Uncategorized

Na tych pieniądzach jest krew

Przyslala Rimma Kaul

Ktora dodaje

W wywiadzie ( bedacym rezultatem reportazu z Polski,w ktorym reporter izraelski zaszokowany byl liczba figurek “przynoszacego  fortune” Zyda),w ramach “Godziny Miedzynarodowej” na naszej sieci radiowej BET -z ambasadorem Polski w Izraelu P.Jackiem Chodorowiczem  odpowiedz na pytanie o odzyskanie zydowskiego mienia-jak zwykle wymijajaca …

Nie ma sie co ludzic-I lata zrobily swoje,a juz na pewno obecnie rzadzaca partia nie bedzie zyczliwie traktowac roszczen…

 


“Dzika prywatyzacja” tych kamienic i działek, które należały do właścicieli żydowskich, w Warszawie i innych miastach, to kolejna odsłona czerpania – przez ludzi o mentalności szmalcowników – korzyści z Zagłady.

Ludzie o mentalności szmalcowników to ci, którzy zarabiają świadomie wykorzystując ludzkie nieszczęście, zagrożenie śmiercią, bezradność, prześladowanie – nawet, gdy robią to po latach. Ta mentalność jest ponadczasowa, istnieje w każdej epoce. Zjawisko tyle potworne, co uniwersalne. Tu splata się węzłem historii z Zagładą. Bowiem w przypadku, gdy “prywatyzowana” własność należała do ludzi masowo mordowanych, najmniejsze są obawy, że pojawi się prawdziwy właściciel lub spadkobierca.

Brak ustawy reprywatyzacyjnej, korupcja i nieudolność władz, demoralizacja systemu prawnego – to wszystko umożliwiało ludziom o mentalności szmalcowników uzyskiwanie pieniędzy, na których – mimo upływu prawie osiemdziesięciu lat – nadal jest krew pomordowanych.

I w tym to sensie zbrodnia dokonana wtedy, dała się zamienić na zysk dziś.

Paweł Jędrzejewski

3 lipca 2017

http://www.fzp.net.pl/opinie/na-tych-pieniadzach-jest-krew

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.