Uncategorized

Wykłady prof. dr hab. Dariusza Stoli „Powojenne migracje Żydów polskich” i „Ilu Żydów było w Polsce powojennej?” (1/2)

Wykład prof. dr hab. Dariusza Stoli o przyczynach, skutkach i kierunkach powojennej migracji Żydów polskich. Prof. dr hab. Dariusz Stola –, historyk, profesor w Instytucie Studiów Politycznych PAN, członek zespołu Ośrodka Badań nad Migracjami UW. W swoich badaniach zajmował się historią stosunków polsko-żydowskich, historią PRL i historią migracji międzynarodowych w XX wieku. Opublikował ponad 100 artykułów naukowych i 10 książek, w tym: „Kampania antysyjonistyczna w Polsce 1967-1968”, „Kraj bez wyjścia? Migracje z Polski 1948-1989”, „Patterns of Migration in Central Europe” (z Claire Wallace).

Kategorie: Uncategorized

3 odpowiedzi »

  1. Ciekawy i wspanialy wyklad, mozna sie tak wiele nauczyc o tle i przeszlosci naszego wlasnego zycia i wynikow tego kim jestesmy i czym jestesmy dzisiaj; druga generacja Zydowskiej zaglady. Bardzo polecam .

  2. Świetny, dynamiczny, interesujący wykład.
    Po prawie piędziesięciu latach po raz pierwszy słuchałam i słyszałam, żałując po godzinie, że już koniec. To przeciez jest dla mnie i o mnie.

  3. Bardzo ciekawy i rzeczowy wyklad-dokument, wart rekomendacji. Zaczalem sluchac sceptycznie, czytajac we wprowadzeniu ze autor zatytulowal swa ksiazke o „naszym” Marcu: „Kampania Antysyjonistyczna 1967-1968”. Intencja autora na pewno nie byl dowcip czy sarkazm, lecz skoro tysiace ludzi trafilo do Izraela tylko dzieki niej, ta nagonka byla na pewno kampania antysemicka, ale nie antysyjonistyczna, a pro…. 🙂

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.