach Zagłady nie było politycznie poprawnie być antysemitą, więc ukrywano to pod “pro-palestyńskością”. Tak przyswoiła sobie lewica europejska walkę “Palestyńczyków”, aby szkodzić Izraelowi, bo co ich obchodzą jacyś wymyśleni “Palestyńczycy”?

Każdy rozumie że ustanowienie państwa terroru w sercu Izraela i przepływ doń wielu tysięcy sunnitów z Syrii, Iraki i z Libanu – oznacza zlikwidowanie Izraela i to jest celem nowego  antysemityzmu. Wykorzenić serce żydowskie, czyli Izrael. Dlatego właśnie europejskie elity lewicowe przelewały i wciąż przelewają setki milionów dolarów organizacjom arabskim i organizacjom w granicach Izraela (art. po polsku)  jako część zamaskowanego antysemityzmu. Pod “światłością” skrywały się nienawiść i hipokryzja.

 
Więc dlaczego teraz już wolno? Jak to się stało że bycie antysemitą zaczyna być poprawne politycznie? Jest to rezultatem kilku równoległych procesów.
 
Przede wszystkim oszustwo “palestyńskie” zaczyna znikać. (art. po polsku), bo wszyscy już widzą że tam nic nie ma: ani polityki, ani gospodarki, ani możliwości ani przyszłości. Tylko trochę biednych starców, a wokół nich niebezpieczne organizacje terrorystyczne. Trudno dalej rozpowszechniać to horendalne oszukaństwo, gdy okazuje się, że chodzi o dodatkową liczbę sunnitów w ogromnej burzy sunnicko szyickiej. “Nakba” (zagłada) ? A co się dzieje obecnie w Syrii, Iraku, Libii i w Jemenie, z 700 tysiącami zabitych?  Bezpośredni antysemityzm szkodził “Palestyńczykom”, a dzisiaj już możliwy, “Palestyńczycy” nie są już potrzebni do jego maskowania.
Ponadto, miliony muzułmanów w międzyczasie stały się obywatelami Europy i przynieśli oni ze sobą gwałtowne nastroje antysemickie z krajów ich pochodzenia. Ponieważ stają się siłą wyborczą, i ponieważ lewica jest zainteresowana w ich głosach (wraźnie widzimy to na przykładzie Szwecji) – z radością przyswajają sobie ten spaczony światopogląd.
To szkalowanie Państwa Izrael w przeciągu około 30 lat spowodowało, że antysemityzm stał się dozwolony. Czy ktokolwiek z lewicy ośmieli się tak wyrażać o kobietach, homoseksualistach czy o innych mniejszościach?
Ale wobec Izraela, obecnie także wobec Żydów, prawie wszystko dozwolone.
Jaka jest różnica pomiędzy postawami antysemickimi, czy anty-izraelskimi a, na przykład, “inicjatywą paryską”? Ta ostatnia, z ramienia rządu lewicowego, jest niebezpieczniejsza, bo to już czyn, nie gadanie. W obu przypadkach celem jest zlikwidowanie Izraela. Francja się wykańcza, Żydzi emigrują do Izraela, więc obecnie ta Francja, mszcząc się,  próbuje zlikwidować Izrael?
 
 
Paryż wczoraj. Anarchiści i islamiści, to już trwa ponad miesiąc. Czy rząd francuski próbuje odwrócić uwagę społeczeństwa skierowaniem jej na zewnątrz, w kierunku Izraela i Żydów? To jest antysemityzm i nie uda im się. Niech Francja zajmuje się sprawami własnego istnienia, zamiast zajmować się Izraelem i Żydami.
 
Może nadszedł czas na zwołanie międzynarodowej konferencji, któraby się zajęła falami terroru zalewającymi Francję? Ten status quo nie może tak dalej trwać we Francji. 
 
 

Hollande morderca – krzyczą anarchiści podpalający Paryż. Więc dla Hollande’a Żydzi i Izrael nadają się doskonale dla odwrócenia uwagi? Jak prasa w Niemczech i we Francji określa do dzisiaj nasz problem? “Bliski Wschód”. Kontynuacja oszustwa, że jakoby jesteśmy przyczyną problemów na Bliskim Wschodzie, niby nie ma Syrii, Iraku, Libii, Jemenu, emigracji, sunnitów i szyitów, broni chemicznej i okropności ze wszystkich stron. Jest do dowodem antysemityzmu, według którego Żydzi winni są temu, co się dzieje na “Bliskim Wschodzie”. 

Kilka wniosków: fundamentalnie błędna jest postawa tych w Izraelu, którzy sądzą że jeśli tylko zgodzimy się na ustępstwa, “Europa” nas pokocha. Bo nie chodzi o terytoria i nie o pertraktacje polityczne, lecz o antysemityzm, o samo istnienie jako państwo narodu żydowskiego, chodzi o syjonizm. W momencie, gdy Izrael wprowadzi swych wrogów na swój obszar, nienawiść do Izraela tylko wzrośnie, ponieważ ta nowa sytuacja da antysemitom poczucie, że już są w stanie nas zniszczyć.
Także wniosek dla setek tysięcy Żydów, którzy łudzą się, że Europa jest ich domem: jeśli myślicie, że nienawiść jest przeciw Izraelowi, mylicie się. Jest to antysemityzm, który wcześniej czy później uniemożliwi Wam życie na tym kontynencie, wspominającym z tęsknotą nienawiść do swoich Żydów. I znów syjonizm miał rację: narodził się z prześladowań Żydów i dziś jest aktualny z tego samego powodu: Wasze miejsce jest w państwie żydowskim, gdzie jesteście chronieni od nienawidzących i hipokrytów.

Obrazek

Dr Guy Bechor, heads the Middle East Division at the Lauder School of the Government. He has written several books and academic articles on Arab civil law and the politics and history of the Arab Middle East. Dr. Bechor has served as a lecturer and consultant to the IDF, Israel Police and Israeli Ministry of Foreign Affairs. He helped establish the Arabic website of the Yedioth Aharonot daily newspaper and has been an Arab affairs commentator for leading newspapers and TV stations like CNN, Al-Jazeera and the BBC. Dr. Bechor is a member of the Israeli Bar Association and the Israeli Press Council.

http://fzp.net.pl/opinie/europejska-lewica-zawsze-byla-antysemicka

Tłumaczenie z hebrajskiego przez Olgę Degani

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.