Uncategorized

Aktualne artykuly minionego tygodnia zebral Adam Mer

Prof. J. Leociak: Treblinkę z zagładą Żydów kojarzy zaledwie 13,8 proc.

Treblinkę z zagładą Żydów kojarzy zaledwie 13,8 proc. Polaków, Sobibór – 1,9 proc., a Bełżec niecały 1 procent – mówi prof. Jacek Leociak z Centrum Badań nad Zagładą Żydów. 22 lipca 1942 r. rozpoczęła się w getcie warszawskim Wielka Akcja likwidacyjna, będąca realizacją planu „rozwiązania kwestii żydowskiej” w GG.
PAP: 22 lipca 1942 r. rozpoczęła się w getcie warszawskim wielka akcja likwidacyjna, podczas której wywieziono do obozu zagłady w Treblince 300 tysięcy warszawskich Żydów.
Calosc TUTAJ

Do pokoju przez prawdę: książka, która odważa się powiedzieć prawdę o Izraelu

​Nota  wydawcy: Największym zagrożeniem Bliskiego Wschodu nie jest Izrael. Są nim kłamstwa opowiadane nam o państwie żydowskim. Szerzenie tych kłamstw na Bliskim Wschodzie umożliwiło terroryzm i utrwaliło konflikt arabsko-izraelski, jest paliwem dla fanatycznych mordów masowych i spisków ludobójczych przeciwko Żydom. Szerzenie tych kłamstw w Europie zagraża Żydom, zaślepiając równocześnie rządy na zagrożenie terrorem islamskim w kraju. ​
Calosc TUTAJ

Podpisano list intencyjny ws. utworzenia Muzeum w Treblince
1 czerwca 1942 r. w ramach “Akcji Reinhard”, której celem była zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie, Niemcy rozpoczęli budowę obozu w Treblince. Do czasu jego likwidacji w listopadzie 1943 r. zamordowali w nim blisko 900 tys. Żydów. Ogromna większość z nich, ok. 760 tys., pochodziła z Polski. Warto przypominać, że Treblinka jest największym polskim cmentarzem ofiar II wojny światowej, dlatego, że zginęli tam przede wszystkim obywatele polscy – szacuje się, że ok. 800 tys.”
Calosc TUTAJ

 


Palestyńskie reakcje na zamach w Al-Aksa 14 lipca: od słabego potępienia do aprobaty i uzasadniania zamachu

 14 lipca 2017 r. trzech Arabów izraelskich dokonało zamachu u wejścia na Wzgórze Świątynne na Starym Mieście w Jerozolimie, zabijając dwóch policjantów izraelskich. Po ataku Izrael na dwa dni zamknął dostęp na Wzgórze.

Calosc TUTAJ


Reakcje jordańskie na strzelaninę w pobliżu Al-Aksa

 …członkowie parlamentu jordańskiego chwalili trzech zamachowców. 16 lipca wspólną sesję parlamentu i rządu otwarto wezwaniem do wyrecytowania sury Koranu Al-Fatiha ku czci trzech ludzi, którzy dokonali zamachu, opisując ich jako “męczenników, którzy padli [w celu] nawodnienia czystej ziemi Palestyny [swoją krwią]” i przekazaniem ich rodzinom, że zasługują na dumę i chwałę…
Calosc TUTAJ

 

MSZ Rosji oskarżyło Polskę o “prowokację” ws. pomników Armii Czerwonej
MSZ Rosji zarzuciło we wtorek władzom Polski “oburzającą prowokację” w związku z nowelą ustawy o zakazie propagowania komunizmu, przewidującą – jak zauważył resort – usunięcie pomników żołnierzy radzieckich. MSZ oznajmiło, że nie pozostanie to “bez konsekwencji”.
Calosc TUTAJ

My, Arabowie, mamy cholerne szczęście, że Żydzi nie zachowują się jak Arabowie

Kiedy widzę nienawiść arabską skierowaną na Izrael, jak powtarzające się próby Autonomii Palestyńskiej, by poprzez UNESCO zaprzeczyć żydowskiej historii Jerozolimy, kręcę głową z niedowierzaniem. Hipokryzja wprawia wręcz w osłupienie.
Kraje arabskie, także Egipt i Jordania, które podpisały traktaty pokojowe z Izraelem, kneblują opinie pro-izraelskie i promują kłamstwa antysemickie, takie jak fałszywe Protokoły mędrców Syjonu. W Libanie kontakt z Izraelczykiem z jakiegokolwiek powodu jest karalnym przestępstwem.​

Calosc TUTAJ


Premier Węgier: współpraca z niemieckimi nazistami była grzechem 
Współpraca Węgier z niemieckimi nazistami podczas II wojny światowej była grzechem, ale w przyszłości Węgry obronią każdego swego obywatela bez względu na pochodzenie – powiedział premier Viktor Orban po spotkaniu z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Budapeszcie.
 Calosc TUTAJ

Arabowie, którzy nie cenią Izraela, są głupcam

​W relacjach z zamachu na Wzgórzu Świątynnym wiele mediów międzynarodowych nie zauważyło najważniejszej części tej historii. Tutaj w Kanadzie „National Post” dał tytuł: “Trzech uzbrojonych Palestyńczyków zabiło dwóch policjantów izraelskich w pobliżu sanktuarium jerozolimskiego”. Ukryte w artykule jest zdanie: „Policja zidentyfikowała napastników jako arabskich obywateli Izraela”, a nigdzie w artykule nie wspomina się, że Hail Stawi i Kamil Szanan, dwóch poległych policjantów, było druzyjskimi obywatelami Izraela.​
Calosc TUTAJ

Korczak – Nie róbcie dzieciom niespodzianek
Korczak na kilka dni przed likwidacją getta warszawskiego wystawił wraz ze swoimi wychowankami  sztukę pt. „Poczta” według noblisty Rabindranatha Tagore. Podczas premiery sala w Domu Sierot na Siennej 16 była wypełniona po brzegi
Calosc TUTAJ

“Moja Polska” w prezencie dla prezydenta. Szewach Weiss na spotkaniu z głową państwa

Były ambasador Izraela w Polsce, kawaler Orderu Orła Białego i publicysta “Do Rzeczy” Szewach Weiss, w obecności redaktora naczelnego tygodnika Pawła Lisickiego i jego zastępcy Piotra Gabryela, wręczył prezydentowi Andrzejowi Dudzie swoją książkę “Moja Polska”, która stanowi zbiór felietonów publikowanych na łamach “Do Rzeczy”.

Calosc TUTAJ


50 lat “wakacji” Kazimierz Dolny i Szwecja
 To trochę jak w Dwa lata wakacji (fr. Deux ans de vacances) – dwutomowej powieści Juliusza Verne’a. Dla chłopców z kolegium Chairmana miały to być niezwykłe wakacje – kilkutygodniowa podróż dookoła Nowej Zelandii na pokładzie jachtu “Sloughi”. Ich wakacje przedłużyły się jednak do 2 lat. Pestka! Moje przedłużyły się do 50 lat.
A to bylo tak:
Calosc TUTAJ

 


 

Ponad 1 mln osób odwiedziło już w tym roku Muzeum Auschwitz –

poinformował w poniedziałek rzecznik placówki Bartosz Bartyzel. Jak dodał nigdy wcześniej w jej historii frekwencja w tym okresie nie była tak wysoka. Rok może zakończyć się rekordem.

Calosc TUTAJ


Martin Landau nie żyje. Przyjaźnił się z Jamesem Deanem, randkował z Marilyn Monroe

Martin Landau, aktor hollywoodzki nagrodzony Oscarem za drugoplanową rolę Beli Lugosiego w “Edzie Woodzie” (1994) Tima Burtona, zmarł na zawał serca 15 lipca w Los Angeles. Miał 89 lat.

Calosc TUTAJ


 

Lubelskie: 17.07.2017 rozpoczął się VII festiwal „Śladami Singera

 
Widowisko artystyczne inspirowane twórczością noblisty Isaaca Bashevisa Singera, łączące m.in. cyrk, beatbox i muzykę na żywo, zostanie pokazane w 11 miastach Lubelszczyzny, w trakcie festiwalu “Śladami Singera”, który rozpoczął się w poniedziałek.
    Calosc TUTAJ

Prezydent Francji i premier Izraela upamiętnili “łapankę Vel’ d’Hiv” z 1942 r.

Prezydent Francji i premier Izraela wzięli w niedzielę w Paryżu udział w uroczystościach rocznicowych upamiętniających “łapankę Vel’ d’Hiv” – masowe aresztowania francuskich Żydów z 1942 r., wywiezionych potem do niemieckich obozów zagłady, głównie do Auschwitz.

Wiecej TUTAJ

Prof. Żbikowski: Społeczeństwo francuskie prezentowało zróżnicowane postawy względem Żydów

Społeczeństwo francuskie prezentowało zróżnicowane postawy względem Żydów podczas II wojny światowej – mówi PAP prof. Andrzej Żbikowski z Żydowskiego Instytutu Historycznego. 16 lipca mija 75 rocznica obławy Vel d’Hiv, największej masowej łapanki Żydów w Francji podczas II wojny światowej.
Calosc TUTAJ

Kategorie: Uncategorized

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: